Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.V sekci OBCHOD naleznete spustu zajímavých produktů. Naším cílem je zaměřit se na kvalitu, ne na kvantitu.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSYCANISTERAPIE je v současné době hodně diskutované a rozvíjející se odvětví. Chceme vám zde nabídnout svoje znalosti a zkušenosti a pomoc handicapovaným lidem. V současné době je to výcvik canisterapeutického psa pro dítě trvale odkázané na lůžko.
Obecné informace
Ins - Lenka
Jak se zaregistrovat OLD
Jak se zaregistrovat?
Ins - Ivana
Ins - Martina
ins - Bara 2
Ins - Peter
Ins - Míša
Ins - Bára
Ins - Alča
Ins - Andrea
Ins - Kačka
Ins - Šimona
Ins - Zuzka
Ins - Láďa
Ins-Martina
Ins - Pavla R.
Ins - Pavla V.
Ins - Tereza Š.
Ins - Eva
Otázky a odpovědi
Ins-Luboš
Ins-Kristýna
Ins - Tereza V.
ins - Lucie
ins - denisa
Ins-Lucka R
Ins-Lenka Z
Ins-Iveta
Ins - Anička
Seznamovací lekce
Dospělí
Štěňata
Specializovaný výcvik
Lovecký výcvik
Intenzivní kurzy
Obedience
Agility
Nosework
Dogfrisbee
Dogfitness
Pozitivní motivace
Puller
Kontakty
Provozní řád
Kreditní systém
Zrušení termínu
Kde nás najdete
Výcvikový areál Řeporyje
Výcvikový areál Stodůlky
Výcvikový areál Pesopark
Registrace psa
Rozvrh cvičení

 
 
 

Pokud máte psa, agility se vám líbí a máte pocit, že to je přesně to, co by vás bavilo, zabalte do batůžku oblíbenou psí hračku, pamlsky, misku na vodu a vodu. Pro sebe budete potřebovat sportovní boty a na sebe něco, v čem se vám bude dobře hýbat (…a běhat).

Agility je poměrně mladá disciplína, která se především posledních pár let neuvěřitelně vyvíjí. Když srovnáme videa z mistrovských soutěží z doby před 15ti lety a dnes, vidíme jak moc se nároky na psy i psovody zvýšili. Je to sport, ve kterém jde především o rychlost a přesnost a s oběma těmito věcmi jde pracovat různými způsoby. Pomalejší psi se dají pomocí různých cvičení a her zrychlit, rychlejší a zbrklí pejsci se naopak mohou učit lepší sebekontrole. Psovodi se díky ucelenému systému handlingu mohou naučit být pro svého psa mnohem lépe čitelní. Na těchto lekcích se tedy budou učit jak pejsci, tak páníčci. U psů klademe důraz na to, aby dokonale chápali všechna gesta i povely, a u překážek si je byli schopni spojit. U lidí se pak zaměříme na to, jaké musí vydávat signály tělem i slovní a jak pracovat s jejich načasováním. Protože, aby pes mohl vědět, kam má běžet, musí informaci dostat včas a naprosto přesnou.

AGILITY HANDLING

Na lekcích se věnujeme především práci MIMO PARKUR (práce s targety nebo samostatnými překážkami, maximálně zapojených do krátkých sekvencí). Tato práce je základem pro rychlé, samostatné a bezpečné překonávání parkurů. Hodiny jsou vhodné jak pro úplné začátečníky, tak i pokročilé týmy, které chtějí své techniky „pilovat“ nebo zlepšit překonávání určitých překážek. Zónové překážky, slalom ale i překonávání skokových překážek je možné učit shapingem. Pro týmy, co se pozitivní motivaci nevěnují, se dá využít jiných metod, ale důraz je kladen na to, aby pes překážky opravdu chápal a uměl je samostatně překonávat. Naším cílem tedy není, aby pes hned od začátku překonával více překážek za sebou, ale aby se je nejprve naučil překonávat správně a dohodli si se svým psovodem ucelený systém, kterým se pak na parkuru společně domlouvají (psovod pouze říká a ukazuje, co má pes udělat, vypracování překážky je již na psovi samotném).

 

Lekcí se mohou účastnit, jak dospělí pejsci, tak štěňátka, cvičení se dle věku pejska přizpůsobí. Práce mimo parkur je v agility opravdu hodně, takže i mladí pejsci mají spoustu cvičení, která jim v pozdějším věku na parkurech velmi pomohou. Na lekcích respektujeme přirozený vývoj kostry a klubů psa, psi do 1 roku tedy neskáčou a ani nedělají jiné pohybově náročné a nebezpečné překážky jako je slalom nebo překážky zónové. Ty však mohou mladší psi již nacvičovat pomocí zmíněných targetů, u slalomu mohou probíhat jednotlivé brány nebo uličku.

 

Agility handling je vhodný jak pro týmy se sportovními ambicemi, tak i týmy, které žádné ambice nemají. Je vhodný pro všechny, kdo chtějí pejska naučit překonávat překážky samostatně a vědomě. Výhodou tohoto způsobu učení je i to, že k domácímu tréninku nepotřebujete mít plně vybavený cvičák, ale postačí Vám pár bedýnek, tyček a jiné domácí pomůcky, na kterých se vše dá trénovat. V podstatě se na hodně věcí z parkuru můžete připravovat i v teple svého obýváku nebo na zahradě.

 

Pro nováčky vypisujeme ÚVODNÍ LEKCE, kde je systém handlingu a učení představen a zároveň se i dozvíte, jak se na tréninky a výkony připravovat a jak se postarat o pejsky po výkonu.


 

 

 


WWW.HafBezObav.CZ © 2006 Haf Bez Obav s.r.o.

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULA • ICQ: 220-736-435 • RSS