Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
69 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

    Počet zobrazených článků: 8 (z celkem 53 nalezených)    

|0-15|15-30|30-45|45-60|

Šampióni třeste se, hejkal chodí po lese!
(Pavlína VAZDOVÁ, Chovatelství, 11.10.2004)
Je jaro, lásky čas, hrdliččin zve ku lásce hlas a my místo randění balíme klece, češeme psy a vymetáme výstavy. Snažíme se „urvat“ nějaký ten titulek. Někdy se to povede, jindy si holt „CACIBA“ odveze domů někdo jiný. Ale když se, jak se říká, zadaří a k CACIBU přibalíme i BOBa či něco vyššího, naše radost nezná mezí. Upřímně - kdo by se neradoval z faktu, že se zrovna ten náš chlupáč jeví jako nejkrásnější takovým odborníkům, jakými bezesporu rozhodčí jsou (no, alespoň většina z nich). Určitě se shodneme, že držitel ocenění „BOB“ by měl být vynikajícím představitelem plemene podle předepsaného standardu. A tady se asi poněkud rozcházím s rozhodčími v názoru na věc. Ať čtu kterýkoli standard, vždy je v něm obsažen oddíl „povaha“nebo „charakteristika“. Snad u několika málo plemen se setkáme s popisem : „rezervovaný k cizím osobám“, ale podle toho co vidím v kruhu na tzv. „závěrečkách“ nabývám dojmu, že tuto rezervovanost (řečeno velmi kulantně) zapomněli napsat do mnoha standardů.

Pes senior
(Michaela WEIDNEROVÁ, Chovatelství, 08.10.2004)
„Je Váš dlouholetý věrný kamarád najednou klidnější a pohodlnější?“<< „Dává přednost lenošení na svém pelíšku před skotačením s ostatními psy?“<< „Stačí mu najednou daleko kratší procházky?“<< „Začínají se mu kolem pysků objevovat první bílé chloupky?“

Od šamponu k šampionu
(Pavlína VAZDOVÁ, Chovatelství, 05.10.2004)
„Pes má chlupy a pták peří“ Tak tohle se učí děti již v mateřské škole. I na naháčích najdete sem tam jemné chmýří, které se dá při troše dobré vůle považovat za srst. Mimochodem, i tak „dokonalý“ tvor jako člověk vlastní nějaké to ochlupení (když tak úpívám s depilátorem v ruce nabývám dojmu, že máme srsti přehršel). Obzvláště dámy mohou potvrdit, jak úmorná dokáže být návštěva kadeřníka, a to ho navštěvují mnohé z nás až v případě krajní nouze (tedy až ve fázi, kdy už jejich vzhled připomíná všechno možné, jenom ne tu krásnější polovinu lidstva.). Samozřejmě jsou i ženy opačně založené, ale když se tak rozhlédnu kolem sebe mám pocit, že ta první skupina je přece jen v početní převaze. Není Vám stále zcela jasné, co má tohle všechno společného s kynologií? Zaběhněte se podívat na psí výstavu, či zalistujte na stránkách psího atlasu a určitě pochopíte.

Čtyřnohý byznys
(Ing. Irena LUKEŠOVÁ, Chovatelství, 24.09.2004)
Prosperují z lidské neinformovanosti, vydělávají na psech, chovaných jako hospodářská zvířata, zneužívají lidské důvěřivosti nebo soucitu. Kdo? Množitelé, kteří se sami tak rádi nazývají "chovateli". Ale o chovatelství nemůže být ani řeči, chovatelství je nákladný koníček, kterému člověk obětuje čas a peníze. Cílem chovatele je odchovat exteriérově a povahově kvalitní štěňata, která budou skvělými představiteli svého plemene. Cílem množitele je odchovat co nejvíc čehokoli, bez ohledu na zdraví, povahu i exteriér, pouze s ohledem na vlastní zisk.

Dítě a pes?
(Michaela WEIDNEROVÁ, Chovatelství, 22.09.2004)
V každé rodině s dětmi nebo i tam, kde děti teprve plánují a zároveň si chtějí pořídit také čtyřnohého kamaráda, jistě dříve či později vyvstane otázka budoucího soužití se psem. Jsou plemena, která děti přímo milují a mají s nimi velkou trpělivost a naopak plemena rezervovanější. Ale daleko více než na volbě plemene záleží na období vtiskávání (ještě u chovatele), následné socializaci a výchově v novém domově a individuálních zkušenostech s dětmi.

Chceme psa a co dál?
(Magdalena Šimečková, Chovatelství, 20.09.2004)
Taky stojíte před rozhodnutím pořídit si domu štěně? Chcete malé nebo velké, psa nebo fenku? Víte jak si vybrat plemeno a na co všechno si dát pozor? Poradíme Vám v dnešním článku.

Homo kynologicus
(Ing. Irena LUKEŠOVÁ, Chovatelství, 10.09.2004)
(popis, výskyt, způsob života, etologie, potrava, rozmnožování a pohlavní dimorfismus) Homo kynologicus, čili člověk - kynolog, je poměrně hojným poddruhem člověka moudrého (Homo sapiens).

Jak postupovat při výběru chovatele
(Redakce, Chovatelství, 00.00.0000)
Z chovatelského řádu: Z chovatelského řádu: Chovatel je držitel feny v době vrhu, jehož chovatelská stanice byla řádně zaregistrována u FCI. Chovatel či držitel chovného jedince je povinen pečovat o psy řádným způsobem, dodržovat podmínky hygieny a péče o zdraví zvířat a respektovat v tomto smyslu platná zákonná nařízení a vyhlášky. Dále je povinen umožnit přístup ke kontrole osobám pověřeným výborem klubu a poskytnout jim k tomu účelu úplné a pravdivé podklady a informace. Klub je oprávněn v odůvodněných případech dočasně omezit, nebo trvale zakázat chov, buď konkrétního jedince nebo celé chovatelské stanice, zjistí-li porušení řádů

|0-15|15-30|30-45|45-60|


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1659  (1659 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1275  (1275 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
1132  (1132 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1188  (1188 hl.)
Neřeším to
1224  (1224 hl.)

Celkem hlasovalo: 6478


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie