HafBezObav.cz
15. říjen 2019, 00:47:34 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1] 2   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Kočka versus štěndo  (Přečteno 6578 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
enidka
Super pes
*

Pohlaví: Ženské

Jim (* 1.2.2008)

Zobrazit profil WWW
« kdy: 01. červenec 2008, 20:19:54 »

Nevíte někdo jak bych měla sblížit hodně dominatní kočku (britskou modrou) s bláznivým štěndem? Už sem je zkoušela dát dohromady od tý doby co mám Jima doma,ale nějako to nende Undecided respektive po tom,co jí začal líst do misky a vzal jí její nejoblíbenější hračku,tak ho opavdu nemá ráda.Když se k sobě dostanou,tak ho naše dáma nejdřív ignoruje a když se k ní přiblíží,tak se naježí a prská. O ní strach nemám,ale bojim se aby po Jimoj nevystartovala a nedala mu facáka přes xicht Lips Sealed nerada bych pak jela na veterinu s tim,že má rozseklej čumák nebo oko Roll Eyes
Zaznamenáno

,,Má-li problém řešení není na místě si dělat starosti.Nemá-li však problém řešení,tak jsou starosti zbytečné."
Marek p.
Host
« Odpověď #1 kdy: 01. červenec 2008, 20:30:31 »

Nevíte někdo jak bych měla sblížit hodně dominatní kočku (britskou modrou) s bláznivým štěndem? Už sem je zkoušela dát dohromady od tý doby co mám Jima doma,ale nějako to nende Undecided respektive po tom,co jí začal líst do misky a vzal jí její nejoblíbenější hračku,tak ho opavdu nemá ráda.Když se k sobě dostanou,tak ho naše dáma nejdřív ignoruje a když se k ní přiblíží,tak se naježí a prská. O ní strach nemám,ale bojim se aby po Jimoj nevystartovala a nedala mu facáka přes xicht Lips Sealed nerada bych pak jela na veterinu s tim,že má rozseklej čumák nebo oko Roll Eyes

V tomhle nejsem moc dobrá rádkyně, ale na chajdě mají sousedi koucoura, který je tam pánem. Kike ho šla jako mimino prozkoumat. Všichni byli podělaný, aby jí Miki něco neudělal, ale já jsem byla přesvědčená, že kdyby toho facana tenkrát dostala, byl by na furt pokoj. Takhle se furt "kočkujou" a je to neskutečně únavný...
Zaznamenáno
enidka
Super pes
*

Jim (* 1.2.2008)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #2 kdy: 01. červenec 2008, 20:45:05 »

V tomhle nejsem moc dobrá rádkyně, ale na chajdě mají sousedi koucoura, který je tam pánem. Kike ho šla jako mimino prozkoumat. Všichni byli podělaný, aby jí Miki něco neudělal, ale já jsem byla přesvědčená, že kdyby toho facana tenkrát dostala, byl by na furt pokoj. Takhle se furt "kočkujou" a je to neskutečně únavný...
Jim se kočkuje se sousedovic kocourem,ale ten mu nic nedělá a blbnou spolu,ale u tý naší modrý potvory mám docela strach Undecided nemusej se milovat,ale zase se mi nelíbí,že na něj takle reaguje,kdyby ho jen ignorovala a nechala ho bejt,ale ona na něj tak syčí a hučí jako když vidí dítě...ona to moje kočka je celkově nějaká divná Wink maso nežere jen graulky,lidi muluje jen za oknem,na chlapy si hrozně dovoluje a jediný zvíře,který snese je náš králík Grin a o tom,že ji často chytne rapl ani nemluvim
Zaznamenáno

,,Má-li problém řešení není na místě si dělat starosti.Nemá-li však problém řešení,tak jsou starosti zbytečné."
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 01. červenec 2008, 21:23:19 »

U nás se sblížili časem všichni se všema v pohodě.
Zaznamenáno

enidka
Super pes
*

Jim (* 1.2.2008)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #4 kdy: 01. červenec 2008, 21:34:25 »

U nás se sblížili časem všichni se všema v pohodě.
takže myslíš,že až se mladej uklidní (za pár let Grin ) že si nějako na sebe zvyknou,respektive ona na něj Wink
Zaznamenáno

radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 01. červenec 2008, 21:39:35 »

takže myslíš,že až se mladej uklidní (za pár let Grin ) že si nějako na sebe zvyknou,respektive ona na něj Wink

Já je neznám, ale snad jo. Kocour byl z Bačkory napřed taky naprdlej, ale skous to Wink.
Zaznamenáno

Licinnda
Vítěz dne (BOD)

ve dvou se to lépe táhne

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #6 kdy: 02. červenec 2008, 06:36:15 »

Jééé, my máme taky Bačkoru, ale kočku Bačkoru.

