HafBezObav.cz
08. Prosinec 2019, 03:17:48 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: 1 [2] 3 4   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: požírání bahna  (Přečteno 13988 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
katka04
Host
« Odpověď #15 kdy: 17. červen 2008, 08:29:30 »

Proč bys nemohla mít oba na krátko?

Protože jak dou oba u nohy tak se perou o místo. Oba chtěj jít těsně vedle nohy a to fakt nejde. Vedle sebe nejdou. Denys už líp poslechne a tak ho pouštim dopředu trochu. Navíc se tim snažim vyřešit i Lokiho touhu po ovládnutí smečky a převzetí moci Denyho. Prostě tam byl Deny první a tak je vůdce jich dvou on a Loki to nebude měnit jenom proto, že je větší a má větší páru. A on se teď hooodně snaží dostat se do popředí
Zaznamenáno
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Pohlaví: Ženské

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 17. červen 2008, 08:50:14 »

Protože jak dou oba u nohy tak se perou o místo. Oba chtěj jít těsně vedle nohy a to fakt nejde. Vedle sebe nejdou. Denys už líp poslechne a tak ho pouštim dopředu trochu. Navíc se tim snažim vyřešit i Lokiho touhu po ovládnutí smečky a převzetí moci Denyho. Prostě tam byl Deny první a tak je vůdce jich dvou on a Loki to nebude měnit jenom proto, že je větší a má větší páru. A on se teď hooodně snaží dostat se do popředí

Tak tim si děláš tolik problémů, že si to ani nedokážeš představit!!!
U psů neplatí, že ten tu byl první, tak bude šéf - fakt NE!!! Jestli je dominantní Loki a ty uměle podporuješ Denyho, děláš jim v tom bordel a z toho pak pocházej jejich problémy (perou se o místo) - psi s vyřešeným postavením se o místo neperou.
Zaznamenáno

katka04
Host
« Odpověď #17 kdy: 17. červen 2008, 08:57:43 »

U psů neplatí, že ten tu byl první, tak bude šéf - fakt NE!!! Jestli je dominantní Loki a ty uměle podporuješ Denyho, děláš jim v tom bordel a z toho pak pocházej jejich problémy (perou se o místo) - psi s vyřešeným postavením se o místo neperou.

Oni sou dominantní oba. To je jedna věc. Druhá je, že se Loki dostává do puberty a Denys se snaží vychovávat. No a za třetí na todle má asi každej jinej názor, protože když sem se na to ptala jinde tak mi právě bylo poradíno dávat ve všem přednost od začátku Denymu, aby Loki pochopil, že je právě ten druhej. Jako žrádlo, odměny a mazlení. A sme tu zase u toho, že co člověk to názor. A jak se v tom chudák neznalá (jako já  Smiley) má vyznat?
Zaznamenáno
MichaelaMik
CACIB
**

Endy&Lara

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #18 kdy: 17. červen 2008, 08:59:18 »

To tedy !
taky vodím oba na krátko, oba u nohy a oni už se poskládaj, většinou se malá řadí sama až vedle staršího, čili dál od mojí nohy, lépe se ji na mě kouká a a nepřijde si tak utiskovaná jako dyby šla u mé nohy a vedle ní větší dospělák. A na krátko neznamená U NOHY !?!
Zaznamenáno

MichaelaMik
CACIB
**

Endy&Lara

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #19 kdy: 17. červen 2008, 09:02:42 »

Oni sou dominantní oba. To je jedna věc. Druhá je, že se Loki dostává do puberty a Denys se snaží vychovávat. No a za třetí na todle má asi každej jinej názor, protože když sem se na to ptala jinde tak mi právě bylo poradíno dávat ve všem přednost od začátku Denymu, aby Loki pochopil, že je právě ten druhej. Jako žrádlo, odměny a mazlení. A sme tu zase u toho, že co člověk to názor. A jak se v tom chudák neznalá (jako já  Smiley) má vyznat?

to není co člověk to názor. to jsou obecná pravidla. Když příde nový pes do smečky, upřednostňuje se ten starší (žrádlo, odměny, mazlení) přesně jak říkáš. Pokud jsou oba zabydlení a mladší dospívá, je na nich samotných, aby si to vyříkali.
Příklad: malá mi dost tyranizovala dospěláka, tahala ho za packy, za kšíry venku atd, a on si to nechal líbit, včera blbli venku, malá zkusila to co dřív, a velkej si to nenechal líbit a okamžitě ji zpacifikoval a ona ležela na zádech (nervali se, čistě jen v rámci hry, dal přes ní packu, vrknul, že tedy takhle s ním zacházet nebude)...a navíc, pokud oba nezvládneš u nohy, nebo mají s tím problém, venčí se každý zvlášt, aby se jeden naučil, druhý naučil a pak dohromady nebudou mít prob...
Zaznamenáno

radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 17. červen 2008, 09:07:16 »

