velká
Autor: administrator <admin(at)server.cz>, Téma: Děti a psi, Vydáno dne: 31. 10. 2013Pojďte si zpříjemnit podzimní sychravé dny a zapojte se také do Velké mikulášské hry s HafBezObav. Každý si přijde na své, neboť budete luštit různé hádanky, šifry, kvízy atd.
 


 
 
Registrujte se do soutěže od 23. října do 3. listopadu 2013, po tomto termínu již nebude možné se do hry přihlásit. Registrační poplatek činí 50 Kč.
 
Hra bude probíhat formou jednotlivých kol. V každém herním kole vyluštíte jedno slovo nebo slovní spojení. Po čtyřech kolech v případě, že vyluštíte všechny úkoly, budete mít čtyři slova (případně slovní spojení), která budou klíčem k jednomu heslu – názvu jedné psí rasy.
 
Každé herní kolo bude trvat přesně týden. Věříme, že jste bystří a týden je pro vás postačující doba. Vždy o půlnoci na konci každého herního kola (nebo týdne, chcete-li) se dané kolo uzamkne a vy již nebudete mít možnost se k němu vrátit. Ať už odpovíte správně, špatně, nebo neodpovíte vůbec, na začátku nového týdne se vám vždy odemkne nové herní kolo, a tedy nový úkol. Je na každém si ohlídat dle termínů otevření nového herního kola a tedy i zpřístupnění nového úkolu.
 
 
 
Propozice:
 
Přihlašování zde: http://vycvik.hafbezobav.cz/index.php/online_akce/detail/3
 
Startovné: 50 Kč/osobu buď kredity přes přihlašovací systém nebo na účet, variabilní symbol dle registrace (přihlášení je platné v den připsání peněz na účet)
 
 
 
Počet účastníků: neomezený
 
Uzávěrka přihlášek: 3. listopadu 2013, startovné je nutné uhradit do: 4. listopadu 2013!
 

 
Podmínky přihlašování:
 
 
 • uhrazení startovného na výše uvedený účet nejpozději do 4. listopadu 2013 (po tomto termínu budou nezaplacené registrace zrušeny)
 •  
 • v případě odhlášení činí storno poplatek 100% ze startovného
 •  
 • přihlášením na akci souhlasíte s podmínkami a propozicemi akce
 •  
   
   
   
  Harmonogram:
   
   
 • Registrace: 23.10. – 3.11. (po tomto termínu již nebude možné se do hry přihlásit)
 •  
 • 1. herní kolo: 30.10. – 5.11.
 •  
 • 2. herní kolo: 6.11. – 12.11.
 •  
 • 3. herní kolo: 13.11. – 19.11.
 •  
 • 4. herní kolo: 20.11 – 26.11.
 •  
 • Finále: 27.11. – 3.12.
 •  
 • Vyhlášení výsledků: 4.12.
 •  
   
   
   
  Pravidla:
   
  Celá hra je na body. Na začátku dostanete každý registrovaný hráč 1 300 bodů. Cílem je projít všechna herní kola i finále tak, aniž byste ztratili co možná nejméně z těchto bodů.
   
  U každého herního kola máte možnost využít až 3 nápovědy. Za každou použitou nápovědu vám však bude strženo 30 bodů.
   
  U každého herního kola máte navíc možnost 2x odpovědět špatně. Po třetí špatné odpovědi již šanci nedostanete a kolo se pro vás uzavře, aniž byste se dozvěděli správnou odpověď. Hra pro vás bude pokračovat až otevřením dalšího herního kola. Za každou špatnou odpověď vám bude opět strženo 30 bodů.
   
  V případě, že v některém herním kole neodpovíte vůbec a dané kolo nebude na konci termínu uzavřeno (ať už správnou nebo špatnou odpovědí), budé vám strženo 250 bodů.
   
  Vítězem se stane soutěžící, který po absolvování všech 4 herních kol a finále bude mít nejvíce bodů. V případě, že budou mít na konci hry dva či více hráčů stejné bodové ohodnocení, rozhodne v tomto případě o jejich vítězství délka plnění jednotlivých úkolů, tedy čas od přečtení úkolu k zodpovězení úkolu.
   
   
   
   
   
  Partneři Velké vánoční hry
   
   
   
  Vafo Praha, s.r.o.
   
  Společnost Vafo Praha, s.r.o. vyrábí superpremiové krmivo značky Brit Care z výhradně z hypoalergenních surovin - jehněčí s rýží & losos s brambory, které jsou obohaceny o funkční komponenty, které posilují imunitu a mají blahodárný vliv na zdraví zvířete. S lososovým olejem - zdroj omega-3 mastných kyselin podporuje mentální schopnosti, učenlivost, lesklou srst, zdraví srdce a cévního aparátu. Krmivo Brit Care neobsahuje soju, hovězí, vepřové maso, pšenici, kukuřici ani geneticky modifikované organismy a jiné škodlivé látky.
   
  www.krmivo-brit.cz
   
   
   
   
  Pedigree
   
  Balíček pamlsků od značky Pedigree v hodnotě cca 500 Kč obsahující tyto pamlsky pro psy: 2x Markies, 2x Biscrok, 2x Schmackos, 2x Rodeo, 2x Denta Stix, 4x Meaty Sticks.
   

   
   
   
   
   
   
   
   
  Plot
   
  Turd Rugaas: Tahání na vodítku
   
  Někdy musím lidi obdivovat. Před pár lety v zimě jsem měla žákyni se psem, kteří ke mně přišli dost neobvyklým způsobem. Plnou rychlostí se z kopce řítila majitelka, seděla při tom na zemi s nohama nataženýma před sebe a držela v ruce vodítko velmi šťastného bernského salašnického psa. S úsměvem od ucha k uchu, s plácáním uší a sršící chutí do života cválal velmi rychle ke mně. Majitelka nebyla tak nadšená a velmi se jí ulevilo, když pes zastavil. Absolutně neměla šanci zůstat stát na nohách na zamrzlé cestě a proto dorazila tímto velkolepým způsobem. Ráda pomáhám takovýmto skvělým lidem a jejich psům, aby dokázali zvládnout jakoukoliv situaci, se kterou se setkají. To je důvod proč miluji tuto metodu, kterou jsem se rozhodla využívat při venčení psů na volném vodítku. Jeto výborný způsob jak pomoci lidem v klidu zvládnout situaci.
   
   
   
  Susan Garrettová: Shaping – I váš pes může být šampion
   
   
  Kniha kanadské cvičitelky Susan Garrettové je určena všem začínajícím i pokročilým agiliťákům. Můžete se ptát, co vlastně v knize Shaping najdete. Je to kniha o agility? Je to kniha o klikru? Je to životopis jedné border collie? Jsou to tréninkové zápisky úspěšné trenérky? Je to metodologie nácviku agility překážek? Odpověď na všechny otázky zní: „Ano“. Susan Garrettová si jednou pořídila border collii a rozhodla se formovat její agility kariéru pomocí klikru a dalších pozitivních metod. V knize najdete vysvětlení klikr tréninku i jakými hrami můžete vychovat budoucího agiliťáka. Dále v knize najdete metody učení jednotlivých překážek a kompletní tréninkový plán...
   
   
   
  Morten Egtvedt a Cecilie Koeste: Klikrtrénink pro vašeho psa
   
  Klikrtrénink je zábavná a efektivní metoda trénování. Podle zkušených trenérů klikrtréninku je možné tímto způsobem naučit psa čemukoli, čeho je fyzicky a psychicky schopen. Nezáleží na tom, zda chcete mít hodného psa do rodiny, na lov nebo psa, který se úspěšně prosazuje na soutěžích v agility a obedience. Až s klikrtréninkem začnete, nebudete s ním chtít přestat, takže si připravte klikr a pár pamlsků, protože revoluce ve výcviku psů právě přichází. Manželé Morten Egtvedt a Cecilie Køste se již 20 let věnují výcviku záchranářských psů. Záhy si osvojili práci s klikrem a postupně se stali skandinávskými kapacitami na tento druh výcviku a slaví úspěchy jak v soutěžích, tak při výchově pracovních psů. Kniha obsahuje 30 podrobných návodů na to, jak si se psem osvojit nejrůznější dovednosti, od těch základních, jako je klidná chůze u nohy nebo nasazení obojku, až po pokročilé, jako je rozeznávání osob nebo manipulace s předměty.
   
