HafBezObav.cz
02. Duben 2020, 12:52:57 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: 1 ... 635 636 [637] 638 639   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Nemoci našich pejsků  (Přečteno 841875 krát)
0 uživatelů a 3 Hostů prohlíží toto téma.
elina
Total Ultra Super pes

Zobrazit profil
« Odpověď #9540 kdy: 22. Listopad 2016, 04:35:02 »

Jedna moje klientka to řeší bachovkama (na míru)... já věřím asi spíš na trénink...

Jo no to bych taky tak videla, kdyby to ten cokl delal odjakziva. Spis bych chtela vyresit tu pricinu, proc ma ted ten neukojitelnej zraci syndrom a jak ji s tim pomoct Cheesy jestli je to "jenom" psychika nebo jestli ji fakt neco chybi, ale nevim, zda by mi dal vysledek krevni test?  Huh?
Zaznamenáno
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Pohlaví: Ženské

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #9541 kdy: 22. Listopad 2016, 13:08:16 »

K tomu bych se moc neupínala radši.
Zaznamenáno

BarunkaT
Ultra Extra Super pes

Zobrazit profil
« Odpověď #9542 kdy: 23. Listopad 2016, 19:14:42 »

Ona to tedy neni primo nemoc, ale Anca se po kastraci asi zblaznila. Nikdy nebyla bufetak a zakrmena je az prilis, ale venku mi zacala zrat hovna a jine hnusy, dneska to zavrsila sezranim nekolika kulicek ptaciho zobu, ktery jsem Honzikovi hodila na chodnik na rozslapnuti. Skoro neni prochazky, kde by nejakej hnus nesezrala  Angry nemate nejakou babskou radu, jak tohle radeni zastavit? Pred kastraci to nikdy nedelala, pak se ta pazavost dostala do extremu  Undecided
Sushinka začla být na stáří taky nechutnej bufeťák. Dokonce nedávno měla dva měsíce atb protože měla infekci z něčeho.

Přisuzuju to tomu, že už venku neběhá a jen chodí, tak má na to víc času. Grin
Zaznamenáno
elina
Total Ultra Super pes

Zobrazit profil
« Odpověď #9543 kdy: 23. Listopad 2016, 19:23:55 »

Sushinka začla být na stáří taky nechutnej bufeťák. Dokonce nedávno měla dva měsíce atb protože měla infekci z něčeho.

Přisuzuju to tomu, že už venku neběhá a jen chodí, tak má na to víc času. Grin

Nestras, vzdyt je ji 7 a jeste porad pobiha  Cheesy
Zaznamenáno
Goofy
Dogus Suprus Maximus
*

Silínek a Goofinka

Zobrazit profil
« Odpověď #9544 kdy: 23. Listopad 2016, 21:14:56 »

U Goofyho se to s vekem teda taky zhorsuje. Beha teda furt jak sidlo, ale je schopnej sezrat kus hadru.
Zaznamenáno

Katkak
Ultra Extra Super pes

Zobrazit profil
« Odpověď #9545 kdy: 01. Prosinec 2016, 00:23:59 »

Děkuji. Ona ta rezistence se prý v čase mění, takže možná zaberou některé z těch dvou atb, co má. Nebo udělame další kultivaci s ještě jinou sadou atb, nebyl tam třeba furantoin, který se prý lidem na tohle běžně dává.
Při nejhorším by musel některý z tvých psů zasimulovat  Grin
Jak jste na tom? Jdu zítra nebo v pátek k vetovi, tak pokud nám napíše chloramphenicol, můžu přebytek poslat. Je to teda jiný vet než minule, tak uvidim, jestli nedává něco jinýho...
Zaznamenáno

Naďa K.
Ultra Extra Super pes

Aimee 28.7. 2009 Beri 1.1. 2010

Zobrazit profil
« Odpověď #9546 kdy: 01. Prosinec 2016, 19:04:13 »

Jak jste na tom? Jdu zítra nebo v pátek k vetovi, tak pokud nám napíše chloramphenicol, můžu přebytek poslat. Je to teda jiný vet než minule, tak uvidim, jestli nedává něco jinýho...
Díky,že sis vzpomněla. V pondělí byla poslední kontrola a vše v pořádku. Už jen vysadime betablokatory a je i bez léků. Teď už jen nabrat cca 10 kg a je to.
Zaznamenáno

pro SZ "nak"
Katkak
Ultra Extra Super pes

Zobrazit profil
« Odpověď #9547 kdy: 02. Prosinec 2016, 09:19:36 »

Díky,že sis vzpomněla. V pondělí byla poslední kontrola a vše v pořádku. Už jen vysadime betablokatory a je i bez léků. Teď už jen nabrat cca 10 kg a je to.
Tak to je paráda Smiley
Zaznamenáno

Kristýnka
Dogus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #9548 kdy: 12. Březen 2017, 14:32:55 »

Jak psovi pomoct, když klepe hlavou a drbe si pořád ucho? Evidentně ho tam něco svědí- může tam mít zánět?
Začal to dělat cca před 10 minuty a asi ho to dost sere....
Zaznamenáno

SZ Kristyna Havova
yndiC
Dogus Suprus Maximus
*

Kerrinka *7.5.2007

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #9549 kdy: 20. Březen 2017, 10:04:27 »

Jak psovi pomoct, když klepe hlavou a drbe si pořád ucho? Evidentně ho tam něco svědí- může tam mít zánět?
Začal to dělat cca před 10 minuty a asi ho to dost sere....

Zánět to asi být může..zánět se projevuje např zarudnutím a zápachem z ucha + teda to že si pes to ucho (uši) pořád drbou.
Zaznamenáno

eowyn
Třída dorostu
*

Zobrazit profil
« Odpověď #9550 kdy: 26. Duben 2017, 14:47:27 »

Ahojte majitelé psíků
Už nějakou dobu pozoruju na své čtyřleté fence pouličnho mixu (labrador s kdovíčím) podivné chování. Hodně se drbe, ze spánku pokňukává a na nohách u prstů ji asi řídnou chlupy-hodně se tam kouše. Dneska mi vyzvracela žlutou pěnu a stolici má řidčí ale to už od té doby co jsem si ji vzala ale sem tam už asi dva týdny je ještě řidčí. Mám ji z útulku už skoro půl roku, prý nikdy takové problémy neměla...
napadá někoho o co by mohlo jít?
Zaznamenáno
Leňule :-)
Dogus Maximus
*

Kessy *28.11.2008

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #9551 kdy: 26. Duben 2017, 17:03:15 »

Ahojte majitelé psíků
Už nějakou dobu pozoruju na své čtyřleté fence pouličnho mixu (labrador s kdovíčím) podivné chování. Hodně se drbe, ze spánku pokňukává a na nohách u prstů ji asi řídnou chlupy-hodně se tam kouše. Dneska mi vyzvracela žlutou pěnu a stolici má řidčí ale to už od té doby co jsem si ji vzala ale sem tam už asi dva týdny je ještě řidčí. Mám ji z útulku už skoro půl roku, prý nikdy takové problémy neměla...
Napadnout by to mohlo veterináře ... s tímhle už bych šla na veterinu ... může to byt více mene cokoliv od potravinove alergie, přes parazita po něco vážnějšího
Zaznamenáno

"Psi jsou ve tvarování lidí mnohem úspěšnější, než lidé ve tvarování psů." (SG)

Chery z Mokropeské zahrady *18.4.1996 +29.12.2008
Kessy *28.11.2008
MJ Final Countdown *30.9.2011
Dotty Dream Harisson *11.5.2014
Aiwo Easy Euforia *19.4.2017

pro SZ lenkarambo
Krisis
Dogus Suprus
*

Monty 24.12.2007

Zobrazit profil
« Odpověď #9552 kdy: 27. Duben 2017, 06:21:13 »

