Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
52 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

    Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 114 nalezených)    

|0-15|15-30|30-45|45-60|60-75|75-90|90-105|105-120|

Výchova a výcvik všestranného psa XVII.
(Jan Dubový, Výchova a výcvik, 24.01.2008)

V dnešním pokračování si probereme nácvik cizích stop. Až do této doby šlapal cvičné stopy pro svého psa psovod sám. Cizí stopy jsou takové pachové práce, kdy stopu pokládá osoba psu známá, a později osoba, kterou pes vůbec nezná a s jejímž pachem se ještě nesetkal. ...
 


Cvičíme podle TARTu LIX.
(Jan Dubový, Výchova a výcvik, 13.01.2008)

V sedmém čísle jsme si slíbili, že se budeme věnovat napravování chyb na stopách. Dnes nás čekají lomy. Lomem označujeme tu část stopy, ve které se prudce mění směr postupu kladeče. Lomy v pejskařské terminologii jsou buď pravé anebo ostré. Pravý lom, jak víme z geometrie má 90 stupňů a může vést jak doprava, tak doleva. To není bohužel pokus o žert, ale zkušenost z praxe. Za ostrý lom se většinou považuje 45° a ostřejší.
 


Výchova a výcvik všestranného psa XV.
(Jan Dubový, Výchova a výcvik, 11.01.2008)

Jedním z cviků, jejichž výsledný efekt bývá odkazován do vůle vyšší moci, je vysílání psa do určeného směru, mezi pejskaři zvané "vysílačka". Není mnoho cviků, které by se mohly pochlubit tolika ztrátovými body, jež si na zkouškách a závodech vybraly od účastníků, jako právě zmíněná vysílačka. Snad jen štěkání na povel, dokud ještě byly povinné košíky, se mohlo s touto neslavnou statistikou srovnávat. Hned v úvodu si řekneme, proč tomu tak je.


Klikr II.
(Eva Čečilová, Výchova a výcvik, 03.01.2007)
Clicker trénink nutí přemýšlet psovoda i jeho psa. Přizpůsobit se tomuto novému směru může být pro starší a zkušené psovody v začátku obtížné, ale překonání naučeného stereotypu určitě stojí za to. Odměnou vám bude např. radostné a přesné provádění cviků poslušnosti, pozorný a ovladatelný pes na parkuru agility, uplatňuje se v rychle se rozvíjejícím oboru tanec se psem, pomáhá při předvádění psů na výstavách.

Opatrnosti je třeba na obou stranách
(Sandra Bejšáková, Výchova a výcvik, 22.12.2006)
Tento článek je reakcí na nedávné odsouzení majitelky psa, který kousl, ne napadl dívku. Zasáhl ji do obličeje avšak určitě ne plánovaně. Kvůli náhlému probuzení děvčetem, které si ho chtělo pohladit. Pes rasy leonberger byl normálně socializovaný, odpočívající před restaurací provozovanou přímo jeho majitelkou. A ona na to doplatí záznamem v trestním rejstříku. Podmínečný trest se mi zdá zbytečně přísný. Dívka nemá ani viditelnou jizvu. Samozřejmě, že za psa ponechaného bez dozoru musím ručit. A určitě mnoho majitelů uzná, pokud by byl jejich pes vyděšen nebo napaden, ani výborný výcvik není stoprocentní zárukou naprosté netečnosti pejska. Pes je zvíře. A v reakcích může být stejně nepředvídatelný jako dítě. Je tedy dobré u obou stran podniknou patřičné preventivní kroky.

Taky máte doma lesního fantóma?
(Vera Stechrova, Výchova a výcvik, 13.12.2006)

"Tak jsem včera byla s Bakem v lese a hodinu jsem ho skoro neviděla, protože si tam proháněl dvě srnky. "A to se o něj nebojíte? Ále, on je stejně nechytí a aspoň se pořádně proběhnul.....” Názor paní, který jsem včera zaslechla v parku, není zdaleka ojedinělý. Hodně lidí a zvlášť těch, co mají lovecká plemena psů, je přesvědčená, že honění zvěře v lese je pro psa věc přirozená, že se s tím zkrátka nedá nic dělat a že pejsek se aspoň pořádně vyvenčí. Jenže všechno je to trošku jinak.


Klikr I.
(Eva Čečilová, Výchova a výcvik, 05.12.2006)
Klikr trénink je nový, vědecky ověřený, pozitivní způsob jak vychovat vaše štěně. Je snadnější psa vychovat pomocí klikru (angl. clickeru), než klasickou negativní výchovou založenou na povelech a škubáním obojkem. Pomocí klikru můžete učit jakéhokoliv "žáka" v každém věku. Štěňátka klikrtrénink milují. Starší psi se rychle naučí nové cviky.
Budeme mluvit převážně o psech, ale klikrem lze učit nové triky delfíny, koně, kočky, ptáky, a dokonce i lidi. Klikr trénink odměňuje dobré chování místo toho, aby trestal špatné chování. Je to rychlý a snadný způsob jak dosáhnout toho, co chcete. Zde je pár rad jak začít.