   
   
  Kateřina Novosádová: BARF - Krmení psa přirozenou stravou
   
  Tato kniha je první původní českou publikací zabývající se krmením psů čerstvou potravou. Kateřina Novosádová, chovatelka rhodeských ridgebacků, měla při psaní této knihy na zřeteli právě potřeby a podmínky českých a slovenských chovatelů. V knize najdete rady jak svého psa správně krmit během celého života – od štěněte přes mladého psa až do dospělosti a seniorského věku. Zvláštní pozornost věnovala březosti fen a odchovu štěňat, který je zde popsán den po dni, a také různým nemocem a vhodným dietám. Součástí knihy jsou jídelníčky a snadné recepty, nechybí ani přesné výpočty krmných dávek.
   
   
   
  Turid Rugaas: Jak spolu psi mluví - DVD
   
  Turid Rugaas nabízí všem vnímavým majitelům psů klíč k překladu psích výrazových prostředků (hlasu, řeči těla nebo konejšivých signálů) do lidské řeči. Protože, jak sama říká, chceme-li se psy lépe vycházet, musíme se přizpůsobit jejich způsobu komunikace. „Když pozorujeme vlky, jak loví bizona, můžeme si všimnout drobných signálů, které si dávají. Jsou tak nepatrné, až člověk pochybuje, zda je vůbec mohou zachytit, ale oni to dokážou, a díky nim přesně vědí, co mají dělat.“
   
  Jednou z největších chyb, kterých se dopouštíme při komunikaci se psy, je používání „obrovských neonových nápisů“. Musíme se naučit naladit na úroveň, na které psi komunikují, a mluvit s nimi způsobem, kterému budou rozumět, aniž bychom je stresovali výrazově přehnanou komunikací. Klidný, působivý styl přednesu Turid Rugaas doplňují fotografie a záběry natočené jí a jejími spolupracovníky po celém světě. Turid Rugaas pracuje se psy již více než 40 let. Koncem 80. let minulého století se svým kolegou Stålem Ødegardem studovala a systematicky popsala konejšivé signály psů. Její knihy a videa se staly světovými bestsellery a základními kameny moderního pohledu na etologii psů.
   
   

   
   
  Jean Donaldsonová: Od sebe!
   
  Praktická příručka o tom, jak se vypořádat s agresí psa vůči jiným psům. Poradí vám, jak psího agresora přecvičit, jak se naučit rozlišovat různé druhy psí agrese a jak snižovat hladinu strachu u psa. A to vše samozřejmě pozitivními výcvikovými metodami.
   
   
   
   

   
   
  Jean Donaldsonová: To je moje!
   
  Nedovolí vám váš pes, abyste se přiblížili k jeho misce, hračce nebo pelíšku, nebo dokonce aby se někdo přiblížil k vám? V tom případě je tato praktická příručka určená právě vám. Poradí vám nejen to, jak pozitivními metodami řešit agresivní chování psa spojené s přílišným hlídáním zdrojů, ale i to, jak tento problém rozeznat a jak mu předcházet.
   
   
   
   
   
  Turid Rugaas: Štěkání, zvuk psí řeči
   
  Štěkání je vlastní všem psům, je to jeden ze způsobů, jak spolu psi komunikují. Norská chovatelka a cvičitelka psů Turid Rugaas, která zmapovala a začal jako první v praxi užívat tzv. konejšivé signály, publikuje v této knize vše, co objevila během svých snah o pochopení psího štěkání a jeho užití ve výcviku. Pokud se chovatel naučí poznávat, co se jeho pes snaží štěkáním vyjádřit, může následně minimalizovat negativní dopady zbytečného a obtížného štěkání.
   
   
   
  Barry Eaton: Psí dominance: Mýtus, nebo skutečnost?
   
