Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.V sekci OBCHOD naleznete spustu zajímavých produktů. Naším cílem je zaměřit se na kvalitu, ne na kvantitu.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSYCANISTERAPIE je v současné době hodně diskutované a rozvíjející se odvětví. Chceme vám zde nabídnout svoje znalosti a zkušenosti a pomoc handicapovaným lidem. V současné době je to výcvik canisterapeutického psa pro dítě trvale odkázané na lůžko.
Obecné informace
Ins - Lenka
Jak se zaregistrovat OLD
Jak se zaregistrovat?
Ins - Ivana
Ins - Martina
ins - Bara 2
Ins - Peter
Ins - Míša
Ins - Bára
Ins - Alča
Ins - Andrea
Ins - Kačka
Ins - Šimona
Ins - Zuzka
Ins - Láďa
Ins-Martina
Ins - Pavla R.
Ins - Pavla V.
Ins - Tereza Š.
Ins - Eva
Otázky a odpovědi
Ins-Luboš
Ins-Kristýna
Ins - Tereza V.
ins - Lucie
ins - denisa
Ins-Lucka R
Ins-Lenka Z
Ins-Iveta
Ins - Anička
Seznamovací lekce
Dospělí
Štěňata
Specializovaný výcvik
Lovecký výcvik
Intenzivní kurzy
Obedience
Agility
Nosework
Dogfrisbee
Dogfitness
Pozitivní motivace
Puller
Kontakty
Provozní řád
Kreditní systém
Zrušení termínu
Kde nás najdete
Výcvikový areál Řeporyje
Výcvikový areál Stodůlky
Výcvikový areál Pesopark
Registrace psa
Rozvrh cvičení

 
 
 
Jaké psy máte, měli jste či plánujete (případně jaké plemeno preferujete a proč)? Celý život mě provázeli kříženci u dědečka na vesnici, které jsem milovala a vždy jsem chtěla psa vlastního. Na gymnáziu se mi konečně podařilo přesvědčit rodiče a dostala jsem svého prvního psa - jorkšíra Fostera, který nás již bohužel opustil… Aktuálně mám 2 psy – parson russell teriéra Bobíka a australského ovčáka Dáju – na obou plemenech mě baví, jaké neskutečné to jsou osobnosti a jejich výcvik je sice zábavný, ale mnohdy i výzva. Doma pak máme ještě border kolii Djanga, se kterým primárně cvičí jeho páníček, ale cvičí a sportuje občas i se mnou. 

Od jakého roku se zabýváte kynologií a výcvikem psů jako takovým?
K výcviku jsem se dostala až se svým parsonem, v roce 2012. Zdědila jsem asociálního teriéra se sklonem sežrat všechno čtyřnohé, a tak jsem byla nucena vyhledat pomoc a dostalo se nám jí mimo jiné i na Hafbu. Setkala jsem se zde se skvělou partou lidí a psích nadšenců, takže netrvalo dlouho a začala jsem objevovat krásu různých psích sportů a kynologii jsem nadobro propadla.

Jaké jsou vaše aktivity s vašimi psy (odvětví výcviku či sportu, apod. ...)?
Naše hlavní disciplína je bezesporu agility. Věnujeme se tomuhle sportu závodně a cvičíme dle různých metodik. Důraz kladu hlavně na povahu psa a té přizpůsobuji styl výcviku. V této oblasti se snažím také co nejvíce vzdělávat a poznávat různé styly učení. Proto jsem se i se starším psem nakonec dostala k pozitivní motivaci a shapingu, kterým jsme mu v agility velmi pomohli. Dále se věnuji se všemi psy dogdancingu, který jsem si velice oblíbila a mimo závodění jsem od roku 2018 také rozhodčí pro zkoušky 1. stupně. S Dájou se velmi ráda věnuji canicrossu a dogbiatlonu, běh v zápřahu je pro obě velký adrenalin a obě do závodu vždy dáváme maximum. V neposlední řadě také občas hodíme frisbee, ale to je pro nás okrajová disciplína pro zpestření. Neustále zaměstnáváme hlavu učením různých triků, což všechny mé psy velice baví. A protože o psí sportovce je třeba řádně pečovat, samozřejmě děláme i dogfitness, cvičíme na balančních pomůckách a své psy pravidelně masíruji (absolvovala jsem kurzy masáží a cvičení s balančními pomůckami ve Physiodog Academy). 

Jaké jsou vaše dosavadní kynologické úspěchy (samozřejmě i sportovní se počítají)?
Mým největším úspěchem je to, že jsem nad teriérem nezlomila hůl a s pomocí ostatních z něj udělala parťáka pro život a že společně můžeme jezdit na nejrůznější psí akce. 

Bobík má dnes na kontě zkoušky z poslušnosti ZOP a ZZO, titul MoD1 (F1, DwD1, HtM1 a MD1 na výborně), vytrvalostní zkoušku AD, agility běhá v kategorii MA3 (kde dokonce již splnil první rok na titul a3ch) a je druhým vicemistrem ČR v agility PRT 2017 a vicemistrem teriérů v agility 2018. 

S Dájou jsme v dogdancingu získaly titul MoD1 a zároveň máme složené i všechny zkoušky druhého stupně. V roce 2017 a 2018 získala 2. místo v kategorii Freestyle na šampionátu KCHBO. Dále má na kontě zkoušku ZOP a AD. V agility úspěšně závodí v kategorii LA3, kde již čekáme na poslední rok pro splnění a3ch. V roce 2018 se kvalifikovala na MR a ten samý rok na MR AUO získala titul mistra ČR v družstvech. V dogbiatlonu i v canicrossu závodí na maximum, a i zde se již několikrát umístila na stupních vítězů.

 S Djangem jsme rovněž v dogdancingu získali titul MoD1 a v agility závodíme v kategorii A2 (pouze pokud zrovna páníček nemůže, s tím běhá také v kategorii A3).

Nejdůležitější je pro mě, že se všichni naši psi na výcvik a závody těší a že si společné aktivity užíváme.  

A něco málo z "nepejskařského života“... 

Toho opravdu moc není, ale ráda běhám, se psem i bez, ráda si zajdu na dobrý koncert nebo dobrou večeři a miluju pečení muffinů na různé způsoby.

 


WWW.HafBezObav.CZ © 2006 Haf Bez Obav s.r.o.

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULA • ICQ: 220-736-435 • RSS