Pozvánka na kurz masáží
Autor: Redakce <redakce(at)hafbezobav.cz>, Téma: Zdraví, Vydáno dne: 01. 03. 2013Asi bychom těžko hledali tvora, který by byl schopen svými mentálními schopnostmi, vnímavostí a interaktivitou vůči člověku psa nahradit. Psi nejsou jen domácími mazlíčky, stali se hlavně společníky, parťáky téměř při všem, co děláme a čím se bavíme.

 


Tím, jak žijí s námi a jak blízko k nám mají, chtě nechtě kopírují náš životní styl se všemi jeho klady i nešvary. Jsou tedy aktivní,  společenští, výkonní ve všech možných sportech a aktivitách jako my. Trpí tedy obezitou, civilizačními chorobami, výhřezy plotének, pohybovými nedostatky, neurastenií – jako my.  Jako my mají svého lékaře, kadeřníka, psychologa, …a maséra.

 

Psí maséři  jsou méně v povědomí lidí než psí kadeřníci či psycho guru, nicméně pomalu, ale jistě jsou na vzestupu. Opět zároveň s tím, jak čím dál častěji potřebují masáže psovodi. Kynologové jsou většinou  empatičtí lidé: uvědomují si, že, stejně jako je samotné, i psa můžou bolet záda, nohy, že i pes může mít po tréninku přetížené svaly. Že výživu a trénink  je třeba doplnit relaxací. Že po operaci nebo  přestálé nemoci pes potřebuje rehabilitační péči.

 

Také  pes je obětí civilizačních návyků, stresu a navíc ještě šlechtitelských úspěchů. Spoustu bolístek pohybového aparátu lze odstranit, mnoho nervových poruch je možné zmírnit vhodným výběrem masáže nebo protahovacím cvičením. Psí maséři jsou či měli by být odborníci – vyznat se v anatomii, fyziologii psa, v jeho nervovém a oběhovém systému, znát možné příčiny toho kterého problému. Nemívají  titul veterináře, vědí ale o zdravotní problematice pohybového aparátu podstatně více než běžný smrtelník a snaží se vašemu psu v rámci svých kompetencí pomoci.

 

Běžnou regenerační masáž, která uvolní psovi svaly po zátěži nebo jej stimuluje k výkonu, stejně jako masáž a protažení svalů staršího psa zvládnete dobře i vy sami. A nemusíte být psím fyzioterapeutem. Stačí, když máte základní znalosti o tom, co má pes pod kůží a jak to funguje, a umíte správně použít masážní hmaty.

 

Psi masáže milují a ochotně přijímají (naše smečka se v pravidelnou denní dobu v očekávání masáže řadí na terase).  Jakmile si váš pes zvykne na tuto proceduru, bude ji vyhledávat. Coby psovod  jste ten, od koho ji může čekat. Zároveň s uměním masáže tak získáváte v očích psa výjimečný status a posiluje vaše autorita vůdce smečky naprosto nenásilným způsobem.

 

Můžete si  nastudovat nějakou odbornou literaturu, knížky s touto tématikou u nás vycházejí.  Ale protože jednou vidět je více než desetkrát si přečíst a jednou si vyzkoušet je lepší než desetkrát vidět, chcete-li účinně masírovat svého svěřence, zkuste raději kurz masáží psů.

 

Na jeden takový (lépe řečeno hned na několik termínů téhož kurzu) vás mohu pozvat. Na víkendový kurz masáží a stretchingu psů, pořádaný ve spolupráci brněnského rekondičního centra pro psy WillToGo a kynologického areálu Herolky v Herolticích u Tišnova, kde je zajištěno ubytování , stravování a velká vytápěná masérna.

 

Od pátku do neděle vás a vašeho psa čeká nabitý program, vždy ráno nepovinná běžecká rozcvička se psem a povinný stretching, dopolední i odpolední program masáží (pokaždé nezbytná trocha teorie a spousta praxe), večer debata, při které se dostane na všechny vaše dotazy k tématu. Psa můžete mít u sebe neustále a všude celý víkend, případný rodinný doprovod všude krom vlastní výuky.

 

Masáže i stretching se učíte pod dohledem a poradenstvím lektora  na vlastních psech, ale můžete si jednotlivé hmaty vyzkoušet i na těch našich, z WillToGo, budou k dispozici a rádi se nechají masírovat.

 

Cílem kurzu je naučit vás protahovat  psa, masírovat psa a vnímat psa dotekem. To poslední vám může hodně pomoci také při výchově či převýchově problematického zvířete, usnadní vám práci při výcviku, pomůže  výrazně zmírnit psychické obtíže psa.

 

Krom toho si odvezete účastnický certifikát, něco malého na památku, hezké zážitky a zajímavé obohacení  vašeho vztahu se psem .  A to je hlavní.

 

Termíny a program kurzu najdete na www.willtogo.cz. Těšíme se na vás.

 

 

 

                                                                                                                                           Míša Kučerová, WillToGo