Nejsou dominantní oba, resp. vždy je jeden pes trochu výš a druhý trochu níž. A ty bys měla podporovat toho dominantnějšího, ať už je starousedlík nebo nováček. Samozřejmě že u malýho štěňátka je to jiný, ale jak pes dospívá a začnou se rovnat, máš v zásadě dvě možnosti (už jsem to tu někde řešili):

1) pleteš se mezi ně - upřednostňuješ "starýho" psa, ať už je dominantní nebo ne - pak ale počítej s tím, že ho ve vedoucí pozici udržuješ uměle (samozřejmě pokud na to nemá, to já nevím) a ve chvíli, kdy tam nebudeš, můžou si to začít řešit sami a to dost tvrdě

2) necháš je, aby si to vyřešili spolu. Vystupuješ jako alfa, kterou víceméně nezajímá, jak si to pánové vyřešej, důležitý je, že TY si pro oba Bůh. Výhodou je, že takto utvořené pořadí se nemění, resp. mění jen přirozeně - třeba když jeden pes zestárne a druhej přebírá místo šéfa
Zaznamenáno

radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #21 kdy: 17. červen 2008, 09:10:33 »

Jestli někdo radí upřednostňovat submisivního starousedlíka, třeba pudlíka (ty mám ráda na příměr), před nově příchozím dominantním psem (třeba teriérem), tak je truhlík, to se na mě nezlob. Jak to asi může dopadnout? Roll Eyes
Zaznamenáno

katka04
Host
« Odpověď #22 kdy: 17. červen 2008, 09:14:38 »

Nejsou dominantní oba, resp. vždy je jeden pes trochu výš a druhý trochu níž. A ty bys měla podporovat toho dominantnějšího, ať už je starousedlík nebo nováček. Samozřejmě že u malýho štěňátka je to jiný, ale jak pes dospívá a začnou se rovnat, máš v zásadě dvě možnosti (už jsem to tu někde řešili):

1) pleteš se mezi ně - upřednostňuješ "starýho" psa, ať už je dominantní nebo ne - pak ale počítej s tím, že ho ve vedoucí pozici udržuješ uměle (samozřejmě pokud na to nemá, to já nevím) a ve chvíli, kdy tam nebudeš, můžou si to začít řešit sami a to dost tvrdě

2) necháš je, aby si to vyřešili spolu. Vystupuješ jako alfa, kterou víceméně nezajímá, jak si to pánové vyřešej, důležitý je, že TY si pro oba Bůh. Výhodou je, že takto utvořené pořadí se nemění, resp. mění jen přirozeně - třeba když jeden pes zestárne a druhej přebírá místo šéfa

Tak pokud si to vyřizujou tak se do toho nepletu. Leda pokud už bouraj barák. To na ně zařvu na oba. Zatim mi příde, že i vládne Denys, protože jak se dřív Loki do něj opřel a Denys si klidně nechal prokousnout ucho, tak teď je to obráceně. Loki neposlechne a Denys de vychovávat. Tak nevim no. Prej se navíc perou jenom když sem doma já. Jinak o nich neni vědět
Zaznamenáno
katka04
Host
« Odpověď #23 kdy: 17. červen 2008, 09:17:26 »

to není co člověk to názor. to jsou obecná pravidla. Když příde nový pes do smečky, upřednostňuje se ten starší (žrádlo, odměny, mazlení) přesně jak říkáš. Pokud jsou oba zabydlení a mladší dospívá, je na nich samotných, aby si to vyříkali.
Příklad: malá mi dost tyranizovala dospěláka, tahala ho za packy, za kšíry venku atd, a on si to nechal líbit, včera blbli venku, malá zkusila to co dřív, a velkej si to nenechal líbit a okamžitě ji zpacifikoval a ona ležela na zádech (nervali se, čistě jen v rámci hry, dal přes ní packu, vrknul, že tedy takhle s ním zacházet nebude)...a navíc, pokud oba nezvládneš u nohy, nebo mají s tím problém, venčí se každý zvlášt, aby se jeden naučil, druhý naučil a pak dohromady nebudou mít prob...

Tak u nás si malej už nenechá nic líbit od velkýho
Zaznamenáno
greenangel
Host
« Odpověď #24 kdy: 17. červen 2008, 09:19:32 »

Znam pripad... Majitele RR kluka si vzali stene RR taky kluka, kdyz mladas dospival a snazil se dostat nad tatu, majitele uprednostnovali staryho... No a pak jednou prisli domu a starej RR zakousnutej... Tohle je samozrejme extrem, ale stalo se...
Zaznamenáno
katka04
Host
« Odpověď #25 kdy: 17. červen 2008, 09:21:58 »

Znam pripad... Majitele RR kluka si vzali stene RR taky kluka, kdyz mladas dospival a snazil se dostat nad tatu, majitele uprednostnovali staryho... No a pak jednou prisli domu a starej RR zakousnutej... Tohle je samozrejme extrem, ale stalo se...

