Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.V sekci OBCHOD naleznete spustu zajímavých produktů. Naším cílem je zaměřit se na kvalitu, ne na kvantitu.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSYCANISTERAPIE je v současné době hodně diskutované a rozvíjející se odvětví. Chceme vám zde nabídnout svoje znalosti a zkušenosti a pomoc handicapovaným lidem. V současné době je to výcvik canisterapeutického psa pro dítě trvale odkázané na lůžko.
Obecné informace
Ins - Lenka
Jak se zaregistrovat OLD
Jak se zaregistrovat?
Ins - Ivana
Ins - Martina
ins - Bara 2
Ins - Peter
Ins - Míša
Ins - Bára
Ins - Alča
Ins - Andrea
Ins - Kačka
Ins - Šimona
Ins - Zuzka
Ins - Láďa
Ins-Martina
Ins - Pavla R.
Ins - Pavla V.
Ins - Tereza Š.
Ins - Eva
Otázky a odpovědi
Ins-Luboš
Ins-Kristýna
Ins - Tereza V.
ins - Lucie
ins - denisa
Ins-Lucka R
Ins-Lenka Z
Ins-Iveta
Ins - Anička
Seznamovací lekce
Dospělí
Štěňata
Specializovaný výcvik
Lovecký výcvik
Intenzivní kurzy
Obedience
Agility
Nosework
Dogfrisbee
Dogfitness
Pozitivní motivace
Puller
Kontakty
Provozní řád
Kreditní systém
Zrušení termínu
Kde nás najdete
Výcvikový areál Řeporyje
Výcvikový areál Stodůlky
Výcvikový areál Pesopark
Registrace psa
Rozvrh cvičení

 
 
 

DENISA

 Jaké psy máte, měli jste či plánujete (případně jaké plemeno preferujete a proč?)
Ke zvířatům mě to táhlo od dětských let. Jako malá jsem si přála všechny pejsky, papoušky, koně, kravičky, a všemožnou havěť, ale tohle je hlavně o těch čtyřnohých chlupáčích, takže zůstanu u nich . Prvního pejska jsme dostali s bráchou v mých 5 ti letech. Jednalo se o malou kníračku Kettynu. Na její "výchově" jsem se podílela tak nějak společně s bratrem. Byl to typický, uštěkaný a věčně nervní kníračí mrňous. I přes její vrtochy to byla moc fajn fenka. Nicméně první pes, o kterém mohu říci, že byl (a stále ještě je ) můj první, je nyní 10ti letý Jack russel teriér Pontus. Jestli mě někdy nekdo naučil o tom, jak správně přistupovat ke psům, jak se vymstí chyby ve výchově, jak psi správně komunikují, tak to je právě Pontus. Prvních pár let mi dával opravdu zabrat se svojí typickou teriéří povahou, ale díky němu jsem naplno pronikla do tajů kynologie. Nyní je z něho vyrovnaný a milý pes, který má stále ještě potřebu zkoušet, zda mu věnuji plnou pozornost a přeci jen by mu nějaká lumpárna neprošla. A jsem mu za to vděčná, drží mě perfektně ve střehu a doufám, že ještě dlouho bude . Druhého pejska jsem si pořídila před dvěma lety. Jednoho dne jsem narazila na stránku adopce vysloužilých dostihových a vyhozených loveckých chrtů z Irska. Dalšího hafana jsem v plánu vůbec neměla, ale padl mi do očí krásný pejsek, s perfektním popisem povahy. Takže dle pravidla, že nejlepší rozhodnutí jsou ta nečekaná, jsem se těšila na chrtíka, od kterého mě všichni odrazovali s tím, že nepatří zrovna mezi nejchytřejší plemeno, že bude muset být doživotně na vodítku, protože odnaučit lov chrta, který k tomu byl trénovaný, je nereálné. Další tábor lidí mě uklidňoval tím, že alespoň jsou to klidní psi, nenároční a že pro Pontuse to bude perfektní parťák a mně nijak nezatíží jeho výchova, protože jsou gaučáci. Ach, jaké mě čekalo prozření po příjezdu Svippa . Ten "klidný" chrtík, měl více energie, než teriér, vyžadoval neustálý pohyb. Po pár měsících nekonečné separační ú zkosti doma, kdy mi Svippulka zdevastoval půlku bytu a stále to nevypadalo, že se z jeho chrtí výsosti stane onen "gaučák", jsem se rozhodla pojmout jeho výchovu jinak. Začali jsme pracovat, trénovat hlavně přivolání, trénovat, že běžící zajíc neznamená povel "ulov", chodit na agility, podnikat společné aktivity, cvičit vodní záchranařinu, jezdit na nekonečno psích táborů, do různých míst. Ač tomu mnozí nevěřili, přineslo mé roční úsilí ovoce. Sice jsme nikdy nebyli v agility přeborníci a otočky u nohy zvládáme jen s chrtí rozvážností, přesto mám teď parťáka, který chodí na volno, hlídá si mě, těší se na každou hru, cvik a akci se mnou. Oba moji svěřenci mě naučili něco jiného, na oba dva se musí úplně jiným způsobem, aby mě respektovali, milovali a vykřesala jsem z nich nějakou dovednost. A jaké plemeno preferuji? Určitě jeden z dvojice dalších pejsků bude chrt, ač mi toto rozhodnutí snad každý vyčítá .

Od jakého roku se zabýváte kynologií a výcvikem psů, jako takovým?
Do tajů kynologie a výcviku psů jsem začala pronikat v roce 2004 s Pontusem.

Jaké jsou Vaše aktivity s Vašimi psy?
S Pontusem jsem cvičila nejvíce poslušnost a flyball, nyní jen občas potrénujeme poslušnost a jinak si užívá zasloužených procházek s míčkem v tlamě. Se Svippem trénujeme často poslušnost, občas oprášíme agility, snažíme se učit nové cviky pomocí shapingu a nadchla nás i vodní záchranařina.

Jaké jsou Vaše dosavadní kynologické úspěchy (samozřejmě i sportovní se počítají)?
V tomto směru rozhodně nebudu oslňovat zkouškami. Přiznám se, že žádné nemáme, ani jsme nic nezkoušeli, vše děláme rekreačně a hlavně pro radost. Ale za největší kynologický úspěch považuji své dva povahově vyrovnané psy, kteří i z na první pohled konfliktní situace, dokáží s nadhledem odejít, jako dva rozumní jedinci. Jinak samozřejmě nejvíce se raduji z každého úspěchu se Svippem, kde se z bodu A posunujeme do bodu B. Já se totiž z každého jeho krůčku k námi stanovenému cíli radovat musím, on by jinak neviděl důvod, proč se snažit .

A něco málo z nepejskařského života...
Můj život se točí kolem pejsků a zvířat. Takže z nepejskařského života mám doma ještě takovou malou zoologickou zahradu tvořenou z ostatních druhů zvířat.
Kdo by řekl, že tohle bude nejtěžší otázka, nad kterou strávím desítky minut a vyplodím jednu větu, je to jasné, žádný nepejskařský život nemám...


WWW.HafBezObav.CZ © 2006 Haf Bez Obav s.r.o.

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULA • ICQ: 220-736-435 • RSS