Musí z domu?
(MVDr. Hana Žertová, Výchova a výcvik, 16.10.2006)
Téma pes a novorozeně je stále aktuální, hlavně tam, kde je pes v pravém slova smyslu členem rodiny, žije v bytě a účastní se veškerého dění. Valná většina psů přijme miminko dobře a veškeré jeho projevy nechává téměř bez povšimnutí, jakoby se jich nový člen rodiny ani netýkal. Někteří psi však příchod miminka snášejí velmi těžce, protože se cítí být odstrčeni a přehlíženi. Nejhorší variantou pak jsou psi, ve kterých pláč a trhané pohyby maličkého dítěte probouzejí loveckou vášeň. Takoví představují pro miminko opravdu smrtelné nebezpečí.

Výchova a výcvik všestranného psa XIV.
(Jan Dubový, Výchova a výcvik, 25.09.2006)
Naučili jsme svého psa základním polohám sedni, lehni a vstaň u nohy psovoda a nyní se zaměříme na nácvik těchto poloh před psovodem.

Výchova a výcvik všestranného psa XIII.
(Jan Dubový, Výchova a výcvik, 07.09.2006)
Při provádění pachových prací neboli stop je jak ve výcvikové literatuře, tak v praxi věnována malá pozornost práci či manipulaci se stopovací šňůrou. I my v našem cvičení na pokračování jsme se touto technikou příliš nezabývali. Zdálo by se na první pohled, že není žádný problém psa, který stopuje, připnout na šňůru a celou stopu s ním pohodlně projít. Opak je ovšem pravdou. Práce se stopovacím vodítkem může ovlivnit jak kladně, tak i záporně snažení psa na stopě. Vedení psa na šňůře a kvalitní ovládání této, se nesmí zaměňovat s tzv. "kočírováním" psa při pachové práci. Je ku podivu, kolik psovodů selhává na soutěžních stopách, právě vlivem neznalosti vedení psa na stopě. Zkusme proto společně nahlédnout do vyšší školy stopování a zkvalitnit svou práci se psem na pachovkách.

Výchova a výcvik v novém !!!
(Redakce, Výchova a výcvik, 22.08.2006)
Od 26.8.2006 se na vás všechny těšíme v novém areálu.

Výchova a výcvik všestranného psa XII.
(Jan Dubový, Výchova a výcvik, 21.08.2006)
Obrníme se nyní trochu trpělivostí a přistoupíme k nácviku vysoké kladiny, v pejskařském slangu zvané prostě žebřík. Než však přistoupíme k samotnému žebříku, vyhlédneme si v okolí všechna možná i nemožná schodiště a schody a budeme se psem tyto chodit nahoru i dolů, pěkně pomalu a na vodítku. Až nám to půjde dobře, upravíme si na cvičáku výšku žebříku tak, abychom na psa pohodlně dosáhli, a můžeme začít.

Výchova a výcvik všestranného psa XI.
(Jan Dubový, Výchova a výcvik, 31.07.2006)
Ve cvicích poslušnosti nás dále čeká nácvik odkládání psa do všech třech základních poloh za pochodu. Náš pes už zná význam povelů "sedni", "lehni", "vstaň" a "zůstaň", budeme tedy budovat již na solidním základě. Pro nové cviky využijeme tří z těchto čtyř už psu známých povelů. Pouze povel "vstaň" nahradíme povelem novým.

Výchova a výcvik všestranného psa X.
(Jan Dubový, Výchova a výcvik, 19.07.2006)
Nácvik metrové překážky provádíme vždy za pomoci aportu a delšího vodítka. Psovod se psem na vodítku asi 2-3 metry od překážky, která má upravenou výšku na cca 60 cm, odhodí oblíbený předmět přes překážku a zavelí psovi "vpřed, aport". Současně se rozeběhne se psem a povolením vodítka mu umožní ladným skokem překážku překonat. Okamžitě po uchopení aportu psem jej psovod obrací a za pomoci povelu "zpět, hop" překonávají překážku až na výchozí místo. Zde dochází k odebrání aportu a pochvale. Ihned po splnění může psovod psa odepnout z vodítka a hodit mu volný aport za odměnu. Část výcvikové literatury doporučuje překonávat překážku současně se psem. Praktikuji to jen na přírodních překážkách, jako jsou padlé stromy, nízké zídky, apod. Na cvičišti nikdy. Předně nebývají překážky většinou tak široké, aby se psovod psovi nepletl, a pak se vzrůstající výškou překážky klesá i schopnost psovoda tuto bezpečně překonat.

Výchova a výcvik všestranného psa IX.
(Jan Dubový, Výchova a výcvik, 05.07.2006)
V našem výcviku na pokračování jsme se dostali do stadia, kdy musíme začít některé cviky upřesňovat. Nemá cenu si namlouvat, že psi dělají všechny cviky rádi a ochotně. Našemu štěněti je již 8 měsíců a pomalu přechází ze psí školky do psí školy. To pro nás znamená, že jestliže jsme mu trpěli některé drobné nepřesnosti, které vyplynuly buď z naší nedůslednosti nebo ze štěněčí hravosti, musíme s takovým postupem pomalu končit a celou naší společnou práci zpřesnit.

|0-15|15-30|30-45|45-60|60-75|75-90|90-105|105-120|


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1514  (1514 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1186  (1186 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
996  (996 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1064  (1064 hl.)
Neřeším to
1099  (1099 hl.)

Celkem hlasovalo: 5859


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie