Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.V sekci OBCHOD naleznete spustu zajímavých produktů. Naším cílem je zaměřit se na kvalitu, ne na kvantitu.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSYCANISTERAPIE je v současné době hodně diskutované a rozvíjející se odvětví. Chceme vám zde nabídnout svoje znalosti a zkušenosti a pomoc handicapovaným lidem. V současné době je to výcvik canisterapeutického psa pro dítě trvale odkázané na lůžko.
Obecné informace
Ins - Lenka
Jak se zaregistrovat OLD
Jak se zaregistrovat?
Ins - Ivana
Ins - Martina
ins - Bara 2
Ins - Peter
Ins - Míša
Ins - Bára
Ins - Alča
Ins - Andrea
Ins - Kačka
Ins - Šimona
Ins - Zuzka
Ins - Láďa
Ins-Martina
Ins - Pavla R.
Ins - Pavla V.
Ins - Tereza Š.
Ins - Eva
Otázky a odpovědi
Ins-Luboš
Ins-Kristýna
Ins - Tereza V.
ins - Lucie
ins - denisa
Ins-Lucka R
Ins-Lenka Z
Ins-Iveta
Ins - Anička
Seznamovací lekce
Dospělí
Štěňata
Specializovaný výcvik
Lovecký výcvik
Intenzivní kurzy
Obedience
Agility
Nosework
Dogfrisbee
Dogfitness
Pozitivní motivace
Puller
Kontakty
Provozní řád
Kreditní systém
Zrušení termínu
Kde nás najdete
Výcvikový areál Řeporyje
Výcvikový areál Stodůlky
Výcvikový areál Pesopark
Registrace psa
Rozvrh cvičení

 
 
 

KATEŘINA REIFOVÁ - poslušnost, individuální výcvik

 Jaké psy máte, měli jste či plánujete (případně jaké plemeno preferujete a proč)?
Psi (stádo jezevčíků a kříženec kolie) a všelijaká havěť byli u nás v rodině dřív než jsem se narodila. Vyrůstala jsem tak trochu jako Mauglí. Pak jsem si v 17letech pořídila svého prvního psa, bullteriéra Archibalda od Labutího jezírka, a s tím jsem definitivně propadla sportovní kynologii a tzv. bojovým plemenům. Láska k nim mi zůstala do dnešního dne. A tak není žádného pitta či bulla kterého bych na ulici nelíbala :o) Jenže pak si nás našla naše "Vraždička" (pravým jménem Agáta) - kříženec ridgebacka a staforda. Agátka byla, je a bude trošku složitějším útulkovým pejskem, a tak jsem díky ní pronikla do převýchovy problémových jedinců. Dalším přírůstkem je náš Mimín, kříženec neurčité rasy a malého vzrůstu, povahově pohodová a nenáročná fenečka. Jen ty její fóbie - bouřka, rachejtle a střelba. No Archibald už je ve psím nebíčku, a tak teď máme "vořech duo", dvě stárnoucí hvězdy, které začínají mít stařecké vrtochy. Vzhledem k trvalému přesunu z Prahy na samotu u lesa, plánujeme venkovní pohodové hlídače, kteří snesou koně, kozy,kočky, atd. Zatím volba padla na Velkého švýcarského salašnického psa. Ale znáte to....člověk míní a čas mění. Takže se necháme mile překvapit. On si nás nějaký ten chlupáč zajisté vybere.

Od jakého roku se zabýváte kynologií a výcvikem psů jako takovým?
Nedobrovolně a nevědomě od narození a vědomě dobrovolně od puberty. Když se tedy ohlédneme do pravěku, tak jako aktivní psovod 9let, jako psovod/instruktor 6let.

Jaké jsou vaše aktivity s vašimi psy (odvětví výcviku či sportu, apod. ...)?
Kovářovic kobyla chodí vždycky bosa... říká jedno staré přísloví a přičteme-li k tomu ještě faktor věku mých čubinek, momentální aktivity s nimi jsou bez vysokých ambic. Holky si už užívají pozice rodinného psa, tzn. dlouhé vycházky v přírodě a hlídání naší pastoušky, prokládané odpočinkem a vybranou krmí :o)

Jaké jsou vaše dosavadní kynologické úspěchy (samozřejmě i sportovní se počítají)?
ZM, ZVV1, ZPO1, pak nějaké coursing medaile, 1 odhalený zloděj a zadržený do příjezdu policie, canisterapie v azylovém domě pro děti.

A něco málo z "nepejskařského života“...
Jak jsem se již zmiňovala, odstěhovali jsme se na samotu v lese a teď plánujeme rekonstrukci a pořizování zvířátek. Dalším velkým koníčkem se nám stali ti živí koníci Huculského plemene, takže dřeme s trenérem jak o život. Stále studuji na VŠ v Olomouci, obor speciální pedagogiky, rozjíždím projekt rané péče pro handicapované děti, hledám vhodné prostory pro zřízení pobočky HafBA tady u nás na vsi. No a abych se náhodou nenudila, v březnu zde otevírám malý obchůdek s knihami a věcičkami pro potěchu těla i duše.


WWW.HafBezObav.CZ © 2006 Haf Bez Obav s.r.o.

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULA • ICQ: 220-736-435 • RSS