Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
112 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

    Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 142 nalezených)    

|0-15|15-30|30-45|45-60|60-75|75-90|90-105|105-120|120-135|135-150|

Agility Kladno 17. a 18. února
(Sandra Bejšáková, Sport, 25.02.2007)

OSA Jahoda Kladno pořádala o víkendu 17. a 18. února dvoudenní závody v agility. Tento dynamický sport nabídl divákům zajímavou a hlavně akční podívanou. Ukázalo se, že agility provozují v drtivé většině ženy. Z plemen jednoznačně převažovaly border kolie a šeltie. Ale neměla bych zapomenout zmínit třeba beagly, belgické ovčáky, pudly,kavalíry king charlese, westíky atd. Obtížnost závodů hodinu od hodiny stoupala podle kategorií. Čím vyšší číslo kategorie, tím vyšší obtížnost. Písmena L, M a S udávají velikost plemen (large, middle, small). Kromě základních kategorií proběhla i soutěž JUMPING, což je varianta parkuru bez houpačky, lavičky  a áčka. Pokud jste neměli o  víkendu čas se přijet podívat, zde se dozvíte, jak závody v agility probíhaly.


Výběr plemene pro agility
(Barbara Sajdoková, Sport, 11.01.2007)
Které plemeno je na agility nejlepší?
Touhletou otázkou se zabývá snad každý, kdo agility propadl a rozhodl se pořídit si nového psa, se kterým bude chtít na parkuru něco dokázat.Agility je sport pro každého, bez ohledu na věk či plemeno. To je pravda. Na rekreační úrovni může dělat agility opravdu každý, překážky si může uzpůsobit tak, aby psovi co nejvíce vyhovovaly a pán i hafan spolu mohou na cvičáku zažít spoustu legrace, dokonce vyjet na závody. To je taky pravda. Jenže o tom tady psát nechci. Pojďme se zaměřit na to, jak si vybrat plemeno, které je na agility nejen vhodné, ale řekla bych pro agility přímo předurčené. Přestože o výběru vhodného plemene bylo napsáno už bezpočet článků, je stále i tak hodně lidí, kteří si myslí, že jednotlivá plemena se liší pouze vzhledem a velikostí. Vycházejme z toho, že agiliťák, který si hledá toho "pravého" parťáka na závodní dráhu, mezi tyto "nevzdělance" nepatří, že je zodpovědný a k výběru plemene přistupuje už s předem jasnými požadavky.
A jaké požadavky to jsou? Stačí kouknout na nějaké vrcholové závody (např. Mistrovství republiky, Mistrovství světa, ...) a už se nám začínají rýsovat. Tak si je vezmeme pěkně popořadě:

III. HafBO Mikuláš - Jaký byl
(Sandra Bejšáková, Sport, 10.12.2006)

Poslední akce letošního roku je za námi. Pejsci i páníčkové si jistě díky ideálnímu počasí a dokonalé organizaci odnesli pěkné zážitky. Místem činu byla Velká Dobrá nedaleko Kladna a její blízké okolí. Hodina srazu byla příjemná i pro ty, kteří si rádi o víkendu přispí. Účast zahrnovala od roztomilých Jack Russell Teriérů až po elegantní dogu velmi rozličné kategorie. I když početní ridgebackové se nedali přehlédnout...Hned v interiéru sokolovny vznikly čtyři skupiny zhruba deseti psů, kritériem dělení se stal věk. Každá skupina musela mít zástupce z rozmanitých věkových kategorií. A co se dělo dál?


