HafBezObav.cz
17. Listopad 2019, 10:42:43 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: 1 2 [3] 4   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: požírání bahna  (Přečteno 13830 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Pohlaví: Ženské

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #30 kdy: 17. červen 2008, 09:49:51 »

...No a dávat přednost tomu staršímu mi bylo vysvětleno od více lidí. Právě aby si ten mladší už jako štěně zvyknul, že je až poslední v řadě a aby se ten co byl doma dřív necejtil odstrčenej.

Možná tím mysleli u štěňátka.

Jinak je to složitý takhle říct, ale obecně já bych to tak nedělala. Přirozeně utvořené pořadí je mnohem pevnější a stabilnější. Je to sice smutný, když člověk vidí, jak jeho miláček je najednou "terorizovanej" od mladýho namachrovance, ale to je příroda. Každej pes má prostě ve smečce příčku, na kterou má. A když na ní nemá, přijde někdo silnější (a nemusí se jednat jen o fyzickou sílu, převahu může mít klidně jezevčík nad NO), tak si prostě sbalí svejch pět švestek a jde o stupínek níž. Je to smutný, ale tak to funguje.
Zaznamenáno

Alča, Abby a Easy
Strážný Pes
Dogus Suprus
*

Abby *20.12.2005 Easy *18.6.2008 Noisy *18.11.2012

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #31 kdy: 17. červen 2008, 09:50:52 »

No ja si myslim, ze flexi ku*vi psy.
rozhodně flexi ku*ví psi, ale pokud člověk nejdřív naučí psa dobře chodit na klasickym vodítku, tak už to flexi nekurví. Pes to rozezná, kdy je na normálním tzn. netáhne, jde se u nohy a kdy jde na flexi, tzn. mám prostor, můžu se "proběhnout"
Aspoň Abby s tím nemá problém, chůzi u nohy zkurvenou nemá a rozhodně to pozná
Zaznamenáno

katka04
Host
« Odpověď #32 kdy: 17. červen 2008, 09:53:02 »

Možná tím mysleli u štěňátka.

Jinak je to složitý takhle říct, ale obecně já bych to tak nedělala. Přirozeně utvořené pořadí je mnohem pevnější a stabilnější. Je to sice smutný, když člověk vidí, jak jeho miláček je najednou "terorizovanej" od mladýho namachrovance, ale to je příroda. Každej pes má prostě ve smečce příčku, na kterou má. A když na ní nemá, přijde někdo silnější (a nemusí se jednat jen o fyzickou sílu, převahu může mít klidně jezevčík nad NO), tak si prostě sbalí svejch pět švestek a jde o stupínek níž. Je to smutný, ale tak to funguje.

Tak já Lokiho v jeho teď teda jedenácti měsících za štěně ještě pořád považuju. A je jasný, že pokud bude mít převahu tak to Deny vzdá právě kvůli tomu, že mu to velí příroda. Jinak oni spolu fakt problém nemaj. Klidně jedi najednou z jedný misky, ale jak zjistěj, že je vidim začnou o tu misku bojovat. Fakt mi to příde spíš jako boj o mojí přízeň.
Zaznamenáno
katka04
Host
« Odpověď #33 kdy: 17. červen 2008, 09:54:19 »

rozhodně flexi ku*ví psi, ale pokud člověk nejdřív naučí psa dobře chodit na klasickym vodítku, tak už to flexi nekurví. Pes to rozezná, kdy je na normálním tzn. netáhne, jde se u nohy a kdy jde na flexi, tzn. mám prostor, můžu se "proběhnout"

I když se to nezdá tak Deny se taky dostal do stavu rozeznání volna na flexi a chůze u nohy na normálním vodítku  Smiley
Zaznamenáno
greenangel
Host
« Odpověď #34 kdy: 17. červen 2008, 10:11:41 »

Myslis, ze ma Abby hezkou chuzi u nohy? 
« Poslední změna: 17. červen 2008, 10:17:00 od Barunka » Zaznamenáno
Alča, Abby a Easy
Strážný Pes
Dogus Suprus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #35 kdy: 17. červen 2008, 10:20:20 »

Myslis, ze ma Abby hezkou chuzi u nohy? 
netahá, nečmuchá, jde u nohy, na to jak jsem s ní začínala a co všechny jsem v začátcích udělala špatně má velmi slušnou chůzi u nohy, rozhodně stav její chůze nemá nic společného s flexinou
Zaznamenáno

greenangel
Host
« Odpověď #36 kdy: 17. červen 2008, 10:22:38 »

netahá, nečmuchá, jde u nohy, na to jak jsem s ní začínala a co všechny jsem v začátcích udělala špatně má velmi slušnou chůzi u nohy, rozhodně stav její chůze nemá nic společného s flexinou

Tak hlavne, ze jsi spokojena ty.
Zaznamenáno
Alča, Abby a Easy
Strážný Pes
Dogus Suprus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #37 kdy: 17. červen 2008, 10:25:01 »

Tak hlavne, ze jsi spokojena ty.
spokojená nejsem, proto na tom taky pořád makám
Zaznamenáno

MichaelaMik
CACIB
**

Endy&Lara

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #38 kdy: 17. červen 2008, 10:29:29 »

Někdy to tak řešíme. Syn si veme jednoho a já druhýho a deme každej jinam. Ale to mě zase příde, že mi potom vrátí Lokiho totálně mimo a já ho pak nemůžu tejden srovnat do latě. A to je na něj kluk přísnější jak já