  Kniha Barryho Eatona přináší alternativní pohled na problematiku psí dominance. Autor předkládá čtenářům řadu zajímavých otázek, např.: Co přesně se skrývá pod pojmem „psí dominance“? Skutečně musí majitel psovi dominovat? Snaží se nás psi cílevědomě sesadit z vůdčího postavení ve smečce, nebo to jsou oportunisté čekající na příležitost? Na všechny tyto otázky se autor snaží nalézt odpověď. Barry Eaton detailně probírá tzv. pravidla smečky, kterými se podle mínění většiny odborníků řídí chování našich psů, a porovnává je s tím, co se skutečně děje ve smečkách divoce žijících vlků.
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  Metafora
   
  Maria Noble: 100 papírových květin
   
  Inspirace a návody… Vypěstujete si záplavu květů, jež nikdy neuvadnou. Vyrobte si s námi spoustu papírových květin pro dobrou náladu, ke zkrášlení domova a na ozdobu rodinných oslav! V téhle květinové pokladnici, kterou před vámi Maria Noble, známá svou celoživotní vášní pro výrobu umělých květin, otevírá, je bohatství, o něž se s vámi ráda podělí. Pod jejím vedením se tomuto umění snadno naučíte. Srozumitelně vysvětlené pracovní postupy spolu s názornými barevnými fotografiemi vám při práci pomohou a na konci knihy jsou připravené šablony k usnadnění práce. Nemusíte ale zůstat jen u klasických květin, věrně napodobujících skutečnost. Můžete si vytvořit i květiny stylizované, třeba ze starých časopisů, filigránské nebo ve stylu origami. A nemusíte je ani vyrábět sami – nabízí se vám skvělá příležitost naučit tomu i svoje děti a užít si tak pospolu chvilky tvůrčí zábavy. Nic složitého k tomu nepotřebujete. Jenom dvě ruce, trochu šikovnosti, krepový papír, lepidlo, špejle, drátek, nůžky… Když tedy venku zrovna nic nepokvete, chopte se příležitosti a nechte si krásu vykvést pod rukama.
   
   
   
  Dick a James Strawbridgeovi: Konzervování a zavařování
   
  Druhá kniha ze série DOMA A CHUTNĚ. Chuť a vůně domácích zavařenin, množství inspirativních receptů… Každý z nás už si zřejmě někdy pochutnával na domácích zavařeninách a mnozí nostalgicky vzpomínáme na časy, kdy jimi voněla celá babiččina spíž. Proč ale jenom vzpomínat? Co vám brání pustit se do toho také? S naší knihou se lehce naučíte vyrábět klasické džemy, ale i želé, sušené a kandované ovoce, nakládanou zeleninu, ovocná vína, kečupy a další lahůdky. Kromě toho ještě ušetříte a navíc budou vaše výrobky mnohem zdravější, než ty kupované. Najdete tu také množství výborných a nápaditých receptů, ve kterých své domácí výrobky můžete hned použít.
   
   
   
   
   
  Cendrine Armani: Háčkujeme na panenky
   
  Móda pro panenky, 45 překrásných háčkovaných modelů… V téhle knížce najdete 45 překrásných háčkovaných modelů na panenky dvou základních velikostí (42 cm a 36 cm) včetně detailních, srozumitelných návodů.  Pořiďte jim originální šatník na všechna roční období. Základní použitá oka: řetízkové oko, řetízek, dlouhý sloupek, pevné oko, krátký sloupek… jsou uvedena v podobě barevných schémat. Dokončení a sešití oblečků je díky podrobnému popisu a přesným návodům velmi jednoduché. Oblékněte panenky na celý rok…
   
   
   
   
   
   

  Ron Collins a David Skover: Mánie

   