S tím sbližováním to chce čas a rozhodně ty dva do nějakého kamarádství nenutit, nech je, ať si to spolu vyříděj. Pro micku je pes vetřelec, neboj, ona si určitě zvykne.
A neměj strach, že malej od ní dostane facáka, naopak on si uvědomí, že jí má nechat na pokoji a časem se začnou vzájemně respektovat.
Zaznamenáno
katka04
Host
« Odpověď #7 kdy: 02. červenec 2008, 07:44:49 »

Nechala bych tomu čas. Moje dominantní kočička se na pejsky domácí taky před náma tváří jako na vetřelce co jí sebrali paničku. Jak si myslí, že se nekoukám tak se s nima mrcha mazlí  Grin
Zaznamenáno
enidka
Super pes
*

Jim (* 1.2.2008)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #8 kdy: 02. červenec 2008, 08:41:59 »

tak jó  Wink nebudu to lámat přes koleno Wink ono jim asi nic jinýho nezbyde než se začít respektovat až se budem stěhovat a budou spolu muset bejt  celej den v jednom bytě ... Jim už je konečně težší než ona,tak ji při nejhoršim zalehne Cheesy Grin
Zaznamenáno

Barushka
Dogus Suprus
*

Ferďásek vocásek

Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 18. říjen 2009, 15:21:59 »

Přidam to sem, pač to tak nějak souvisí..

Někteří už vědí, že budeme pořizovat koťátko.. Tak teď všechno studuju aby jsme na něj byli náležitě připravený.. Zajímaly by mě vaše zkušenosti s příchodem kotěte do domácnosti, kde je štěně.. Myslim, že by to nemusel být problém - jsou oba dva ještě malý špunti, tak si snad rychle zvyknou..! Měli jsme předtim kocourka, ale když přišel Ferda, tak se moc nesblížili. Zaprvý na to nebyl čas (kocour umřel když bylo Ferdovi nějakých 5měsíců) a zadruhý kocourovi už bylo skoro 20 let když jsem přivedla novýho psa.. Ale je fakt, že Ferda měl striktní zákaz chodit kocourovi do misky, a tak nějak se vzájemně respektovali! Občas spolu i spávali ve Ferdově pelechu.. Smiley No k věci.. Napadá vás nějaký opatření/způsob, jak to řešit? Vim, že Ferda (v horšim případě) z něj bude asi nervní, protože nebude vědět, co s nim, takže bude skákát okolo a blafat - tomu se pokusim zamezit! Mam nechat aby si kocourek nejdřív prošel a prohlídl celej byt a pak mu teprv ukázat tu strakatou obludku? Cheesy Představit je na "neutrální" půdě (což znamená nejspíš obývák bo jinou místnost v bytě, pač Ferda bydlí u mě v pokoji)?
Zaznamenáno

"Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je."
J.Werich
Marek p.
Host
« Odpověď #10 kdy: 18. říjen 2009, 15:32:10 »

Přidam to sem, pač to tak nějak souvisí..

Někteří už vědí, že budeme pořizovat koťátko.. Tak teď všechno studuju aby jsme na něj byli náležitě připravený.. Zajímaly by mě vaše zkušenosti s příchodem kotěte do domácnosti, kde je štěně.. Myslim, že by to nemusel být problém - jsou oba dva ještě malý špunti, tak si snad rychle zvyknou..! Měli jsme předtim kocourka, ale když přišel Ferda, tak se moc nesblížili. Zaprvý na to nebyl čas (kocour umřel když bylo Ferdovi nějakých 5měsíců) a zadruhý kocourovi už bylo skoro 20 let když jsem přivedla novýho psa.. Ale je fakt, že Ferda měl striktní zákaz chodit kocourovi do misky, a tak nějak se vzájemně respektovali! Občas spolu i spávali ve Ferdově pelechu.. Smiley No k věci.. Napadá vás nějaký opatření/způsob, jak to řešit? Vim, že Ferda (v horšim případě) z něj bude asi nervní, protože nebude vědět, co s nim, takže bude skákát okolo a blafat - tomu se pokusim zamezit! Mam nechat aby si kocourek nejdřív prošel a prohlídl celej byt a pak mu teprv ukázat tu strakatou obludku? Cheesy Představit je na "neutrální" půdě (což znamená nejspíš obývák bo jinou místnost v bytě, pač Ferda bydlí u mě v pokoji)?