A nebude to spíš tím, že přesně ten pes ví, co si u koho může dovolit? :-))
Zaznamenáno

radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #39 kdy: 17. červen 2008, 10:35:35 »

Někdy to tak řešíme. Syn si veme jednoho a já druhýho a deme každej jinam. Ale to mě zase příde, že mi potom vrátí Lokiho totálně mimo a já ho pak nemůžu tejden srovnat do latě. A to je na něj kluk přísnější jak já

Vono nejde ani tak vo přísnost. Jako ve smyslu trestů nebo tvrdosti. Ale vo celkovou autoritu, tu si člověk nezíská tvrdostí.
Zaznamenáno

MichaelaMik
CACIB
**

Endy&Lara

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #40 kdy: 17. červen 2008, 10:37:09 »

Tak já Lokiho v jeho teď teda jedenácti měsících za štěně ještě pořád považuju. A je jasný, že pokud bude mít převahu tak to Deny vzdá právě kvůli tomu, že mu to velí příroda. Jinak oni spolu fakt problém nemaj. Klidně jedi najednou z jedný misky, ale jak zjistěj, že je vidim začnou o tu misku bojovat. Fakt mi to příde spíš jako boj o mojí přízeň.

Upřednostňování starého psa před novým je pouze v případě  přinesení si nového psa domů + nezbytná aklimatizace. Loki v 11měs je sice štěndo, ale už má právo na to, prosazovat se ve smečce jinak, než velíte vy, protože vy do toho prostě nemáte právo kecat .-) a Pokud do toho kecáte budou bojovat jakmile vás zmerčej za zadkem, pere se příroda s nátlakem od vás. Každý musí mít cit pro odhadnutí, kdy je pes dominantní, a dle toho uzpůsobit situaci. U nás to zpočátku vypadalo tak, že malá bude dominantnější a přestože jsem nechala ať si to vyříkají, samozřejmě mimo toho, že jsem dospělákovi dopřávala pelíšek na nerušeném místě, tak teď ji dospělák ukázal, že je pánem pořád on. Ale to neznamená, že až malé bude rok, že se to nezmění. Dospělák onemocní a malá převezme vůdcovstí, prostě příroda, chce to jen ji umět naslouchat.
Zaznamenáno

katka04
Host
« Odpověď #41 kdy: 17. červen 2008, 11:15:38 »

A nebude to spíš tím, že přesně ten pes ví, co si u koho může dovolit? :-))

Spíš je to tim, že já je na procházce pustim na volno a vyběhaj se. Syn s nim de delší procházky, ale to volno tam asi nemá. Protože většinou ho bere, když jde za svou kamarádkou a to je pořád u silnice

Zaznamenáno
katka04
Host
« Odpověď #42 kdy: 17. červen 2008, 11:20:47 »

Vono nejde ani tak vo přísnost. Jako ve smyslu trestů nebo tvrdosti. Ale vo celkovou autoritu, tu si člověk nezíská tvrdostí.

Spíš de neustále o problém mojí intonace. Jak sem to tu už psala neumim tu správnou tvrdost hlasu. Prostě buď mam hlas jako pohoda a nebo ječim. Ale už se na tom pracuje, aby poznal tak teď si to přehnal. Jinak já sem ten kdo motivuje a muj syn ten co bez mlčení škubne vodítkem.
Zaznamenáno
katka04
Host
« Odpověď #43 kdy: 17. červen 2008, 11:25:36 »

Upřednostňování starého psa před novým je pouze v případě  přinesení si nového psa domů + nezbytná aklimatizace. Loki v 11měs je sice štěndo, ale už má právo na to, prosazovat se ve smečce jinak, než velíte vy, protože vy do toho prostě nemáte právo kecat .-) a Pokud do toho kecáte budou bojovat jakmile vás zmerčej za zadkem, pere se příroda s nátlakem od vás. Každý musí mít cit pro odhadnutí, kdy je pes dominantní, a dle toho uzpůsobit situaci. U nás to zpočátku vypadalo tak, že malá bude dominantnější a přestože jsem nechala ať si to vyříkají, samozřejmě mimo toho, že jsem dospělákovi dopřávala pelíšek na nerušeném místě, tak teď ji dospělák ukázal, že je pánem pořád on. Ale to neznamená, že až malé bude rok, že se to nezmění. Dospělák onemocní a malá převezme vůdcovstí, prostě příroda, chce to jen ji umět naslouchat.

Já jim do toho fakt moc nekecám. Jenom když to teda fakt už je o život jejich nebo muj (o moje nervy ne zranění  Smiley, aby to někdo špatně nepochopil) a to je fakt celkem dlouhá doba. A to seřvu oba. Ono ani ne seřvu. Jenom řeknu naštvaně tak dost a oni to ukončej. Pokud se porvou venku tak je nechám jasně klidně až do vlastního jejich vyřešení. Pokud je to v bytě tak to fakt musim kočírovat dřív. Jinak todle začalo až teď před měsícem. Předtim nechal Deny Lokiho pořád vyhrávat nebo mu prostě ustoupil jako tomu štěněti. Dneska už ho vyhrávat nenechá, a přesto že je to teda ten malej pudl tak většinou vyhraje bez mýho zásahu
Zaznamenáno
greenangel
Host
« Odpověď #44 kdy: 17. červen 2008, 11:39:00 »

Agnes78: Nevim, jestli se az sem dostanes, ale znas stranky www.atomrat.cz ?? Ty uzasny tricka s bulickama....  Cheesy Ja si tam ted objednavam bundu.
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!