Praha už zase chystá vyhlášku
Autor: Tereza Šafránková <tereza(at)hafbezobav.cz>, Téma: Zákony, Vydáno dne: 06. 02. 2017Magistrát hlavního města Prahy začal opět pracovat na vyhlášce o volném pobíhání psů. 

  
O velmi tvrdé protipsí vyhlášce jsme vás již informovali na podzim roku 2015, kdy byla její příprava zrušena, v tomto článku, kde se můžete dočíst o protestech občanů, připomínkách jednotlivých městských částí i důvodech pozastavení příprav protipsí vyhlášky.

 

Nyní, po více jak roce, připravuje úřad podle primátorky Adriany Krnáčové (ANO) smysluplnější návrh, protože tehdy primátorka Adriana Krnáčová považovala za zbytečnou šikanu pejskařů, a přípravu na návrh legislativní komise magistrátu zastavila. Podle komise vyhláška mohla být v rozporu se zákonem na ochranu zvířat, nebo dokonce s ústavou.

 

Jak uvedl sever Metro.cz ve svém článku Pejskaři, pozor. Město už zase chystá vyhlášku, Praha dosud samostatnou vyhlášku týkající se venčení psů, na rozdíl od ostatních krajských měst, nikdy neměla. Pohyb psů v Praze je nyní regulován pouze prostřednictvím vyhlášky o ochraně veřejné zeleně, kde je v podstatě řečeno, že až na výjimky by ve městě měl mít majitel psa na vodítku.

 

Internetové noviny PrazskyDenik.cz pak ve svém článku Praha se vrátila k myšlence vytvořit vyhlášku o venčení psů uvádí: „Úřad na nové vyhlášce začal pracovat, protože tu stále existuje platné usnesení rady, které nelze přehlížet. S původně připravovanou vyhláškou nesouhlasilo více než dvacet městských částí a ani já sama. Bylo logické, že městské části ji odmítaly kvůli vymezení území, kde by psi mohli volně pobíhat," uvedla Krnáčová. „Úřad se pokusí připravit novou smysluplnější vyhlášku, ve které místa, kde se psi nemohou pohybovat volně bez vodítka, budou po dohodě společně s městskými částmi specifikována předem," dodala. Podobný článek vydal i server Lidovky.cz: Praha se vrátila k myšlence vytvořit vyhlášku o venčení psů.

 

 

Redaktor Metro.cz se pak koncem ledna ptal starostů, zda potřebují psí vyhlášku a proč. A kde v jejich městské části by podle nich měli psi mít možnost běhat volně. Odpovědi vybraných starostů si můžete přečíst v článku Pejskaři pozor. Praha už zase chystá vyhlášku.

 

O dalším vývoji vás budeme informovat…