Report z XIII. ročníku HAFBO tábora
Autor: Redakce <redakce(at)hafbezobav.cz>, Téma: Zajímavosti, Vydáno dne: 31. 08. 2017Report z akce.

 


Letos už je to 13 let, co pravidelně pořádáme letní sportovně rekreační tábor HAFBO.

 

A že číslo 13 nebylo vůbec nešťastným, ba naopak, můžeme s čistým svědomím potvrdit. Po třech letech táborů v Jižních Čechcách jsme se přesunuli na sever do podhůří Krkonoš, do Poniklé. A přesun to byl opravdu zdařilý. Super prostředí pro všechny naše aktivity, neuvěřitelně vstřícní a milí majitelé, no a kuchyň, té se nedalo odolat.

 


 
A co že vlastně bylo náplní našeho tábora?

 

Ranní ptáčata si skoro pravidelně dávala lekce běhání pod vedením zkušené atletky Hanky. Komu se běhat nechtělo, využil profi koloběžek a díky zaškolení kolběžkáře Kuby se to dokonce zalíbilo i všem instruktorům. Jak dalece jejich psům, to už se musíte zeptat chlupáčů samotných...

 

Samozřejmě se také cvičilo a vzdělávalo: triky, dogdancing, nosework, poslušnost, rušivky, přivolání... Bylo nám ctí na táboře přivítat profíka v oblasti Dornovy metody, Petru Bartoňkovou. A že se hodně diskutovalo, svědčí i to, že se začalo v brzkém odpoledni a kolem půlnoci se ještě živě diskutovalo a na druhý den praktikovalo.

 

Nechyběl ani „celodenní“ výlet. Proč tam jsou ty uvozovky, si čtenáři mohou libovolně domyslet, ostřílení HAFBáci již vědí. ;) Trasy připravovaly jednotlivé týmy v rozsahu 10 - 25 km.

 

Výlet jsme si udělali i do místní vyhlášené korálkárny Rautis a bedlivě si vyposlechli povídání o kompletní výrobě.

 
Bez soutěží se naše tábory neobejdou a tak se opět soutěřilo ve všem možném. Závěrečné scénky však pobavili opravdu všechny a smysl pro humor se účastníkům tábora opravdu nedá zapřít.

 

Díky všem za vytvoření opravdu krásné atmosféry a budeme se těšit opět příští rok v Poniklé na viděnou. Termín je již naplánovám !!!