Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.V sekci OBCHOD naleznete spustu zajímavých produktů. Naším cílem je zaměřit se na kvalitu, ne na kvantitu.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSYCANISTERAPIE je v současné době hodně diskutované a rozvíjející se odvětví. Chceme vám zde nabídnout svoje znalosti a zkušenosti a pomoc handicapovaným lidem. V současné době je to výcvik canisterapeutického psa pro dítě trvale odkázané na lůžko.
Obecné informace
Ins - Lenka
Jak se zaregistrovat OLD
Jak se zaregistrovat?
Ins - Ivana
Ins - Martina
ins - Bara 2
Ins - Peter
Ins - Míša
Ins - Bára
Ins - Alča
Ins - Andrea
Ins - Kačka
Ins - Šimona
Ins - Zuzka
Ins - Láďa
Ins-Martina
Ins - Pavla R.
Ins - Pavla V.
Ins - Tereza Š.
Ins - Eva
Otázky a odpovědi
Ins-Luboš
Ins-Kristýna
Ins - Tereza V.
ins - Lucie
ins - denisa
Ins-Lucka R
Ins-Lenka Z
Ins-Iveta
Ins - Anička
Seznamovací lekce
Dospělí
Štěňata
Specializovaný výcvik
Lovecký výcvik
Intenzivní kurzy
Obedience
Agility
Nosework
Dogfrisbee
Dogfitness
Pozitivní motivace
Puller
Kontakty
Provozní řád
Kreditní systém
Zrušení termínu
Kde nás najdete
Výcvikový areál Řeporyje
Výcvikový areál Stodůlky
Výcvikový areál Pesopark
Registrace psa
Rozvrh cvičení

 
 
 

OBEDIENCE

 

 

Sport zvaný obedience vznikl ve Velké Británii. Českým ekvivalentem anglického slova obedience je poslušnost, oddanost, ovladatelnost. Cílem výcviku obedience je naučit psa vykonávat určené cviky definovaným způsobem. Důraz se klade na vztah mezi psem a psovodem, preciznost provedení cviků, ochotu psa radostně plnit povely psovoda a jeho schopnost pracovat ve vzdálenosti od psovoda. Psovod a pes musí tvořit tým působící harmonickým dojmem. Je nutné brát ohled na tělesné dispozice a plemennou příslušnost psa.

 Zkušební řád rozeznává čtyři výkonnostní kategorie:OB-Z, OB1, OB2 a OB3 . Ve všech kategoriích se mohou účastnit i psi nezapsaní v plemenných knihách. Registrace v plemenné knize uznané FCI je povinná pouze pro psy účastnící se mezinárodních soutěží a šampionátů.

 Další informace o tomto sportu, jeho pravidlech a pořádaných akcích naleznete na stránkách klubu Obedience CZ: www.obedience.cz

Pro koho a od jakého věku je výcvik vhodný?

Obedience je vhodným sportem pro psy, které baví  spolupráce s člověkem a pro psovody, které baví cvičení poslušnosti. K výcviku se nehodí psi agresivní vůči člověku a psi, kteří nemají správnou vazbu na svého psovoda. Tréninky jsou určeny pro všechna plemena a křížence od věku 5 -9  měsíců dle vyspělosti konkrétního jedince (mladší štěňata po dohodě s trenérem). S výcvikem je možné začít i v pozdějším věku a je vhodný i pro psy, kteří se ze zdravotních důvodů nemohou věnovat akčním sportům typu agility, obrany apod.

 

 

Co si mám přinést na Úvodní hodinu?

Psa, pamlsky, oblíbenou hračku, obojek a jednoduché vodítko.
Můžete se také přijít „jenom“ podívat bez psa (uvědomte o tom trenéra).

 

 

Instruktoři  v Hafbo:

Lucia Stemmerová, mail: lucia.stemmerova@seznam.cz, tel. +420 605 033 466

 

 Kde cvičíme:

 Cvičák Hafbo – Praha 5, Řeporyje (může být změna, sledujte rozvrh cvičení)

 


 

 


WWW.HafBezObav.CZ © 2006 Haf Bez Obav s.r.o.

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULA • ICQ: 220-736-435 • RSS