HafBezObav.cz
10. Duben 2020, 03:53:58 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: 1 ... 527 528 [529] 530 531 ... 639   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Nemoci našich pejsků  (Přečteno 843899 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
iwule
Dogus Suprus
*

Pohlaví: Ženské

Kytka a Kolouch

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #7920 kdy: 29. Srpen 2012, 12:13:18 »

U RR bych se tomu ani moc nedivila, přijde mi že k tomu maj sklony trochu.

A co to znamená, nevíš?

Ona měla ustřelenou hlavně tu patu, tlapka byla nepoškozená  Wink Napíšu to klíďo veřejně, až budeme vědět finální částku, ale asi vás to moc nepobaví  Lips Sealed

přejem s celou smečkou ať je brzy fit.
Zaznamenáno

Bígl není hůř ovladatelný, jen páníček se při jeho výcviku hůře ovládá
Adéla
CACIB
**

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #7921 kdy: 29. Srpen 2012, 15:04:58 »

ad chytání imaginárních much

Mám takový pocit, že jsem kdysi dávno o něčem podobném četla u dobrmanů. Byl to nějaký neurologický problém, ale opravdu už si nevzpomenu, je to pár let.

Něco jsem našla tady: http://www.veterina-praha.eu/main.php?page=clanek&id=167&slzv=
Epi záchvaty v určité části mozku, ovlivňují část organismu spojenou právě s postiženou částí mozku. Píšou tam konkrétně o chytání much jako příklad.

Tady je i diskuze, po odfiltrování tlachání tam někdo také píše souvislost s epi http://www.cz-pes.cz/diskuse/index.php?action=vthread&topic=6080&forum=4&page=0

Každopádně bych vyzkoušela to Béčko a držím pěsti, ať to nic neni!
Zaznamenáno

SZ WhiteWolf
IwanaR
Total Ultra Super pes

Aengus *07.04.2007

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #7922 kdy: 29. Srpen 2012, 15:15:37 »

Mám takový pocit, že jsem kdysi dávno o něčem podobném četla u dobrmanů. Byl to nějaký neurologický problém, ale opravdu už si nevzpomenu, je to pár let.

Něco jsem našla tady: http://www.veterina-praha.eu/main.php?page=clanek&id=167&slzv=
Epi záchvaty v určité části mozku, ovlivňují část organismu spojenou právě s postiženou částí mozku. Píšou tam konkrétně o chytání much jako příklad.

Tady je i diskuze, po odfiltrování tlachání tam někdo také píše souvislost s epi http://www.cz-pes.cz/diskuse/index.php?action=vthread&topic=6080&forum=4&page=0

Dost si mě vyděsila. Chápu-li to do dobře, tak je to bezprostřední příznak po záchvatu... Záchvat neměl/nemá jen loví, tak doufám že to není nějaká předzvěst epi Sad
Zaznamenáno

Adéla
CACIB
**

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #7923 kdy: 29. Srpen 2012, 16:58:51 »

Dost si mě vyděsila. Chápu-li to do dobře, tak je to bezprostřední příznak po záchvatu... Záchvat neměl/nemá jen loví, tak doufám že to není nějaká předzvěst epi Sad
To se omlouvám, nechtěla jsem tě vyděsit Sad Jen jsem si vzpomněla na tu souvislost s dobrmany, pokoušela jsem se to najít a místo toho jsem našla toto.
Zaznamenáno

SZ WhiteWolf
iwule
Dogus Suprus
*

Kytka a Kolouch

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #7924 kdy: 29. Srpen 2012, 21:54:12 »

díky moc za příspěvky. nic sem nenašla neb jsem nevěděla jak to vlastně pojmenovat. takže ještě jednou dík. no já si v první řadě hned vzpoměla na woblera ale tohle vypadá jinak. naštěstí-teda doufam. Každopádně vyděšená už sem dostatečně. tohle mi ještě chybělo. koupím B-komplex a příští týden razím na veterinu tak se na to pozeptám. nýna žádný záchvaty neměla, i když změna chování by se našla. zatim to ale přisuzuju době před, během a po hárání. tak to tak snad bude  Cry

jinak ještě taková poznámka. když pročítám diskuzi o epi záchvatech a sem vyděšená až na pr*eli tak ty poznámky tam mě opravdu vytáčí. to je fakt neuvěřitelný.
« Poslední změna: 29. Srpen 2012, 21:57:29 od iwule » Zaznamenáno