Mistrovství České republiky v dogdancing
(Redakce, Sport, 09.12.2006)
Přijďte se 17. prosince od 9 hodin podívat do  tělocvičny T-mobile Arény v Praze 7 na výstavišti. Vstupné 80 Kč dospělí, 40 Kč děti. Tři vylosovaní divíci získají roční předplatné nového časopisu Psí sporty. Dogdancing...souhra psa, člověka a hudby. www.dogdancing.wz.cz  

VELKÁ CENA TARTu I. Ročník
(Iveta Sršňová, Sport, 17.11.2006)
Dne 11.11.2006 se konal první ročník Velké ceny TARTu. Pořadatelství se ujala organizace SKS TART region Pelhřimov. Počasí se k pořadatelům neobrátilo zády, tak se mohl očekávat velice hezký kynologický souboj všech psovodů, kteří cvičí své psy podle zk. řádu TART. Velká cena TARTu se ve vypsaných kategoriích konala beze stop. Z 28 přihlášených účastníků se dostavilo nakonec 15 účastníků, zbytek účastníků nedorazil ani se z neúčasti neomluvil, což bylo nefér vůči pořadatelům, kteří měli nachystáno velké množství cen pro všechny tři kategorie podle kterých se Velká cena TARTu konala. Šlo o T1, T2, T3.

Flyball - aport, adrenalin, akcelerace
(Sandra Bejšáková, Sport, 05.11.2006)
Je váš pes temperamentní, ale vy dáváte přednost méně aktivním sportům? Aportuje váš hafan s nadšením? Baví vás týmové soutěže? Co takhle zkusit flyball... Dráha se skládá ze čtyř skokových překážek a flyballového boxu, který vystřeluje míčky. Pes musí překonat překážky, chytit míček a ten aportovat zpátky přes překážky. Avšak pozor, na závodech sice psovod se psem neběhá, jenže při tréninku si i páníček mnohokrát proběhne celou dráhu...

Pozvánka Jičín 06
(Sandra Bejšáková, Sport, 28.10.2006)
Dovolujeme si Vás pozvat na 4.ročník ZÁVODŮ PSÍCH SPŘEŽENÍ "O POHÁR STAROSTY MĚSTA JIČÍN", který se koná 4.-5. listopadu 2006 pod kopcem Zebín u Jičína. Podrobnosti a přihlášky najdete na http://jicin.mushing.cz.

Dog trekking – disciplína pro každého
(Vladimír Páral, Sport, 23.09.2006)
Dog trekking neboli orientační pochod se psem je v Česku jedním z nejmladších odvětví pejskařských aktivit. Jeho historie se u nás začala psát v roce 2000, prvním závodem nazvaným „Osamělý vlk“ ve Žďárských vrších. Za tímto závodem i vůbec za myšlenkou přivést dog trekking do českých zemí, stojí kamarád, spisovatel, obdivovatel aljašských malamutů, člověk s neúnavnýma toulavýma nohama, Jaroslav Monte Kvasnica.

KOLA, KOLOBRNDY, BRUSLE A SÍLY SI PŘIPRAVTE A S NÁMI TO ROZBALTE
(Redakce, Sport, 14.09.2006)
Kdy:  15.10.2006 vás zveme na  soutěžní sportovní odpoledne do Račic.
Sraz: ve 13 hod. Místo: Sportovní areál Račice.
Více na: http://www.racice.info/

Agility - něco pro zábavu.
(Michaela Janstová, Sport, 09.06.2006)
Agility je sport se psem, při kterém psovod vede svého psa přes různé překážky, podobné koňskému parkuru. Agility je vrcholový sport, který má i své mistrovství světa. Tento sport je však velmi náročný a je potřeba, aby měl psovod se svým psem dobré pouto a aby to hlavně oba bavilo. Agility mohou dělat všechna plemena a to jak psi s PP, tak bez PP i voříšci.

Agility – každý začátek je těžký
(Kateřina Houšková, Sport, 12.01.2006)
Při našem prvním povídání o agility jsme shrnuli základní informace a teď se můžeme pustit dál. Mezi laickou kynologickou veřejností existují dva základní mylné názory a představy o agility a těmi bych dnes chtěla začít. 1. Můj pes se na agility nehodí Omyl. Na rekreační běhání agility se hodí téměř každý pes. Ten, kdo se chce agility věnovat na vrcholové úrovni, si samozřejmě pořizuje psa lehkého, přiměřeně velkého a dává si velký pozor při výběru plemene a při výběru povahy štěněte. Jinak ale obecně platí, že pro radost může běhat každý pes, který je v perfektním zdravotním stavu. Ať je tlustý, nebo tenký, předpokladem je pouze přiměřená velikost, kterou omezuje průměr tunelu a také přiměřená váha, která je daná nosností zónových překážek.

