Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.V sekci OBCHOD naleznete spustu zajímavých produktů. Naším cílem je zaměřit se na kvalitu, ne na kvantitu.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSYCANISTERAPIE je v současné době hodně diskutované a rozvíjející se odvětví. Chceme vám zde nabídnout svoje znalosti a zkušenosti a pomoc handicapovaným lidem. V současné době je to výcvik canisterapeutického psa pro dítě trvale odkázané na lůžko.
Obecné informace
Ins - Lenka
Jak se zaregistrovat OLD
Jak se zaregistrovat?
Ins - Ivana
Ins - Martina
ins - Bara 2
Ins - Peter
Ins - Míša
Ins - Bára
Ins - Alča
Ins - Andrea
Ins - Kačka
Ins - Šimona
Ins - Zuzka
Ins - Láďa
Ins-Martina
Ins - Pavla R.
Ins - Pavla V.
Ins - Tereza Š.
Ins - Eva
Otázky a odpovědi
Ins-Luboš
Ins-Kristýna
Ins - Tereza V.
ins - Lucie
ins - denisa
Ins-Lucka R
Ins-Lenka Z
Ins-Iveta
Ins - Anička
Seznamovací lekce
Dospělí
Štěňata
Specializovaný výcvik
Lovecký výcvik
Intenzivní kurzy
Obedience
Agility
Nosework
Dogfrisbee
Dogfitness
Pozitivní motivace
Puller
Kontakty
Provozní řád
Kreditní systém
Zrušení termínu
Kde nás najdete
Výcvikový areál Řeporyje
Výcvikový areál Stodůlky
Výcvikový areál Pesopark
Registrace psa
Rozvrh cvičení

 
 
 

DOGPULLER

HISTORIE

Dog puller vznikl na Ukrajině v roce 2012. Za vznikem stojí Varvara Petrenko a Sergh Shkot, kteří hledali vhodnou odolnou pomůcku pro všestranný výcvik psa. Postupem času vznikl i sport Dog puller, ve kterém se následně začaly pořádat závody. Nejprve se puller z Ukrajiny šířil do Ruska, následně i do dalších zemí Evropy a dokonce i do dalších zemí světa. V říjnu 2018 pak proběhlo historicky 1. mistrovství světa v pulleru,které se konalo v České republice. Zde se poprvé mohli setkat a poměřit své síly závodníci z různých zemí.

CO DOG PULLERVLASTNĚ JE?

Dog puller je sport, hra a trénink v jednom na zvýšení kondice psa. Puller jako takový je fialový kruh, který se používá vždy v páru a dá se využít k výše zmíněným aktivitám. V trénincích se puller využívá ke zlepšení vztahu mezi člověkem a jeho psem, dále k tomu, aby se rozvíjela jak psychická stránka, tak fyzická stránka psa. Koncepce puller tréninků je založena na práci s oběma kruhy. Základními technikami, které se v tréninku používají, jsou: přetahování, běhání a skákání.

PRAVIDLA JEDNOTLIVÝCH DISCIPLÍN

Dog puller running

Při dog puller runningu je úkolem psovoda házet puller střídavě na protilehlé strany hřiště, přičemž pes musí puller chytit v pohybu za určitou hranicí. Hřiště má 3 pole o velikosti 10x10m. Startuje se ze středového čtverce. Psovod hodí puller na jednu stranu a pes ho musí za hranicí druhého čtverce chytit před tím, než se puller zastaví a donést do středové zóny, aniž by mu cestou upadl. Následně psovod hodí druhý puller na druhou stranu. Počítá se počet takto chycených a donesených pullerů.  Čím více takových pokusů během 90 vteřin psovod se psem stihnou, tím více bodů získají.

 

Dog puller jumping

Podstatou této disciplíny je, že psovod nastaví psovi puller, pes se do něj musí ve výskoku zakousnout. Psovod střídá jak pullery, tak i strany, ze kterých pes vyskakuje. Jumping trvá 90 vteřin. Počítá se počet skoků se zakousnutím do pulleru. Pokud má při zákusu pes všechny 4 packy ve vzduchu, tým získá 2 body, pokud má pes alespoň přední packy ve vzduchu, získá tým 1 bod. Jakékoliv jiné možnosti se bodově nehodnotí.

 

DALŠÍ VYUŽITÍ PULLERU

Puller se používá jako výcviková pomůcka i při trénincích různých jiných sportů, k výcviku poslušnosti apod. V tomto směru je velkou výhodou materiál, ze kterého je puller vyrobený. Je lehký, odolný a výborně plave na vodě. Dá se proto využít i k aportování ve vodě. Pro bull plemena byla vymyšlena disciplína, jejíž podstatou je, že pes vyskočí, zakousne se do pulleru a drží. Tato disciplína však v České republice k závodění povolená není.

 

PRO KOHO JSOU TRÉNINKY URČENY?

Tréninky dog pulleru jsou určené pro všechny páníčky a jejich psy, kteří si puller zakoupili a neví, jak s ním správně zacházet a chtěli by ho využívat na procházkách. Hodiny jsou ale také určeny těm, kteří uvažují o soutěžní dráze, a tudíž by chtěli trénovat jednotlivé disciplíny pod vedením trenéra. Hodiny jsou samozřejmě určeny i pro psy, kteří mají problémy s váhou, či jsou již aktivními sportovci, ale kteří ke svému životu potřebují zvýšit svůj fyzický výkon.

 

TRÉNINKY DOG PULLERU

Na úvodní hodině si povíme něco o historii a vývoji této pomůcky, řekneme si něco o sportu jako takovém. Důležité informace také budou o tom, jak budou tréninky probíhat. Nedílnou součástí úvodní hodiny také bude vybrat správnou velikost pulleru pro Vašeho psa. Zajímat mne bude také Vaše očekávání a cíle, které se svým psem a pullerem máte.

V hodinách pro začátečníky se budeme zaměřovat na správnou manipulaci s pullerem, motivaci psa k tréninku a nebudou chybět ani nějaké cviky z poslušnosti. Věnovat se budeme i samotnému házení s pullerem bez psa. Přiblížíme si závodní disciplíny a můžeme začít trénovat.

Hodiny pro pokročilé budou zaměřeny na Vaše požadavky, jakým směrem se chcete s pullerem ubírat. Může se jednat o tréninky na závody v dog pulleru, nebo také jen o to, jak pomocí pulleru psa naučit různým kouskům a dovednostem apod. J


WWW.HafBezObav.CZ © 2006 Haf Bez Obav s.r.o.

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULA • ICQ: 220-736-435 • RSS