Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.V sekci OBCHOD naleznete spustu zajímavých produktů. Naším cílem je zaměřit se na kvalitu, ne na kvantitu.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSYCANISTERAPIE je v současné době hodně diskutované a rozvíjející se odvětví. Chceme vám zde nabídnout svoje znalosti a zkušenosti a pomoc handicapovaným lidem. V současné době je to výcvik canisterapeutického psa pro dítě trvale odkázané na lůžko.
Obecné informace
Ins - Lenka
Jak se zaregistrovat OLD
Jak se zaregistrovat?
Ins - Ivana
Ins - Martina
ins - Bara 2
Ins - Peter
Ins - Míša
Ins - Bára
Ins - Alča
Ins - Andrea
Ins - Kačka
Ins - Šimona
Ins - Zuzka
Ins - Láďa
Ins-Martina
Ins - Pavla R.
Ins - Pavla V.
Ins - Tereza Š.
Ins - Eva
Otázky a odpovědi
Ins-Luboš
Ins-Kristýna
Ins - Tereza V.
ins - Lucie
ins - denisa
Ins-Lucka R
Ins-Lenka Z
Ins-Iveta
Ins - Anička
Seznamovací lekce
Dospělí
Štěňata
Specializovaný výcvik
Lovecký výcvik
Intenzivní kurzy
Obedience
Agility
Nosework
Dogfrisbee
Dogfitness
Pozitivní motivace
Puller
Kontakty
Provozní řád
Kreditní systém
Zrušení termínu
Kde nás najdete
Výcvikový areál Řeporyje
Výcvikový areál Stodůlky
Výcvikový areál Pesopark
Registrace psa
Rozvrh cvičení

 
 
 

TEREZA ŠAFRÁNKOVÁ

 Jaké psy máte, měli jste či plánujete (případně jaké plemeno preferujete a proč)?
V současné době mám dvě Parson Russell Teriérky. Pořízení první - Bounty a započetí trénování agility mě přivedlo na úplně jinou životní cestu - seznámila jsem se se spoustou stejně nadšených lidí a začala řešit „problémy“ typu „jaké je to nejkvalitnější krmivo pro mého pejska“ a „zda má bobeček konzistenci a barvu tak akorát“. :-) Prostě jsem se stejně jako ostatní pejskaři dočista zbláznila – do psů. A tak není divu, že jsem sobě, ale i Bounty, po čase pořídila kámošku Twixie, která mi teprve ukazuje, jak vypadá správný teriér a jak je jeho výchova náročná. Neustále zkouší, kam až sahají moje hranice trpělivosti, kam až jí dovolím zajít, a nic mi nedá zadarmo. Ale i když to s holkami není vždy procházka růžovou zahradou, ty svoje parsoní holky zbožňuju a jinou rasu už bych nechtěla. Zastávám heslo: „Správně unavený Parson je šťastný a hodný Parson.“

Od jakého roku se zabýváte kynologií a výcvikem psů jako takovým?
Kynologii se věnuji od roku 2007, kdy jsem si pořídila svého vůbec prvního psího parťáka - parsonku Bounty, se kterou jsem sice nezačala hned chodit na lekce výcviku štěňátek, výchovu jsem zvládla, alespoň myslím, docela dobře sama „doma“, ale v necelém roce jsem začala chodit k Šimoně Drábkové na lekce agility, kde jsem se poprvé i seznámila s Haf Bez Obav. A tehdy jsem se kynologii a výcviku začala věnovat.

Jaké jsou vaše aktivity s vašimi psy (odvětví výcviku či sportu, apod. ...)?
S aktivitami jsme nezůstaly jen u agility. Bounty sice zrovna velký sportovní nadšenec není, ale moji potřebu makat na cvičáku zvládá uspokojovat mladší členka smečky Twixie, se kterou se kromě agility věnuji ještě flyballu a zkoušíme trochu i záchranářský výcvik.

Jaké jsou vaše dosavadní kynologické úspěchy (samozřejmě i sportovní se počítají)?
Za úspěch vůbec považuji to, že obě dvě teriéří fenky spolu vycházejí, protože ačkoliv je to jedna rasa, každá jsou úplně jiná a jsou to svéhlaví teriéři! Taky bych se chtěla pochválit i za podařenou výchovu obou holek a u té mladší a divočejší Twixie 99% přivolání a celkově výbornou ovladatelnost. :-) Kdo zná teriéry, ví, jak je zvláště toto pro fungování důležité.
A z těch sportovních úspěchů – s Bounty máme pár pohárů a medailí z neoficiálních závodů v agility a s Twixie máme „v kapse“ několik krásných umístění na bedně s naším flyballovým týmem The Rebels. Ale věřím, že tohle je teprve začátek, že o nás ještě uslyšíte. :-)

A něco málo z "nepejskařského života“... 
No… tady moc nevím co napsat, mám pocit, že se všechno motá kolem těch mých holek – pondělí agility, úterý záchranařina, ve středu agility, ve čtvrtek flyball – občas si připadám, jak když vozím děti do kroužků… :-) A když nejsem s holkami, jsem v práci, která mě baví a naplňuje. Ale snažím se udělat si čas i na sebe, takže chodím lézt na umělou stěnu, v létě mě začaly bavit výpravy na ferraty, přes zimu chodím plavat a cvičit. Ráda chodím na výlety, poznávám nová místa nejen v ČR, ale i v zahraničí. Mám také ráda kulturu - divadlo, kino a ráda čtu. Mám ráda společnost přátel, posezení u grilu, vínko...


WWW.HafBezObav.CZ © 2006 Haf Bez Obav s.r.o.

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULA • ICQ: 220-736-435 • RSS