Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.V sekci OBCHOD naleznete spustu zajímavých produktů. Naším cílem je zaměřit se na kvalitu, ne na kvantitu.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSYCANISTERAPIE je v současné době hodně diskutované a rozvíjející se odvětví. Chceme vám zde nabídnout svoje znalosti a zkušenosti a pomoc handicapovaným lidem. V současné době je to výcvik canisterapeutického psa pro dítě trvale odkázané na lůžko.
Obecné informace
Ins - Lenka
Jak se zaregistrovat OLD
Jak se zaregistrovat?
Ins - Ivana
Ins - Martina
ins - Bara 2
Ins - Peter
Ins - Míša
Ins - Bára
Ins - Alča
Ins - Andrea
Ins - Kačka
Ins - Šimona
Ins - Zuzka
Ins - Láďa
Ins-Martina
Ins - Pavla R.
Ins - Pavla V.
Ins - Tereza Š.
Ins - Eva
Otázky a odpovědi
Ins-Luboš
Ins-Kristýna
Ins - Tereza V.
ins - Lucie
ins - denisa
Ins-Lucka R
Ins-Lenka Z
Ins-Iveta
Ins - Anička
Seznamovací lekce
Dospělí
Štěňata
Specializovaný výcvik
Lovecký výcvik
Intenzivní kurzy
Obedience
Agility
Nosework
Dogfrisbee
Dogfitness
Pozitivní motivace
Puller
Kontakty
Provozní řád
Kreditní systém
Zrušení termínu
Kde nás najdete
Výcvikový areál Řeporyje
Výcvikový areál Stodůlky
Výcvikový areál Pesopark
Registrace psa
Rozvrh cvičení

 
 
 

Eva Dufková - Společenský výcvik

Jaké psy máte, měli jste či plánujete (případně jaké plemeno preferujete a proč)?
Svého prvního psa jsem si pořídila před devíti lety. Ne že bych snad psa dřív nechtěla, ale až tehdy nastala vhodná doba; chvíle, kdy jsem věděla, že se psovi můžu pořádně věnovat. Vybrala jsem plemeno rhodéský ridgeback a nikdy jsem nelitovala. Ridgeback je z mého pohledu aristokrat, elegance spojená s inteligencí. Pokud ridgebacka dobře vychováte a dostatečně zaměstnáte, stane se z něj právoplatný člen rodiny, spolehlivý partner a láska na celý život. Naše smečka v současné době čítá čtyři fenky tohoto plemene – devítiletou Conny; pětiletou Brassilu, která se stala zakladatelkou mého chovu; a její dvě dcery, dvouletou Mellory a benjamínka Berllyn. Pro bližší seznámení s naší smečkou můžete navštívit naše webové stránky www.magmabona.com .

Od jakého roku se zabýváte kynologií a výcvikem psů jako takovým?
Zájem o kynologii přišel spolu s mou první fenkou Conny, kdy jsem musela konfrontovat své teoretické znalosti a nezkušenost s její tvrdohlavostí a svéhlavostí. Nejdřív bylo třeba vycvičit mě, pak ji. Hodně mi tehdy pomohl právě cvičák, díky kterému jsme se krůček po krůčku dopracovaly ke kýžené metě – pohodovému soužití.

Jaké jsou vaše aktivity s vašimi psy (odvětví výcviku či sportu, apod. ..)?
Ridgeback, podobně jako každý jiný pes, potřebuje zaměstnat (mentálně i fyzicky). Každodenní, několikahodinové procházky se psími kamarády jsou samozřejmostí. Ty doplňujeme o cvičení poslušnosti, pro zábavu běháme coursing, agility a sem tam zajedeme i na psí výstavu. Navíc se snažíme socializovat, kde se dá – jezdíme na výlety a různé akce. Prospívá to vlastně nejen našim psům, ale i nám, jejich páníčkům.

Jaké jsou vaše dosavadní kynologické úspěchy (samozřejmě i sportovní se počítají)?
Se vší úctou ke psům pracovním a služebním, i těm s jakoukoli zkouškou, mým kynologickým cílem nejsou certifikáty, ale vychovaný a správně socializovaný pes, na kterého je spolehnutí. Se kterým je radost jít na procházku, nebo do společnosti lidí i psů, který vám neudělá z domu kůlničku na dříví a neterorizuje vás ani vaše okolí. Každopádně si vážím všech lidí, kteří se svými psy pracují. Vykonaná zkouška může být třešničkou na dortu, ale mně – přestože i naši psi mají třeba ZOPky – stačí i radost ze společné aktivity.

A něco málo z „nepejskařského života“...
Co to je nepejskařský život? Člověk buď pejskařem je, nebo není. A já jím jsem. :-)


WWW.HafBezObav.CZ © 2006 Haf Bez Obav s.r.o.

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULA • ICQ: 220-736-435 • RSS