Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.V sekci OBCHOD naleznete spustu zajímavých produktů. Naším cílem je zaměřit se na kvalitu, ne na kvantitu.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSYCANISTERAPIE je v současné době hodně diskutované a rozvíjející se odvětví. Chceme vám zde nabídnout svoje znalosti a zkušenosti a pomoc handicapovaným lidem. V současné době je to výcvik canisterapeutického psa pro dítě trvale odkázané na lůžko.
Obecné informace
Ins - Lenka
Jak se zaregistrovat OLD
Jak se zaregistrovat?
Ins - Ivana
Ins - Martina
ins - Bara 2
Ins - Peter
Ins - Míša
Ins - Bára
Ins - Alča
Ins - Andrea
Ins - Kačka
Ins - Šimona
Ins - Zuzka
Ins - Láďa
Ins-Martina
Ins - Pavla R.
Ins - Pavla V.
Ins - Tereza Š.
Ins - Eva
Otázky a odpovědi
Ins-Luboš
Ins-Kristýna
Ins - Tereza V.
ins - Lucie
ins - denisa
Ins-Lucka R
Ins-Lenka Z
Ins-Iveta
Ins - Anička
Seznamovací lekce
Dospělí
Štěňata
Specializovaný výcvik
Lovecký výcvik
Intenzivní kurzy
Obedience
Agility
Nosework
Dogfrisbee
Dogfitness
Pozitivní motivace
Puller
Kontakty
Provozní řád
Kreditní systém
Zrušení termínu
Kde nás najdete
Výcvikový areál Řeporyje
Výcvikový areál Stodůlky
Výcvikový areál Pesopark
Registrace psa
Rozvrh cvičení

 
 
 

ZUZANA ČECHOVÁ - lovecký výcvik

 Jaké psy máte, měli jste či plánujete (případně jaké plemeno preferujete a proč)?
Kynologii jsem zahajovala takřka od plenek. Tehdy se nedalo hovořit o výcviku, ale mým prvním psem (takovým tím rodinným) byla žíhaná fena německého boxera Arka bez PP, která mne doslova vylízala ze silného exému a dokázala nemožné… tedy to, na co žádné mastičky nezabíraly. Od té doby byla láska ke psům daná :o). Po ní následoval první MŮJ pes… a to potomek této feny kříženec boxera a pravděpodobně rotvajlera Aron. O jeho matku jsme přišli při porodu a tohoto hafana jsem odkojila od prvních dnů na flašce. Byl to Pan PES, který by za mne i dýchal a nejlepší parťák a pracant, kterého jsem kdy měla… i když s jeho trochu dominantní povahou, figurou na kila srovnatelnou s mnou byl výcvik trochu oříšek, byl to první pes se kterým jsem se aktivně věnovala výcviku. Souběžně s tímto psem jsem pomáhala cvičit babičky mazlíka černého trpasličího pudla bez PP Nika. Od té doby nedám na pudly dopustit :o). Po této etapě a po tom, co mne v necelých 17ti letech opustil kříženec Aron, jsem dlouho vybírala plemeno. Stále vedl jednoznačně boxer, ale situace tomu nechtěla (naštěstí :o)) a jednou z podmínek mysliveckého sdružení, kde jsem žádala o členství byl pes lovecký. Pořídila jsem si tedy svého prvního loveckého psa, a to maďarského ohaře krátkosrstého s PP Algerona Laváre Morávia. Tento pes mne mnoho naučil a díky němu jsem doslova propadla lovecké kynologii. Po něm už následovali další členové nyní dosti početné smečky. Pokud budu brát to, u kterých psů jsem napsaná v rodokmenu jako majitel, tak jsem vlastně majitelem „pouze“ tří a půl psů, a to dvou psů maďarského ohaře krátkosrstého, jednoho psa hladkosrstého trikolorního foxteriéra a půlky hladkosrsté trpasličí jezevčice hnědé s pálením :o) (fenku mám ve spolumajitelství). Pokud budu počítat všechny psy, které byste mohli momentálně vidět u nás na dvoře, tak máme třináct a půl psa. Máme dva psy a dvě feny maďarského ohaře krátkosrstého, jednoho psa a dvě feny standardního drsnosrstého jezevčíka, psa a dvě feny hladkosrstých foxteriérů, černou anglickou kokršpanělku, psa anglického špringršpaněla, zmiňovanou hladkosrstou jezevčici, kterou máme s přítelem ve spolumajitelství a půl feny německého krátkosrstého ohaře (fenu máme ve spolumajitelství) :o).

Od jakého roku se zabýváte kynologií a výcvikem psů jako takovým?
Od roku 1997 výcvikem jako takovým a od roku 2004 výcvikem loveckých psů a aktivně se zúčastňuji zkoušek a soutěží.

