Jedeme k moooři - II. část
Autor: Redakce <redakce(at)hafbezobav.cz>, Téma: Psí příběhy, Zdroj: http://kennyadriana.webnode.cz, Vydáno dne: 05. 07. 2011pokračování...

 


 

 

Pokračovali jsme až do města Methoni, kde jsme se ubytovali již v pozdních večerních hodinách v kempu Finikes. Velmi nás překvapilo, že jsme dostali klíče od vlastního záchodu a sprchy určených jen pro nás :). Jak jsme měli možnost zjistit při ranní procházce, tak pláž byla vzdálená cca 150 metrů přírodní cestičkou a byla písčitá a čistá s průzračným mořem. Vzhledem k tomu, že jsme si na dnešní den naplánovali výlet do přírodní rezervace Polylimnio, odjeli jsme už dopoledne samozřejmě po snídani a procházce po pláži :). Rezervaci jsme po zhruba dvouhodinovém ježdění uzounkými uličkami peloponéských vesniček a totálním psychickém vyčerpání z hledání, našli a stálo to opravdu za to. Krásná soustava několika jezírek a jezer s malými i velkými vodopády s různými můstky a krásnou přírodou jsme si i díky opětovnému slunečnému počasí užili, někteří z nás se v jednom z jezírek i vykoupali, takže parádička :) Jen co jsme dorazili k autu začalo pršet, což je na cestu velmi příjemné, protože se malinko ochladilo a pročistil vzduch, takže jsme mohli drandit, co to dá :).

 

 

 

3Nakonec jsme dojeli až do kempu Isthmia Beach Camping blízko Korinthského kanálu :). Ubytovali jsme se, s paničkou jsme se šly ještě večer mrknout na pláž, která k našemu zklamání byla oblázková, ale aspoň čistá a se stromy přímo na pláži, což je dost neobvyklé a trocha stínu v parném poledni vůbec neuškodí :). Po procházce proběhla večeře, trošku popíjení a hurá do hajan, ať jsme ráno čerství. Probudili jsme se opět do sluníčkového dne, takže rychle nasnídat a hurá na beach, kde opět téměř nikdo nebyl. U moře jsme vyváděli zhruba do druhé odpolední, pak šup zabalit fidlátka a vzhůru do Athén :).

 

 

 

Po dálnici přes Korinthský kanál nám to do Athén i s důkladnou policejní kontrolou trvalo cca hodinku a půl. Hlavní město jako každé jiné - hustý provoz, spousta lidí a tak dále. Najít parkovací místo v Athénám je opravdové umění :). Nakonec jsme přece jen měli štěstí. Paláce i památky mají opravdu krásné. Navštívili jsme Olympeion, antický Panathénský olympijský stadion a Akropolis. Na večer jsme vyrazili v podstatě už pomalu na zpáteční cestu domů.

 

 

 

Po úmorném hledání nájezdu na dálnici se nakonec zadařilo (značení mají Řekové opravdu v některých místech šílené) a my si to drandili směr Lárisa a nakonec jsme na divoko přespali u moře u městečka Katerini. Přijeli jsme pozdě v noci, takže jsme pouze přespali a ráno jsme vyrazili na Olymp se zastávkou ve vesničce Anatolikos Olympos, kde jsme opět udělali pár fotek :) Dost mě překvapilo, že do zhruba půlky nejvyšší hory olympského pohoří Mytikas (2 917 m) se nechá dojet autem :). Po krátké procházce v pohoří Olymp jsme se odebrali opět na silnici a vyrazili na poslední mořskou koupačku naší dovolené. Vybrali jsme si písčitou pláž s řádem modré vlajky u městečka Methoni. Vzhledem k tomu, že foukal vítr, moře bylo rozbouřené se spoustou řas, ale nám to nevadilo, opět jsme si pěkně zařádili a užili si poslední dovádění v moři s frisbeečkem a povalování se v písku :) Potom jsme v přilehlém městečku pořídili pár fotek, poslali pohledy a odebrali jsme se směr Makedonie.