Tak to mě lidi strašej od začátku co si dcera přinesla Lokiho, že jednou přídu domu a Denys bude zakouslej. Zatim to probíhá celkem v poho. Mě to spíš příde, že se perou o moji přízeň než co jinýho. Spolu jako kdyby to měli vyřešený v pohodě
Zaznamenáno
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #26 kdy: 17. červen 2008, 09:28:51 »

No, nevim, přijde mi to takový zmatený, jak to popisuješ - jednou že se Loki snaží dosta do popředí, ale Ty rozhodně podporuješ Denyho

...pak zas, že jsou ok
Tak to mě lidi strašej od začátku co si dcera přinesla Lokiho, že jednou přídu domu a Denys bude zakouslej. Zatim to probíhá celkem v poho. Mě to spíš příde, že se perou o moji přízeň než co jinýho. Spolu jako kdyby to měli vyřešený v pohodě

tak hlavně aby vám to fungovalo Smiley, takhle na dálku si to nedovedu moc představit, jak to teda je. A je pravda, že v některých obdobích to jednoznačné být nemusí, když prostě mladej dospívá a začíná to zkoušet...

Hele a pro zajímavost, kdo ti radil upřednostňovat staršího psa? To by mě fakt zajímalo, kdo to řeší takhle?

Zaznamenáno

katka04
Host
« Odpověď #27 kdy: 17. červen 2008, 09:38:54 »

Pro radechu:

ono to je zmatený no. Jako když sou sami tak sou hodný. Mamina řiká, že neslyší nic. Tak buď spěj a nechávaj si to pro mě nebo sou asi v pohodě. Když přídu domu je velká vítačka. Pak holt někdy nastane bitka. Na procházkách sou taky  v pohodě pokud nejsou na tom vodítku. To se Loki dere do předu a snaží se za každou cenu bejt dál než Deny. Jenom nevim jestli to neni i třeba jenom tim, že Loki nezvládá, poslední dobou, chůzi u nohy. Začal fakt blbnout a všechno jako by zapomněl  Sad. Proto ho mam i na krátko, abych si ho líp udržela. Deny už u nohy de jak je potřeba a je jasný, že je nebudu u nohy buzerovat celou dobu procházky. Taky nejsem pako (teda v něčem). No a dávat přednost tomu staršímu mi bylo vysvětleno od více lidí. Právě aby si ten mladší už jako štěně zvyknul, že je až poslední v řadě a aby se ten co byl doma dřív necejtil odstrčenej. Je fakt, že na mazlení to používám pořád. Nejdřív Deny a pak Loki. Ono Denyho vemu do náruče a Loki se mi tam už dlouuuuho nevejde. Tak to je i tim. Možná že si i to Lokiho chování já blbě vysvětluju. Třeba je to fakt jenom pubertální zkoušení co povolim a s dominancí to nemá nic společnýho. No a jinak si se trefila. Starší je pudlík a mladší je staford s asi kníračem. A věkovej rozdíl je mezi nima rok
Zaznamenáno
MichaelaMik
CACIB
**

Endy&Lara

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #28 kdy: 17. červen 2008, 09:44:26 »

to byl příklad toho, že si malá dovolovala, ale já vím, že dospělák je dominantní (fakt jako vážně) a tak byla jen otázka času, zda se tomu postaví čelem a dominantnost si udrží, nebo bude malá víc.
U vás je to tak, že malej si nenechá líbit, ale nechala bych je, at si to vyřeší sami, rozhodně ne na sílu někoho tlačit na pozici vyšší jen proto že tam byl první. Než se to vyřeší, než si to kluci vyřeší mezi sebou, choďte venčit odděleně. Vím, je to dvojnásobek času a tak, vím, znám to...
Zaznamenáno

katka04
Host
« Odpověď #29 kdy: 17. červen 2008, 09:46:59 »

to byl příklad toho, že si malá dovolovala, ale já vím, že dospělák je dominantní (fakt jako vážně) a tak byla jen otázka času, zda se tomu postaví čelem a dominantnost si udrží, nebo bude malá víc.
U vás je to tak, že malej si nenechá líbit, ale nechala bych je, at si to vyřeší sami, rozhodně ne na sílu někoho tlačit na pozici vyšší jen proto že tam byl první. Než se to vyřeší, než si to kluci vyřeší mezi sebou, choďte venčit odděleně. Vím, je to dvojnásobek času a tak, vím, znám to...

Někdy to tak řešíme. Syn si veme jednoho a já druhýho a deme každej jinam. Ale to mě zase příde, že mi potom vrátí Lokiho totálně mimo a já ho pak nemůžu tejden srovnat do latě. A to je na něj kluk přísnější jak já
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!