  Životní příběhy beatniků – bouřliváků a buřičů, kteří stvořili novou uměleckou generaci - Allen Ginsberg, Jack Kerouac, Bill Burroughs, Neal Cassady, Lucien Carr a další… Kdo byli? Jak žili? Čeho si vážili? V životě i v literatuře vplétali skutečnost do fikce a fikci do skutečnosti – do reálného prožívání vlastních životů. A jak všechny ty paradoxy odráží jejich literární dílo? Nespoutaný vzdor Kvílení, úžasné scény v románu Na cestě, zoufalství ve Feťákovi, zdrcující satiru v Nahém obědě ani vzrušení v Jeď! jednoduše nelze oddělit od toho, jak doopravdy žili. Sex, drogy & literatura… Podle všech měřítek šlo o bizarní skupinu – geniální i narkomanskou, intelektuální i kriminální, nevinnou i nenávistnou, láskyplnou i obscénní, duchovní i cynickou. A byli dostatečně šílení, aby působili všemožné potíže včetně těch, jež daly vzniknout rebelské literatuře a pomohly zahájit revoluci v americké kultuře. „Beat znamená být na dně, být totálně vyřízený, ale plně přesvědčený o své vnitřní svobodě… a o tom, že ten velký, bezpečný, vypasený, chladný svět je potřeba si držet pořádně od těla.“ Herbert Gold, americký spisovatel a celoživotní kamarád Allena Ginsberga.

   


   
   

   

  J. D. Robb: Smrtící stvoření

   

  Poručík Dallasová návnadou pro sadistického vraha žen! Další pokračování populární řady Smrtící… napínavých detektivních příběhů z blízké budoucnosti. Před devíti lety, dlouho předtím, než se Eva Dallasová stala poručíkem newyorské policie, došlo k sérii neuvěřitelně brutálních vražd celé řady žen. Vrah je unesl, strašlivě zmučil a nakonec zabil. Policie ho však nedokázala dopadnout – jako by se propadl do země. Jenomže po čase je zpět! A tentokrát chce konkrétní ženu: Dallasovou. Což ale neznamená, že znovu nezabíjí i jiné. Nejdříve je objeveno jedno tělo, pak druhé a hodiny nemilosrdně odtikávají ke třetí vraždě… Eva se rozhodne pro nesmírně riskantní krok – nabídne sama sebe jako návnadu. Psychologický profil šíleného zabijáka začíná být stále přesnější a stále jasněji z něj vyhlíží tvář nelidského monstra. Evin sexy miliardářský manžel Roarke je jí i tentokrát nedocenitelnou oporou – a to i v nervy drásajícím vyvrcholení tohoto nejnebezpečnějšího.

   


   
   

   

  Gisa Gennerová, Rolf Kamphausen: Zvířata – zrcadla lidí

   

  Nový, zcela netradiční pohled na vzájemné ovlivňování zdraví… Věda, humánní i veterinární medicína ve spojení… Už jste slyšeli, že choroby a zdravotní potíže našich zvířecích miláčků nejsou jenom tak náhodné? Signalizují totiž problémy, často zakořeněné hluboko v minulosti, se kterými se potýkáme my sami. Autoři téhle nanejvýš neobvyklé knihy – oba vystudovaní veterináři - jsou přesvědčení, že zaměříme-li se na to, co nám naši zvířecí přátelé svými symptomy sdělují, dokážeme jim mnohem lépe pomoci k uzdravení. A to tím, že uzdravíme sami sebe! Objevili úplně novou metodu „společné léčby“ a dnes se dokážou niterně spojit s bytostnou podstatou nejen svých čtyřnohých, ale i dvounohých pacientů. Nalezli klíč k poznání tajuplných energetických souvislostí mezi člověkem a zvířetem. Je to další převratný milník na cestě k poznání říše zvířat a jejich osudových.

   


   
   

   
   


   
   

   


   
   

   

  Psí kusy

   

  3-měsíční předplatné časopisu Psí kusy. Časopis pro všechny, pro které je pes kamarád a člen rodiny. Pro ty, kteří netouží ze svého psa vychovat vítěze a šampiona soutěží, ale kteří myslí na fyzické potřeby a zdraví, ale i na pohodu svého psa. Ti, kteří pro svého psa hledají to nejlepší, nelitují výdajů na jeho péči a rádi mu koupí různé drobnosti i dárky k výročím a svátkům. Všechny čtenáře ale spojuje láska ke psům.

   
   


   
   

   


   
   

   

  Albatros media

   
   

   

   

  Hodně štěstí ve hře přeje Tereza (s Bounty & Twixie) 

   


   
   

   

  Pro případné doplňující informace kontaktujte:

   

  Tereza Šafránková, email: tereza@hafbezobav.cz