Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.V sekci OBCHOD naleznete spustu zajímavých produktů. Naším cílem je zaměřit se na kvalitu, ne na kvantitu.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSYCANISTERAPIE je v současné době hodně diskutované a rozvíjející se odvětví. Chceme vám zde nabídnout svoje znalosti a zkušenosti a pomoc handicapovaným lidem. V současné době je to výcvik canisterapeutického psa pro dítě trvale odkázané na lůžko.
Obecné informace
Ins - Lenka
Jak se zaregistrovat OLD
Jak se zaregistrovat?
Ins - Ivana
Ins - Martina
ins - Bara 2
Ins - Peter
Ins - Míša
Ins - Bára
Ins - Alča
Ins - Andrea
Ins - Kačka
Ins - Šimona
Ins - Zuzka
Ins - Láďa
Ins-Martina
Ins - Pavla R.
Ins - Pavla V.
Ins - Tereza Š.
Ins - Eva
Otázky a odpovědi
Ins-Luboš
Ins-Kristýna
Ins - Tereza V.
ins - Lucie
ins - denisa
Ins-Lucka R
Ins-Lenka Z
Ins-Iveta
Ins - Anička
Seznamovací lekce
Dospělí
Štěňata
Specializovaný výcvik
Lovecký výcvik
Intenzivní kurzy
Obedience
Agility
Nosework
Dogfrisbee
Dogfitness
Pozitivní motivace
Puller
Kontakty
Provozní řád
Kreditní systém
Zrušení termínu
Kde nás najdete
Výcvikový areál Řeporyje
Výcvikový areál Stodůlky
Výcvikový areál Pesopark
Registrace psa
Rozvrh cvičení

 
 
 

Jaké psy máte, měli jste či plánujete (případně jaké plemeno preferujete a proč)?

V současné době s námi bydlí pes sheltie Ashley a bordeří slečna Ginny. V minulosti jsem měla s rodiči fenku malého knírače Julinku. Dva psy jsou pro mě akorát, dokážu se dostatečně věnovat oběma i sobě a nemít pocit, že bych někoho zanedbávala. Mám slabost pro sheltie, protože jsou takové něžné a prostě své, pro vipety, což jsou podle mě takové méně chlupaté šeltie a v neposlední řadě pro borderky, protože ač jich znáte padesát, stejně Vás padesátá první stejně překvapí. 

Od jakého roku se zabýváte kynologií a výcvikem psů jako takovým? 

Pokud nepočítáme to, že jsem nevynechala příležitost dotáhnout psa babičky (v lepším případě, v horším to byli psi sousedů, protože jsem byla prostě malý nadšenec :D ) na místní cvičák a měla hroznou radost z toho, když jsem ho naučila přejít kladinu, tak se „seriózní“ kynologií věnuji od začátku roku 2013. Začátky nebyly jednoduché, poznala jsem mnoho trenérů, mnoho přístupů a kvůli problémovému chování, se kterým jsem se se svojí šeltičkou potýkala, si musela velmi rychle vybrat cestu, kterou se chci při výchově a výcviku ubírat. V roce 2016 k nám přibyla borderka a u té jsem se odmala věnovala přípravě na její budoucí kariéru nejen báječného společníka, ale i psího sportovce.

Jaké jsou vaše aktivity s vašimi psy (odvětví výcviku či sportu, apod. ..)?

Nejvíce se se svými psy věnuji sportu Obedience, která je pro mě srdeční záležitostí. Pro odreagování si rádi zaběháme agility, potrénujeme dogdancing, uděláme ukázku výcviku pejska ve školce či pro seniory. Snažím se nezanedbávat přípravu psa – sportovce nejen na výkon, neustále se tedy snažím vzdělávat v oblasti dogfitness. Největší důraz ale kladu na „provozní poslušnost“ – abych měla doma vychované, spokojené psy, se kterými není soužití doma ani procházka stres, ale radost.

Jaké jsou vaše dosavadní kynologické úspěchy (samozřejmě i sportovní se počítají)?

Vzdělání a praxe

ČZU v Praze – Zootechnika – obor Speciální chovy

Téměř dva roky praxe jako veterinární asistentka

 

Velký úvodní seminář RNDr. Františka Šusty na téma pozitivní posilování v tréninku zvířat

Praktický seminář RNDr. Františka Šusty na téma motivace v tréninku zvířat

Víkend pro problémové psy s Pavlem Bradáčem

Click dog online: koordinační, protahovací a posilovací cvičení

Click dog online: funkční triky

 

Úspěchy s vlastními psy

Jak jsem již psala výše, mezi největší úspěchy řadím mít doma pohodového psa. Nicméně s oběma svými psy mám složených pár zkoušek z dogdancingu.
Občas vyrazíme pro lepší náladu a týmového ducha na neoficiální závody, ať už v poslušnosti nebo agility, kde se nám několikrát podařilo se i hezky umístit.
Loňský rok jsme s Ginny pokořily Hard dog race.
V našem hlavním sportu, obedience, mám s fenou složenou zkoušku OB-Z a OB-1, na svých prvních oficiálních závodech v loňském roce jsme se umístily třetí v konkurenci skvělých týmů, ve vyšší třídě se pak můžeme chlubit čtvrtým místem z Obedience Indoor cupu. S šeltiáčkem jsem si stihla složit zkoušku OB-Z a vyhrát hned na jeho prvních závodech, pak si ním začal závodit přítel, takže teď je mám v tréninku oba.

 

A něco málo z "nepejskařského života“...

Ráda se věnuji zvířatům obecně – ať už příležitostnou jízdou na koni, chovem želv nebo dočaskováním kočiček.


WWW.HafBezObav.CZ © 2006 Haf Bez Obav s.r.o.

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULA • ICQ: 220-736-435 • RSS