Představujeme vám instruktorku Andreu
Autor: Redakce <redakce(at)hafbezobav.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 23. 11. 2015Znáte naši isntruktorku Andreu? Andrea u nás cvičí agility, dogdancing a sportovní kynologii.

 

 


 

 

 

Jaké psy máš, měla jsti, či plánuješ (případně jaké plemeno preferuješ a proč)? 

 

Doma mám v tuhle chvíli čtyři psy. Desetiletou boxerku Arwen, která si již užívá důchodu, ale stále je vitální a ráda sportuje. Dále mám šestiletou dobrmanku Hurinku, ti kdo jí znají si jí hned oblíbí, je naprosto nabitá energií a do všeho se vrhá doslova po hlavě. Třetí do mé smečky přibyla celočerná ovčanda Evelin, je jí 5 a půl roku a je hrdou maminkou dvou krásných vrhů štěňátek. A nejmladším členem smečky je psí dorostenec Urisek, taky německý ovčák, který asi bude navždycky štěně.

 

Smečka je už dost velká, ale až bude mít Evelin poslední vrh budu si muset nechat doma jednu holčičku, abych měla pokračovatelku chovu. Z plemen preferuji dobrmany, kdo ho jednou bude mít doma tak to pochopí. Jsou opravdu vyjímeční a je to pro mě srdeční záležitost.

 

 

 

Od jakého roku se zabýváš kynologií a výcvikem psů jako takovým? 

 

Cvičit psy jsem aktivně začala asi před deseti lety.

 

 

 

Jaké jsou tvoje aktivity s pejsky (odvětví výcviku či sportu, apod. ...)? 

 

Arwen - v době své sportovní kariéry se věnovala sportovní kynologii, dogdancingu a hlavně agility

 

Hurina - Sportovní kynologie, agility, dogdancing, obedience 

 

Evelin - Sportovní kynologie 

 

Uris - Sportovní a služební kynologie 

 

Všichni se společně věnujeme také procházkám, výletům, plavání a zlobení :-)

 

 

 

Jaké jsou tvoje dosavadní kynologické úspěchy (samozřejmě i sportovní se počítají)?

 

S každým ze psům máme nějaká úspěchy ať již v malých nebo větších soutěžích v různých kynologických odvětvích. Nejdůležitější ale je, aby cvičení mě i mé psy bavilo. Již několik let jsem předsedkyní Dogdancing clubu České republiky a rozhodčí pro dogdancing.

 

 

 

A něco málo z "nepejskařského života“... 

 

Toho nepejskařského života moc nezbývá, protože většinu ho zaberou psi :-) Ráda čtu, ráda sekám trávu - to je obrovský relax a ráda se vídám se svými kamarády. No a taky ráda jím, hlavně pizzu na všechny způsoby.