Ahojte majitelé psíků

Osobně si myslim (co psala Leňule, je nepopiratelný fakt, navštivte veterináře, zde se můžeme dohadovat, ale bez objektivní diagnostiky jsou to skutečně pouze dohady), ale
- pokňourávání ze spánku občas dělá každý pes. Záleží ale na intenzitě...
- pruritus + alopetická ložiska mohou ukazovat na parazitární zátěž. ALE! Pruritus tam může být sekundárně například vlivem pomnožených bakterií, které     ale nebyly příčinou řídnutí srsti. Ta může být řídká v důsledku např. plísňových onemocnění, hormonální disbalance, autoimunitního onemocnění, psychycké poruchy aj. A to je právě potřeba dodiagnostikovat. Přijít na příčinu a neřešit jen důsledek-drbání a řídnutí srsti.
- zvracení a řidčí stolice si myslím, že nesouvisí s uvedenými problémy. Obecná rada: pes je dospělý, takže 24hod. hladovku, pouze regulovaný přísun vody (na dno misky, když vypije, tak za hoďku opět jen na dno misky). Pak navařit dietu - rýže rozvařená na kaši + mrkev + event. trochu kuřecích prsou Tuto začít podávat druhý den. (po malých dávkách. Např. polévková lžíce 1x za 2 hodiny). Na úpravu konzistence stolice možno podat smectu (na Labroucha klidně 2 sáčky rozdělit na 4 dávky přes den). Pokud by zvracení přetrvávalo, pes by neudržel ani vodu, tak ihned na veterinu. Pokud by se ale trávení po hladovce a dietě neupravilo do tří dní, tak také na vet.

Každopádně by chtělo to řešit. Tak hodně zdraví a štěstí při případné terapii Wink
Zaznamenáno
bodlinka
Ultra Super pes

Zobrazit profil
« Odpověď #9553 kdy: 27. Duben 2017, 10:32:59 »

Ahojte majitelé psíků
Me to taky prijde, ze tam muzou byt dva problemy.
Jako prvni me napadly giardie ve spojeni zvraceni zaludecnich stav a ridsi stolice. Muj bigl je mel a po preleceni problem presel.
Jakou ma kuzi na tech prstech? Napadla me jako prvni potravinova alergie a stitna zlaza.
Popripadne muzete hodit fotku?
Odkud jste? Muzemd poradit dobreho veta.
Zaznamenáno
eowyn
Třída dorostu
*

Zobrazit profil
« Odpověď #9554 kdy: 12. Květen 2017, 13:30:11 »

Ahojte
Mockrát děkuju za vaše příspěvky, rady a názory. Neměla jsem energii na ně hned odepsat tak píšu teď. Ale mockrát za ně děkuji, moc mi pomohly.

Kira mi za ten den znovu zvracela žlutou pěnu, ale pak pár dní byla zase v pohodě. Řidčí stolice ae jinak nezvracela, normálně jedla... no a pak jednou v noci byla neklidná, kousala se do těch tlapek no a pak znovu zvracení a průjem tak jsem jí zařídila po přečtení příspěvku Krisis a diskuzi se známou tu dietu. Nějakou dobu to vypadalo že se nic nezmění a i zvracela tu vodu  Cry ale bylo to další den v noci a mě blbou nenapadlo zavolat taxíka a jet na pohotovost. ráno další to ale pak bylo lepší, pila vodu a polehávala, žádné zvracení... po těch 24 hodinách jsem ji navařila a podávala jí to z ruky. zhltla to div mi neukosla prsty.
Nakonec jsem šla na veterinu ten další den.. Holka moje prý byla dehydrovaná a vet mi vynadal co jsem jí to udělala a do toho Kira ve stresu začala brečet a já ani nevím co přesně ji trápilo  Cry
Vet mi neřekl co jí je to nemohl zjistit jenom tak stejně jak píšete vy ale hned se ptal čím j ikrmím a nakonec tu mám u nohou spící Kiru s diagnózou potravinová alergie. Vet taky říkal o možném problému s žlučníkem a slinivkou a z útulku jsem se dozvěděla že ji zachránili ze situace kde kdoví co vlastně jedla...

pořád nemáme vyhráno.
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 635 636 [637] 638 639   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!