Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.V sekci OBCHOD naleznete spustu zajímavých produktů. Naším cílem je zaměřit se na kvalitu, ne na kvantitu.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSYCANISTERAPIE je v současné době hodně diskutované a rozvíjející se odvětví. Chceme vám zde nabídnout svoje znalosti a zkušenosti a pomoc handicapovaným lidem. V současné době je to výcvik canisterapeutického psa pro dítě trvale odkázané na lůžko.
Obecné informace
Ins - Lenka
Jak se zaregistrovat OLD
Jak se zaregistrovat?
Ins - Ivana
Ins - Martina
ins - Bara 2
Ins - Peter
Ins - Míša
Ins - Bára
Ins - Alča
Ins - Andrea
Ins - Kačka
Ins - Šimona
Ins - Zuzka
Ins - Láďa
Ins-Martina
Ins - Pavla R.
Ins - Pavla V.
Ins - Tereza Š.
Ins - Eva
Otázky a odpovědi
Ins-Luboš
Ins-Kristýna
Ins - Tereza V.
ins - Lucie
ins - denisa
Ins-Lucka R
Ins-Lenka Z
Ins-Iveta
Ins - Anička
Seznamovací lekce
Dospělí
Štěňata
Specializovaný výcvik
Lovecký výcvik
Intenzivní kurzy
Obedience
Agility
Nosework
Dogfrisbee
Dogfitness
Pozitivní motivace
Puller
Kontakty
Provozní řád
Kreditní systém
Zrušení termínu
Kde nás najdete
Výcvikový areál Řeporyje
Výcvikový areál Stodůlky
Výcvikový areál Pesopark
Registrace psa
Rozvrh cvičení

 
 
 

Jaké psy máte, měli jste či plánujete (případně jaké plemeno preferujete a proč)? 

Momentálně mám doma 2 parson russell teriéry a to je na nějakou dobu stop stav. Určitě to ale není číslo konečné (rodino promiň). Teriér je totiž moje diagnóza, i když to není plemeno úplně jednoduché…. Věřte, že díky našim teriérům jsem se naučila rychle mnohé.

Psi mě provázejí od dětství, v naší rodině byl vždycky nějaký špic, lásku a obdiv ke psům  jsem zřejmě odkoukala od mojí mamky. S osamostatněním přišel i můj vlastní pes, parsonka Igi – ta mě přivedla k aktivnímu výcviku v roce 2009. Byl to začátek mého velkého kynologického pobláznění. Od výstav přes klikr trénink k dogdancingu, agility, dogtrekingu, obedienci, coursingu… Zakrátko k ní přibyla ještě parsonka JASMÍNA. Moje velká učitelka. Odmalička rozpustilý pytel blech, samostatná jednotka, zdrhač, vymýšleč, neustále prověřující moji pozornost. Velkou životní lekci jsem dostala po 2 letech soužití, kdy se naše fenky přestaly snášet. Dvě úplně jiné povahy, nešťastná shoda okolností a nedostatek zkušeností. Tedy hledání pokusů, cest, noví trenéři, nové metody…. Přes veškerou snahu se už bohužel nepodařilo dát holky dohromady. Igi spokojeně žije u našich rodinných příslušníků a Jasmína (ta „hůř vycvičitelná“) zůstala se mnou. Naučila jsem se opravdu mnohé o psím chování, o důslednosti, o metodách výcviku.  V mezičase Jasmína odchovala 2 vrhy a pro mě další nezapomenutelná a přínosná zkušenost. Za ta léta jsme ušly už obrovský kus cesty a hlavně společně objevily naši vášeň a tou je nosework a hersenwerk. A můj nejnovější přírůstek? DESMOND, „Mr. Dý“, Dizzík … opět parson. Přišel tak trochu jako velká voda. Neplánovaně. Zato je velký splněný sen, srdcovka. Aktuálně puberťák … teriér puberťák. Ale kdo ho zná, ten ví, že si každého hned omotá. Divoch s úžasnou povahou.

Od jakého roku se zabýváte kynologií a výcvikem psů jako takovým? 

Kynologií a výcvikem se zabývám detailněji od roku 2009. S příchodem prvního vlastního psa mě to chytlo ;-). Aktivně se účastním seminářů a kurzů u předních odborníků u nás i v zahraničí (F. Šusta, G. Harris, K. Dostálková, T. Mitchel & L. Langman, S. Barnett, K. Plačková, S. Wenzel a mnoho dalších).

Jaké jsou vaše aktivity s vašimi psy (odvětví výcviku či sportu, apod. ...)? 

Po vyzkoušení všech možných aktivit se nyní věnuji s oběma psy noseworku, hersenwerku a balančním cvičením, s Desmondem jsme navíc začali polehoučku obedience. Velmi nás také baví užitečné hry, které učí důležitým konceptům pro běžný život.  

Jaké jsou vaše dosavadní kynologické úspěchy (samozřejmě i sportovní se počítají)?
Největším úspěchem je pro mě soužití s teriéry v paneláku :-D. Zkoušky nebyly nikdy prioritou, důležitý je pro mě vzájemný vztah. Přesto má Jasmína pár zkoušek složeno (Master of Nosework Z, U1, D1, ZN, LUT, coursingová licence) a Desmond se na nějaké chystá.

A něco málo z "nepejskařského života“... 

Popravdě, nepejskařského života moc nezbývá. Tak nějak se život točí pořád kolem těch psů. Když zbyde nějaký čas, ráda někam vycestuji a poznávám jiné země a lidi. Ráda čtu a taky ráda jím všechno možné, miluju objevování nových chutí. Také ráda zajdu s kamarády na drink.


WWW.HafBezObav.CZ © 2006 Haf Bez Obav s.r.o.

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULA • ICQ: 220-736-435 • RSS