Bígl není hůř ovladatelný, jen páníček se při jeho výcviku hůře ovládá
Adéla
CACIB
**

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #7925 kdy: 30. Srpen 2012, 06:10:04 »

díky moc za příspěvky. nic sem nenašla neb jsem nevěděla jak to vlastně pojmenovat. takže ještě jednou dík. no já si v první řadě hned vzpoměla na woblera ale tohle vypadá jinak. naštěstí-teda doufam. Každopádně vyděšená už sem dostatečně. tohle mi ještě chybělo. koupím B-komplex a příští týden razím na veterinu tak se na to pozeptám. nýna žádný záchvaty neměla, i když změna chování by se našla. zatim to ale přisuzuju době před, během a po hárání. tak to tak snad bude  Cry

jinak ještě taková poznámka. když pročítám diskuzi o epi záchvatech a sem vyděšená až na pr*eli tak ty poznámky tam mě opravdu vytáčí. to je fakt neuvěřitelný.
v souvislosti s woblerem jsem to určitě nečetla ... o tom jsem v poslední době přečetla kvanta, to bych si pamatovala
Zaznamenáno

SZ WhiteWolf
Ahsia
Ultra Extra Super pes

Zobrazit profil
« Odpověď #7926 kdy: 30. Srpen 2012, 06:22:08 »

Mě napadla epilepsie také.... ale nechtěla jsem zbytečně děsit.... ty záchvaty mohou být tak rozlišné, že se těžko soudí.... já bych to natočila příště a dala k posouzení vetovi.
Zaznamenáno
IwanaR
Total Ultra Super pes

Aengus *07.04.2007

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #7927 kdy: 30. Srpen 2012, 07:20:47 »

Mě napadla epilepsie také.... ale nechtěla jsem zbytečně děsit.... ty záchvaty mohou být tak rozlišné, že se těžko soudí.... já bych to natočila příště a dala k posouzení vetovi.
To by ty záchvaty musel mít nonstop  x dnů když je lovil tak dlouho? Má to vždy počátkem jara. Pak jen sem tam někdy, spíše vyjímečně. Rozhodně to nevypadá jako záchvat, je při smyslech, poslouchá, vnímá dělá vše běžné jen k tomu loví mušky.
Zaznamenáno

Leňule :-)
Dogus Maximus
*

Kessy *28.11.2008

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #7928 kdy: 30. Srpen 2012, 07:39:32 »

To by ty záchvaty musel mít nonstop  x dnů když je lovil tak dlouho? Má to vždy počátkem jara. Pak jen sem tam někdy, spíše vyjímečně. Rozhodně to nevypadá jako záchvat, je při smyslech, poslouchá, vnímá dělá vše běžné jen k tomu loví mušky.

to taky při epi klidně může ... není to tak časté, ale i tak se může epilepsie projevovat ...
Zaznamenáno

"Psi jsou ve tvarování lidí mnohem úspěšnější, než lidé ve tvarování psů." (SG)

Chery z Mokropeské zahrady *18.4.1996 +29.12.2008
Kessy *28.11.2008
MJ Final Countdown *30.9.2011
Dotty Dream Harisson *11.5.2014
Aiwo Easy Euforia *19.4.2017

pro SZ lenkarambo
IwanaR
Total Ultra Super pes

Aengus *07.04.2007

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #7929 kdy: 30. Srpen 2012, 08:00:13 »

to taky při epi klidně může ... není to tak časté, ale i tak se může epilepsie projevovat ...
Hmm, to neni dobrý... Sad Co s tím? Vyšetření asi žádná nejsou že?
Zaznamenáno

Leňule :-)
Dogus Maximus
*

Kessy *28.11.2008

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #7930 kdy: 30. Srpen 2012, 08:15:17 »

Hmm, to neni dobrý... Sad Co s tím? Vyšetření asi žádná nejsou že?