 

 

 

Hranice Makedonie jsme překročili v podvečer a bez větších problémů. Jeli jsme přes hlavní město Skopje, pak pokračovali dál do Srbska, kde jsme to stočili na hlavní město Bělehrad. Potkala nás i noční policejní kontrola, která proběhla klidně a v pořádku :) Únavou jsme padli u jedné ze sofistikovaných benzínek a tam jsme také přespali a ráno jeli dál, až jsme se dostali na srbsko-maďarské hranice, kde jsme se na výstupní hranici Srbska zřejmě znelíbili místnímu celníkovi, který nám nejprve odstavil autíčko a zhruba po 45 minutách na plném slunci téměř upražení, jsme se dozvěděli, že naše auto musí projít rentgenovou kontrolou :( Proces spočíval v tom, že si pro nás přišel jiný celník, který nás navedl do prostoru, kde se rtg nacházel. Takže jsme se postavili do fronty cca 3 aut (1 osobní a 2 kamiony) a čekali jsme a čekali (opět na plné slunci), než na nás přijde řada, což se asi za 3,5 hodiny stalo. Z auta jsme museli vyndat zavazadla, která na nás čekala před rentgenem a naše autíčko bylo připraveno projet obrovským rtg. Projelo tedy rtg kontrolou, vše bylo v pořádku, technici nám popřáli příjemnou cestu domů a ještě se pokorně omluvili, že nás zdrželi, ovšem kámen úrazu přišel, když jsme se po celé téhle tahanici chtěli dostat ven z areálu rtg. Přes bránu, kam nás zavedli technici od rtg, nás odmítali pustit ven, na druhém výjezdu celník absolutně nevěděl, co se děje a to už paničce malinko bouchly saze, takže celník poklusem běžel k rtg (přestože za pasem měl vysílačku :)) zeptat se, zda nás může pustit ven, kde samozřejmě zjistil, že už jsme měli být dávno venku, takže nás milostivě pustil. Další velmi vtipná situace nastala při příjezdu na pasovou kontrolu výstupní srbské hranice, kdy na nás celník vyrukoval s tím, že by chtěl vidět naše zavazadla. Panička opět nevydržela a křičela na celníka, že jsme právě prošli téměř čtyřhodinovým procesem včetně rtg auta, tak jak je možné, že chce vidět naše zavazadla. Celník zamrkal, ani nekouknul na pasy a řekl, ať tedy jedem :)). Maďarské hranice jsme přejeli opět v klídečku a vydali jsme se směr Maďarsko - Balaton :)

 

 

 

Přestože ta louže (Balaton) je vcelku velká, docela jsme ho hledali :). Nakonec jsme jej našli a ubytovali jsme se v kempu přímo u Balatonu (parkovali jsme cca 3 metry od vody). Večír jsme opět ogrilovali a mazali spinkat. Probudili jsme se do slunečného rána, takže jsme něco pojedli a šli na obhlídku kempoše :) V Balatonu jsme smočili jen nožky, protože byl studený :) Vyfotili jsme pár obrázků a vyrazili směr hlavní město Maďarska.

 

 

 

Parkování v Budapešti přímo v centru jsme našli hned bez problému. Šli jsme se po městě trochu projít za účelem focení, což trvalo cca 1,5 hoďky a poté jsme opět vyjeli na cestu. Poslední zastávka byla kvůli zakoupení "uheráku", protože ten milujeme všichni :) Potom už jsme to švihali fofrem až domu do Prahy. Na D1 jsme se malinko zasekli, ale nic výrazného. Převrátil se tam kamion s pívem, ale "bohužel" :) už bylo odklizené.

 

 

 

Domů jsme dorazili okolo půl desáté večer sice znaveni cestou, ale plní zážitků na dlouho dopředu, takže jsme se hned dali do vyprávění, samozřejmě až po bujarém přivítání s páníčkem :). Do noci jsme seděli na naší zahrádce a sdělovali si novinky :) Dovolená se nám perfektně vydařila ve všech ohledech a doufám, že nás příští rok panička vezme opět k mooooooři, protože rybníky jsou sice fajn ale moooooře je moooooře, no ne? :)

 
 

 

 

 

 

 

Autor: Monika Baranová