Agility? Proč ne!
(Kateřina Houšková, Sport, 05.12.2005)
Ahoj lidi, ráda bych se představila. Jsem hovawartka Aiva a ráda bych se s vámi podělila o svoje zážitky se sportem zvaným AGILITY. Agility je poměrně mladá kynologická disciplína, která vznikla na konci sedmdesátých let dvacátého století a vychází z anglického koňského parkuru. Stejně jako při koňském parkuru jsou na vymezeném místě rozestavěné překážky různého typu a závod se skládá z překonávání těchto překážek v předem stanoveném pořadí. Pouze typy překážek jsou pro pejsky jiné a také je výrazný rozdíl v provedení – na pejscích se nejezdí :o)

Sdružení Moravskoslezského coursingu
(Redakce, Sport, 16.11.2005)
Sdružení Moravskoslezského coursingu je založeno podle zákona č. 83/1990 Sb., o sdružování občanů, ve znění pozdějších předpisů. Cílem sdružení je sdružovat dobrovolnou formou zájemce, chovatele a majitele všech plemen psů.

Všude samý kavalír
(Michaela WEIDNEROVÁ, Sport, 30.09.2005)
Jmenuji se Komtesa Ze zámku Lešná, ale doma mi říkají něžně Tesinka. Vzhledem k tomu, že jsem kavalíří řady rozšířila teprve před necelým rokem, nemám ještě mezi vámi dostatek kamarádů na různé lumpárny a skopičiny a moje panička je na tom stejně. Rozhodly jsme se tedy proto, že s tím něco uděláme.

5 x P, Pochod Pro Psy Praha Pohoří
(Michaela KONČULOVÁ, Sport, 29.08.2005)
Namasírujte nohy a lýtka sobě i svému psovi a vydejte se s námi na pochod 5x P dne 10.9.2005. Dalsi podrobnosti a přihlášky na www.obec-pohori.cz. POZOR : uzávěrka se blíží - 5.9.2005

|0-15|15-30|30-45|45-60|60-75|75-90|90-105|105-120|120-135|135-150|


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
04.02.2020: Anatomie strachu a Hersenwerk
Přednáška s praktickým workshopem. Sobota 23.5.2020
Více informací ZDE.

01.11.2019: ZRUŠENO! On-line zimní škola hrou
On-line kurz pro začátečníky, mladé psy a štěňata. Rádi byste se svým pejskem cvičili i v zimních měsících, ale v pohodlí svého domova? Pak je pro Vás tento kurz skvělou volbou. V průběhu kurzu budete dostávat různé úkoly z odvětví základní poslušnosti, triků a socializace. Zábavnou formou tak můžete posílit vzájemný vztah a důvěru a trénovat různé cviky za pomoci našich instruktorů.
Více informací ZDE.

17.10.2019: Hersenwerk
Nově budeme od listopadu otevírat lekce Hersenwerku. Co je Hersenwerk, k čemu sloučí a co vše se díky němu můžete o vztahu se svým psem dozvědět, si můžete přečíst ZDE!

18.06.2019: Seminář Napadení psem
Jak číst v chování psa jeho úmysly? Jak předejít napadení osoby či psa agresivním psem? Jak se zachovat pokud k napadení dojde?
Na tyto a další otázky vám odpoví a v praktických ukázkách předvede zkušený psovod a členka dobrovolných hasičů Ing. Zuzana Hrubešová.
Více info: ZDE

16.05.2019: Den otevřených dveří
Neděle 9. června 2019
Všechny srdečně zveme!
Můžete se těšit na ukázky výcviku a psích sportů z nabídky našeho výcvikového centra. Vše si budete moci vyzkoušet se svými pejsky pod dozorem našich zkušených lektorů. Více info ZDE


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
2697  (2697 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
2004  (2004 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
1966  (1966 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1987  (1987 hl.)
Neřeším to
2173  (2173 hl.)

Celkem hlasovalo: 10827


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie