Nová posila výcvikového týmu - Lucka
Autor: Michaela KONČULOVÁ <michaela.k(at)hafbezobav.cz>, Téma: Výchova a výcvik, Vydáno dne: 17. 12. 2017Vítáme mezi námi novou posilu výcvikového týmu Lucku Růžičkovou.

 


Lucka naváže na lekce Pozitivní motivace vedené Bárou. Přidá lekce pro štěňátka a základy dogdancigu. Do budoucna se můžete těšit i na fitness lekce. Věříme, že si lekce pod vedením Lucky oblíbíte.

 
A kdo vlastně Lucka je ?

 

 

 

 

Jaké psy máte, měli jste či plánujete (případně jaké plemeno preferujete a proč)? 

 

 

 

Celý život mě provázeli kříženci u dědečka na vesnici, které jsem milovala a vždy jsem chtěla psa vlastního. Na gymplu se mi konečně podařilo přesvědčit rodiče a dostala jsem svého prvního psa - jorkšíra Fostera, který nás letos bohužel opustil… Aktuálně mám 2 psy – parson russell teriéra Bobíka a australského ovčáka Dáju – obě tato plemena mě baví, jelikož mají svou hlavu a jsou to osobnosti, takže myslím, že se těchto plemen budu držet i nadále. Ale mám pár favoritů i u jiných plemen, tak uvidíme, které bude nakonec to další J

 

 

 

Od jakého roku se zabýváte kynologií a výcvikem psů jako takovým? 

 

 

 

K výcviku jsem se dostala až se svým parsonem, v roce 2012. Zdědila jsem asociálního teriéra se sklonem sežrat všechno čtyřnohé, a tak jsem byla nucena vyhledat pomoc a dostalo se nám jí právě na Hafbu. Setkala jsem se zde se skvělou partou lidí a psích nadšenců, takže netrvalo dlouho a začala jsem objevovat krásu různých psích sportů a kynologii jsem nadobro propadla.

 

 

 

Jaké jsou vaše aktivity s vašimi psy (odvětví výcviku či sportu, apod. ...)? 

 

 

 

Naše hlavní disciplína je bezesporu agility. Věnujeme se tomuhle sportu závodně a cvičíme dle metodiky Martiny Klimešové. Proto jsem se i se starším psem nakonec dostala k pozitivní motivaci a shapingu. Dále se věnuji s oběma psy  dogdancingu, který jsem si velice oblíbila. S Dájou se poslední dobou hodně věnujeme canicrossu a dogbiatlonu a začínáme s frisbee. Neustále zaměstnáváme hlavu učením různých triků, což oba mé psy velice baví. A protože o psí sportovce je třeba řádně pečovat, samozřejmě děláme i dogfitness, cvičíme na balančních pomůckách a své psy pravidelně masíruji (absolvovala jsem kurzy masáží a cvičení s balančními pomůckami ve Physiodog Academy).

 

 

 

Jaké jsou vaše dosavadní kynologické úspěchy (samozřejmě i sportovní se počítají)?

 

 

 

Mým největším úspěchem je to, že jsem nad teriérem nezlomila hůl a s pomocí ostatních z něj udělala parťáka pro život a že společně můžeme jezdit na nejrůznější psí akce.

 

Bobík má dnes na kontě zkoušky z poslušnosti ZOP a ZZO, titul MoD1 (F1, DwD1, HtM1 a MD1 na výborně), vytrvalostní zkoušku AD, agility běhá v kategorii MA2 a je druhým vicemistrem ČR v agility PRT 2017.

 

Dája je ještě mladá, ale už stihla získat titul MoD1, složila zkoušky DwD2, MD2, HtM2, ZOP a AD, v agility závodí v kategorii LA3, v dogbiatlonu statečně podporuje svého pomalejšího psovoda stejně jako v canicrossu a je nadšená pro jakoukoli akci :-)

 

Nejdůležitější je pro mě ale samozřejmě to, že se oba moji psi na společné aktivity a cvičení těší :-)

 

 

 

A něco málo z "nepejskařského života“... 

 

 

 

Toho opravdu moc není, ale ráda běhám, se psem i bez, ráda si zajdu na dobrý koncert nebo dobrou večeři a miluju pečení muffinů na různé způsoby.