Tyo, jako netuším, s kočkama nemám zkušenost, ale kdybych pořizovala cokoli jinýho (kohokoli Grin), určitě bych byla raději, aby k seznámení došlo na neutrální půdě. Určitě tu ale bude někdo, kdo má zkušenosti Wink
Zaznamenáno
Barushka
Dogus Suprus
*

Ferďásek vocásek

Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 19. říjen 2009, 08:34:14 »

Tak je rozhodnuto a domluveno! Ten hněděj mourek bude náš budoucí kocourek!!!! Kiss Cheesy
Zaznamenáno

"Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je."
J.Werich
Evina
Vítěz dne (BOD)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #12 kdy: 20. říjen 2009, 11:24:14 »

to Barushka:

krásná koťátka, kdybych mohla, tak já bych zas brala to zrzavý Grin  Před 6 lety jsem měla takovou zrzavo mouratou kočku - kříženku maincoona a sibiřky, byla úžasná, ale bohužel nemocná...:-( No ale taky se nám jí nikdy nepovedlo přivyknout na psa....Měla z něj šílenej strach. Náš knírek Ferda byl tou dobou už 12letý děda a příchod kočky do domácnosti přijal úplně s klidem, ačkoli cizí kočky tvrdošíjně i ve vysokém věku vždy vyháněl ze zahrady. Když jsem si přinesla kotě, vzal to na vědomí, jakože prostě další člen rodiny. Kotě jsem mu přinesla ukázat, když ležel v pelíšku, posadil se, čuchnul si k němu, trochu olízl ocásek a zase si lehnul Grin Kočka ale celou dobu prskala, syčela, poškrábala mě do krve.... Roll Eyes Zkoušela jsem pak seznámení ještě několikrát, ale kočka prostě odmítala...tak holt žili odděleně, resp. kočka se Ferdovi vyhýbala, jak mohla a on se jí kontaktovat už nikdy nesnažil... Tongue
Takže taky nevím, jak to zaonačit, aby se kočka se psem skamarádili. Nicméně si myslím, že je jednodušší skámošit hravé kotě s malým štěndem než s dospělým psem. Když spolu ta zvířata vyrůstají odmalička, mají pak k sobě kolikrát i opravdu přátelský vztah.
Vždycky jsem obdivovala vztahy koček a psů, resp. feny NO, u mé tety. Besina (čuba) přišla na statek jako 2měsíční štěně v době, kdy kočky zrovna měly koťata. S těma dospělýma kočkama se Beska naučila vycházet bez problémů, ale ta koťata, se kterýma vyrostla, doslova milovala a ona jí. Když pak Beska a ta koťata dospěli, dělala Beska chůvu potomkům svých kočičích kamarádek. Dokonce když měla falešku, mohly si kočky trajdat kde chtěly a Beska se jim o koťata nejen starala, hlídala, čistila atd., ale i kojila Grin Koťata vyrostla víceméně na psím mléku a byla zdravá a spokojená Grin Když se kočičí mámy vrátily z toulaček, zalezly k Besině do boudy, kam si ona přestěhovala ta koťata a pak se tam všichni společně hřáli. Grin To byly fakt nejidyličtější vztahy mezi psem a kočkama, co jsem kdy viděla.
Zaznamenáno

Evík
Barushka
Dogus Suprus
*

Ferďásek vocásek

Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 03. Listopad 2009, 15:05:20 »

Jsem se bála, že si nebudou rozumět..... Kiss Grin

http://barushka-a-ferda.rajce.idnes.cz/Bobes/#
Zaznamenáno

J.Werich
bodlinka
Ultra Super pes

Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 03. Listopad 2009, 15:14:14 »

jéééééé, ty jsou roztomily!!! Smiley Kiss
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!