Vhodné krmivo pro psy
Autor: Redakce <redakce(at)hafbezobav.cz>, Téma: Reklama, Vydáno dne: 07. 04. 2016Správné krmení patří mezi nejdůležitější prvky, které pomáhají udržovat zdraví vašeho psa.

 


Může váš pes nebo nemůže jíst totéž co vy?

 

Pes nemůže jíst totéž co člověk, jeho trávicí trakt není na to uzpůsoben. Lidská strava s vysokým obsahem solí a koření je pro něj nevhodná. Kromě toho některé potraviny, které jsou běžnou součástí lidského jídelníčku, mohou být pro psa toxické (např. čokoláda, hrozny, rybíz, avokádo, cibule, rajčata a syrové  brambory, alkohol, sladkosti a kynuté těsto, ořechy, káva, mléčné výrobky,…).

 
 
 

JAKÝ DRUH KRMIVA JE NEJLEPŠÍ? Standardní - Prémiové nebo superprémiové ?

 

Nejkvalitnější jsou takzvaná superprémiová krmiva (například krmivo Calibra), ale i prémiová krmiva jsou vhodná pro zdravý život vašeho psa. Jejich vyšší kvalita se samozřejmě odráží i v jejich vyšší ceně.

 
 
 
Vyplatí se kupovat dražší superprémiová krmiva?
 

Větší investice do drahých superprémiových krmiv se vám vrátí. Jejich složení je vyvážené, obsahují všechny živiny, které pes potřebuje. Kromě toho je jejich spotřeba menší, psovi stačí menší dávka, protože živiny jsou koncentrovanější. Ušetříte i na možném veterinárním ošetření, u psů krmených levnými krmivy se mnohem častěji vyskytují různá kožní onemocnění a alergie, ale i poruchy trávicího systému.

 
 
 
Jak často bych měl krmit psa?
 

Krmení psa závisí na jeho věku. Štěňata by se měli krmit více krát za den, dospělé psy stačí jednou až dvakrát denně.

 
 
 
Co dělat, když pes nejí suché krmivo?
 

Pokud pes odmítá suché krmivo, je vhodné zkusit jiný druh granulí nebo začít jich máčet ve vodě nebo zalít masovým vývarem. Pokud ani to nepomůže, na trhu je dostupné také krmivo ve formě konzerv. Další, ale náročnější alternativou je krmit psa doma připravenou dietou.