Jaké jsou vaše aktivity s vašimi psy (odvětví výcviku či sportu, apod. ...)?
Své kynologické aktivity jsem „omezila“ pouze na kynologii loveckou a nutné výstavy, a to protože pokud člověk chce něco dělat pořádně, tak je lepší se ubírat jedním směrem, a jednak z důvodu toho, že mne lovecká kynologie na tolik učarovala, že mi zabírá téměř veškerý volný čas. Veškeré naše dospělé psy aktivně využíváme v lovecké praxi - účastní se honů, naháněk a dalších akcí. Celoročně naši psi pomáhají dohledávat poraněnou zvěř - ať už postřelenou či sraženou autem, pomáhají regulovat škodnou zvěř a jsou nám stálými průvodci, pomocníky a především kamarády. Těmto aktivitám, pro které psy především chováme, předchází zkoušky, výstavy a soutěže. Dospělé psy máme lovecky upotřebitelné s vyššími loveckými zkouškami, mají splněné exteriérové a zdravotní podmínky k chovnosti. Další aktivitou je i chov psů a prezentace loveckých plemen a lovecké kynologie na různých veřejných akcích, jako jsou Dny Dětí, odborné semináře apod.. Také se věnuji a moji psi mi pomáhají při výcviku dalších psů a především jejich pánečků, podílím se na organizaci výcvikových akcí a pobytů pro všechny, kteří se chtějí svému loveckému psovi věnovat, nejsou myslivci, neví jak psa cvičit a potřebují do začátků poradit, pomoct a navést správným směrem.

Jaké jsou vaše dosavadní kynologické úspěchy (samozřejmě i sportovní se počítají)?
Největším úspěchem jsou pro mne především výsledky mých „oveček“, které se se mnou připravují na lovecké zkoušky a soutěže. Jsem moc ráda za to, že ze spousty lidiček, se stali výborní vůdci a svědomití majitelé a především páníci svých loveckých psů. Ze spousty psů, kteří by strávili jistě spokojený život „na gauči“ se stali právoplatní výborní pomocníci při lovu, lovecky upotřebitelní psi, chovní, vycvičení, ovladatelní a bezproblémoví společníci se spokojeným naplněným životem loveckého psa s velkým P. Teší mne, že mnoha lidem jsem pomohla najít novou lásku - loveckou kynologii a myslivost. Stali se z nich chovatelé psů (již nevlastní pouze jednoho „gaučáka“ :o)), výborní vůdci a z mnohých i hrdí myslivci. Pokud budu hovořit o největších mých úspěších, tak je to jednak mnoho úspěšně odvedených psů různých plemen na různých loveckých zkouškách, několik vrcholových soutěží ohařů, kde se nám podařilo získat přední umístění a několik titulů čekatelství šampióna práce ČR. Na poli výstavním je to mnoho titulů nejvyšších. Dalším úspěchem je několik úspěšně odvedených psů majitelů, kteří si k nám dají psa vycvičit a v neposlední řadě úspěšně odchované vrhy z naší chovatelské stanice Vives Bohemia, kde si štěňátka našla hodné a šikovné majitele, kteří dále výborně reprezentují nejen náš chov, ale především lovecké psy a loveckou kynologii.

A něco málo z "nepejskařského života“...
Tak ten skoro neznám. Krom toho že jsem inženýr v oboru zahradnictví a pracuji pro město Kladno, tak se věnuji myslivosti, kterou provozuji vlastně opět se psy :o). Ta je časově náročná hlavně v době lovecké sezóny v podobě víkendových honů a naháněk, kde jsou naši psi nutnými a žádanými pomocníky. Většinu mimopracovního času tedy své psy připravuji na jejich budoucí pracovní „zaměstnání“ a na zkoušky. Dále ráda aktivně relaxuji a pokud zbývá čas, tak sportuji. Dříve jsem často jezdila na snowboardu, miluji windsurfing a kiting… prostě takové ty adrenalinové relaxační sporty. Dále jsem se mnoho let aktivně věnovala jezdectví. Zhruba pětkrát týdně jsem jezdila a účastnila se parkurových a drezurních soutěží, bohužel se člověk ale nemůže rozpůlit, takže jezdectví teď šlo trochu stranou, i když snažím se pravidelně chodit jezdit a tím si čistit hlavu. Jinak mojí největší láskou a časově náročným koníčkem je práce s lidmi, dětmi… a jejich psy :o). Dalším koníčkem je studium… i když už jen dálkově (stále je co se učit), sbírám staré knihy o lovecké kynologii, mám ráda přírodu a zvířata… kromě psů máme doma takovou malou zoo… od plazů po divočáka apod. :o). Takže je pořád co dělat...


WWW.HafBezObav.CZ © 2006 Haf Bez Obav s.r.o.

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULA • ICQ: 220-736-435 • RSS