Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.V sekci OBCHOD naleznete spustu zajímavých produktů. Naším cílem je zaměřit se na kvalitu, ne na kvantitu.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSYCANISTERAPIE je v současné době hodně diskutované a rozvíjející se odvětví. Chceme vám zde nabídnout svoje znalosti a zkušenosti a pomoc handicapovaným lidem. V současné době je to výcvik canisterapeutického psa pro dítě trvale odkázané na lůžko.
Obecné informace
Ins - Lenka
Jak se zaregistrovat OLD
Jak se zaregistrovat?
Ins - Ivana
Ins - Martina
ins - Bara 2
Ins - Peter
Ins - Míša
Ins - Bára
Ins - Alča
Ins - Andrea
Ins - Kačka
Ins - Šimona
Ins - Zuzka
Ins - Láďa
Ins-Martina
Ins - Pavla R.
Ins - Pavla V.
Ins - Tereza Š.
Ins - Eva
Otázky a odpovědi
Ins-Luboš
Ins-Kristýna
Ins - Tereza V.
ins - Lucie
ins - denisa
Ins-Lucka R
Ins-Lenka Z
Ins-Iveta
Ins - Anička
Seznamovací lekce
Dospělí
Štěňata
Specializovaný výcvik
Lovecký výcvik
Intenzivní kurzy
Obedience
Agility
Nosework
Dogfrisbee
Dogfitness
Pozitivní motivace
Puller
Kontakty
Provozní řád
Kreditní systém
Zrušení termínu
Kde nás najdete
Výcvikový areál Řeporyje
Výcvikový areál Stodůlky
Výcvikový areál Pesopark
Registrace psa
Rozvrh cvičení

 
 
 

IVANA ŠVELCHOVÁ - společenský výcvik

 

Jaké psy máte, měli jste či plánujete (případně jaké plemeno preferujete a proč)?
První pejsek, kterého jsem milovala byl babičky Sandík. Byla jsem sice ještě maličká, ale mamka vždycky vypráví, jak mě tenhle úžasný Novofudlanďák hlídal v kočárku a kradl mi zmrzlinu :o) možná právě s ním to všechno začalo. Když babička v podstatě zdědila 13letou jezevčici Ronku, dostala jsem se trošku blíž k výchově pejska. Ronka nebyla zvyklá na venčení, utíkala, štěkala a venčila se všude kde jí jen napadlo. Většinou jí to ale napadlo v domě. Byla jsem s ní v kontaktu sice jen o letních prázdninách, ale i za ty dva měsíce jsem ji dokázala naučit poslouchat když byla na volno a venčit se pěkně venku. Byla sem tenkrát velmi hrdý puberťák, že mi byl svěřen takový úkol a já ho úspěšně zdolala :o). Před čtyřmi lety do mého života vstoupila bíglice Nikitka, které vděčím naprosto za všechno. Za to, že mě naučila znát zvěř a všímat si jí, ukázala mi, že i klidná procházka může být napínavá a jak je krásné když přijdete z práce a můžete při společném venčení prostě jen tak „vypnout“. Před rokem jsem si k Nikince pořídila ještě jednu adrenalinovou záležitost a to stafbulíka Dizínka (Nostradamus Slade Czech). Dízan je uplně jiný a přesto, že jsou oba při výcviku moc snaživí, každý mě v dobrém i zlém naučil něco jiného. Jsou to moje zlatíčka a tahle dvě plemena (a je především) budu vždycky bezmezně milovat. Už od dětství toužím po fence Pointra. Zatím mi nebylo přáno, ale stále na tu svou ideální holku čekám a třeba jednou přijde. Rozhodně ale ne v dohledné době. Nemohla bych jí už dát to co bych chtěla. Přece jen den není nafukovací a 3 psy už zaberou času opravdu hodně. Nepreferuji v podstatě žádné plemeno, každé má něco do sebe. Vždycky jsem ale tíhla k těm méně cvičitelným. K těm co nebyli přímo předurčeni pro práci s člověkem a plněním jeho požadavků. Asi mám ráda takové trochu zlobivce. Však po bíglovi jsem tvrdohlavá a po teriérovi odhodlaná:o). Další přírůstek proto určitě bude nějaký „nevycvičitelný“ raubíř :o).

Od jakého roku se zabýváte kynologií a výcvikem psů jako takovým?
K výcviku jsem přičichla v podstatě pořízením Nýny v roce 2007. Do té doby bylo vše jen v teoretické rovině. Před pořízením bígla jsem měla takovou hrůzu, že mi bude utíkat jak se o nich traduje, že hned ve 3 měsících jsme začaly navštěvovat Hafbo. A zůstalo nám to do dnes a já jsem moc ráda.

Jaké jsou vaše aktivity s vašimi psy ?
S Niki dělám převážně sportovní kynologii, včetně stop. Dále Coursing a Canisterapii. Okrajově jsme přičichli i k Dogdancingu, Dogfrisbee a Obedience, ale to máme spíš na ukrácení dlouhé chvíle. Dizínka nejvíc baví sportovní kynologie, hlavně stopičky všeho druhu :o) tam je opravdu ve svém živlu. Dále se věnujeme loveckému výcviku a rádi bychom začali obranařit. Ale to je zatím jen plán.

Jaké jsou vaše dosavadní kynologické úspěchy?

S Nikitkou máme složeny zkoušky ZOP, ZZO, BH a Canisterapeutické zkoušky. Připravujeme se na ZPU1 a ZMMP. Niki má neuvěřitelnou schopnost při každých zkouškách vymyslet zcela novou lumpárnu a vytřít mi tak zrak, proto nás možná to zkouškování tak baví :o). Víc zkoušek už bohužel není v našich silách díky obranám, které neděláme. Dizínek je ještě takový malý Koloušek proto nemá složeno zatím nic. V brzké době nás ale čekají ZOP a zkoušky vloh. Připravujeme se ještě na Barvářské zkoušky honičů. Já jsem nejvíc spokojená z toho, že mám dva pejsky kteří jsou bezkonfliktní a nemusím se bát nikde je pustit z vodítka a vím, že na přivolání přijdou. To je náš největší úspěch.

A něco málo z "nepejskařského života“..
.V poslední době se nepejskařský život snažím uplně vytěsnit :o). Momentálně době pracuji v dopravě nebezpečného zboží. Připravuji se na další studium. Ve volných chvílích nejraději fotím, pletu obojky, hraju na saxofon, čtu nebo píšu. Na víc bohužel (vlastně i bohudík) nezbývá čas. 


WWW.HafBezObav.CZ © 2006 Haf Bez Obav s.r.o.

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULA • ICQ: 220-736-435 • RSS