Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.V sekci OBCHOD naleznete spustu zajímavých produktů. Naším cílem je zaměřit se na kvalitu, ne na kvantitu.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSYCANISTERAPIE je v současné době hodně diskutované a rozvíjející se odvětví. Chceme vám zde nabídnout svoje znalosti a zkušenosti a pomoc handicapovaným lidem. V současné době je to výcvik canisterapeutického psa pro dítě trvale odkázané na lůžko.
Obecné informace
Ins - Lenka
Jak se zaregistrovat OLD
Jak se zaregistrovat?
Ins - Ivana
Ins - Martina
ins - Bara 2
Ins - Peter
Ins - Míša
Ins - Bára
Ins - Alča
Ins - Andrea
Ins - Kačka
Ins - Šimona
Ins - Zuzka
Ins - Láďa
Ins-Martina
Ins - Pavla R.
Ins - Pavla V.
Ins - Tereza Š.
Ins - Eva
Otázky a odpovědi
Ins-Luboš
Ins-Kristýna
Ins - Tereza V.
ins - Lucie
ins - denisa
Ins-Lucka R
Ins-Lenka Z
Ins-Iveta
Ins - Anička
Seznamovací lekce
Dospělí
Štěňata
Specializovaný výcvik
Lovecký výcvik
Intenzivní kurzy
Obedience
Agility
Nosework
Dogfrisbee
Dogfitness
Pozitivní motivace
Puller
Kontakty
Provozní řád
Kreditní systém
Zrušení termínu
Kde nás najdete
Výcvikový areál Řeporyje
Výcvikový areál Stodůlky
Výcvikový areál Pesopark
Registrace psa
Rozvrh cvičení

 
 
 

 Martina Tichá - společenský výcvik

 

Jaké psy máte, měli jste, či jaké plánujete?
Když jsem se poprvé podívala do čertíkovských očí foxteriéra, věděla jsem, že není cesty zpátky. V létě 2008 jsem si z chovné stanice přivezla kvílející, trhající, skotačící bílý uzlíček, pejska Williho – a tak to všechno začalo J. Pejsky jsme měli vždycky, ale spíš to byli rodiče, kteří rozhodovali o tom, jaký pejsek se pořídí, jak bude vychováván, jak se bude jmenovat. Měli jsme knírače Beníka, yorkshirského teriéra Geníka… Oba to byli živí pejsci do nepohody, nachodili s námi spoustu kilometrů. Dnes mám doma celkem dva foxíky, k Willimu přibyla Kaia a tím je na čas smečka kompletní a žádní noví pejsci na programu (zatím) nejsou.

Od jakého roku se zabýváte kynologií a výcvikem psů?
S výcvikem mých „dětských“ pejsků jsme to rozhodně nepřeháněli. Až s Willim jsem přišla na to, že není těžké si pejska pořídit. To nejtěžší je, naučit se s ním komunikovat, naučit ho základnímu vychování. Foxteriér je specifická rasa, potřebuje velkou trpělivost, výdrž, pevné nervy a důslednost. Tohle všechno jsem pochopila díky teamu z Hafba. Zkušenosti, které jsem za dobu strávenou výcvikem nasbírala bych teď chtěla předávat dále.

Jaké jsou vaše aktivity s vašimi psy?
Věnujeme se společenskému výcviku, agilitám a coursingu, dále se vzdělávám v oblasti masáží a fyzioterapie psů.

Jaké jsou vaše dosavadní kynologické úspěchy ?
Willi má splněnou licenci na coursing, intenzivně trénujeme agility, abychom mohli zkusit neoficiální závody a jsme pozvaní na noru. Pokud se do ní můj obr pes vejde, doufáme všichni, že zkoušky složí J. Jako další velký úspěch máme vyhrabání asi zhruba 100 myší, vyštěkání divokého prasátka (naštěstí za ohradou) a přeplavání řeky Labe u Roudnice kvůli kačenkám… Další (nechtěné) lovecké úspěchy pouze na vyžádání J. Protože je Willi také cirkusový pejsek, naučili jsme se malinkou sestavičku z dogdancingu.
Malá Kaia má teprve dva měsíce, a proto nejdříve začneme se socializací, uvidíme, kam bude směřovat její zájem. Tajně doufáme, že její lovecký původ se tolik neprojeví.

Něco málo z nepejskařského života…
Když nejsem s pejsky venku, nebo na cvičáku, sedím za kancelářským stolem a vedu malý tým lidí ve firmě, která vyrábí speciální ložiska. Baví mě práce s pejsky, horská turistika, treky a cestování, masáže a hudba, ráda si jdu zacvičit a přečtu zajímavou knížku…


WWW.HafBezObav.CZ © 2006 Haf Bez Obav s.r.o.

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULA • ICQ: 220-736-435 • RSS