a on už ty stavy teda má nebo nemá? ... sem pochopila, že po tom B-komplexu to vymizelo? ... jinak u psů nevim přesně, jak se diagostikuje epi ... údajně se vyloučí všechno ostatní, příp. se snad může udělat CT, MR hlavy?, nasadí se léčba a když se záchvaty sníží nebo vymizí je diagnóza jasná ... u lidí se diagnostikuje epi pomocí EEG ... ale zbytečně neplaš, zachovej chladnou hlavu
Zaznamenáno

"Psi jsou ve tvarování lidí mnohem úspěšnější, než lidé ve tvarování psů." (SG)

Chery z Mokropeské zahrady *18.4.1996 +29.12.2008
Kessy *28.11.2008
MJ Final Countdown *30.9.2011
Dotty Dream Harisson *11.5.2014
Aiwo Easy Euforia *19.4.2017

pro SZ lenkarambo
IwanaR
Total Ultra Super pes

Aengus *07.04.2007

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #7931 kdy: 30. Srpen 2012, 08:20:44 »

a on už ty stavy teda má nebo nemá? ... sem pochopila, že po tom B-komplexu to vymizelo? ... jinak u psů nevim přesně, jak se diagostikuje epi ... údajně se vyloučí všechno ostatní, příp. se snad může udělat CT, MR hlavy?, nasadí se léčba a když se záchvaty sníží nebo vymizí je diagnóza jasná ... u lidí se diagnostikuje epi pomocí EEG ... ale zbytečně neplaš, zachovej chladnou hlavu
Vždy na jaře poslední dva roky, cca 2 týdny pak to postupně vymizí. První rok po Bkomplexu to vymizelo za 2 dny, letos cca po týdnu a sem tam ještě loví, ale spíše vyjímečně když se nudí nebo je nervní.
Zaznamenáno

Šimona
Dogus Suprus
*

Zobrazit profil
« Odpověď #7932 kdy: 30. Srpen 2012, 08:44:28 »

Řekla bych že falešné lovení much je vyloženě popsaná porucha u psů a je to psychického rázu,teď nevím jak se jmenuje, to bych musela hledat.  Já osobně bych to neřešila (to zjišťování zda je to epi,při těch tebou popsaných příznacích) pokud to po Béčku odpadá, zaměřila bych se na dodávání toho béčka celoročně, předávkování nehrozí, co nezužitkuje vyčůrá, proto je potřeba ta pravidelnost, neuloží si ho do zásoby a celkovou psychickou pohodu psa
Zaznamenáno

Šimona
Krisis
Dogus Suprus
*

Monty 24.12.2007

Zobrazit profil
« Odpověď #7933 kdy: 30. Srpen 2012, 08:46:13 »

Řekla bych že falešné lovení much je vyloženě popsaná porucha u psů a je to psychického rázu,teď nevím jak se jmenuje, to bych musela hledat.  Já osobně bych to neřešila (to zjišťování zda je to epi,při těch tebou popsaných příznacích) pokud to po Béčku odpadá, zaměřila bych se na dodávání toho béčka celoročně, předávkování nehrozí, co nezužitkuje vyčůrá, proto je potřeba ta pravidelnost, neuloží si ho do zásoby a celkovou psychickou pohodu psa

Taky to znám z tohohle pohledu Wink  Ale nechtěla jsem se zapojovat do debaty, když tu holky našly články, kde je to popsané jako neuro problém.
Zaznamenáno
Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Rusty (04-17) Franco (5.10.07) Tony (23.9.17)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #7934 kdy: 30. Srpen 2012, 08:51:30 »

Co jsem viděla např. u Aenguse, tak ty situace kdy to dělal byly dost vzruchový (třeba při vítání paničky), takže se také přikláním k psychice než k epilepsii. Zvlášť když ho znám Wink Takže to není nic s čím by se nedalo pracovat a myslím, že to časem odezní, je čím dál tím lepší po psychické stránce. A to Béčko bych taky dávala pravidelněji. 
Je ale i fakt, že vzruch může být spouštěč epilepsie. Záchvaty můžou být slabé a nemusí je člověk vůbec zaregistrovat, pokud na psa nekouká a nepozoruje 24 hodin nonstop a nespustí ho z očí.
Zaznamenáno

Stran: 1 ... 527 528 [529] 530 531 ... 639   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!