HafBezObav.cz
08. Prosinec 2019, 03:16:47 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: 1 ... 366 367 [368] 369 370 ... 639   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Nemoci našich pejsků  (Přečteno 815230 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
dzejn23
Třída mladých
**

Zobrazit profil
« Odpověď #5505 kdy: 16. Srpen 2011, 13:51:06 »

Ahoj chtěla jsem se zeptat na váš názor.... kamarádky kamarádka má výmarského ohaře, kterému před měsícem zjistili, že má rakovinu mízních uzlin... bohužel to nechytli zrovna v začátku a pejsek už to má nejen v krku ale i v podpáždíčkách a tříslech... je to ale mladý 4letý pes... máte někdo tyto nepříjemné zkušenosti? myslíte že má ještě naději? Byla prý u jednoho veterináře, který řekl, že pejskovi dává dva měsíce života... já jsem to konzultovala se svým vetem a ten mi řekl že by se mu život dal prodloužit třeba i na dva roky... co myslíte? Díky za Vaše rady a názory...
Zaznamenáno
dzejn23
Třída mladých
**

Zobrazit profil
« Odpověď #5506 kdy: 16. Srpen 2011, 13:51:51 »

Sad
Zaznamenáno
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Pohlaví: Ženské

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #5507 kdy: 16. Srpen 2011, 13:55:38 »

No jediná možnost je zkusit chemoterapii. Se veškerým rizikem, co je s tím spojený. Odhadovat čas přežívání nemá smysl, každej pes to snáší jinak.
Zaznamenáno

dzejn23
Třída mladých
**

Zobrazit profil
« Odpověď #5508 kdy: 16. Srpen 2011, 14:00:16 »

No jediná možnost je zkusit chemoterapii. Se veškerým rizikem, co je s tím spojený. Odhadovat čas přežívání nemá smysl, každej pes to snáší jinak.

Jojo taky si myslím... no jenže vet jí prý řekl že jedna chemoterapie by stála 9 tis. a prej by jich potřeboval min. 10 ... a samozřejmě není jisté jak to dopadne... já jí teda přes kamarádku dala kontakt ještě na jednoho dobrého veterináře a ona jí prý napsala, že už to asi nemá cenu řešit  Bang head   
Zaznamenáno
greenangel
Host
« Odpověď #5509 kdy: 16. Srpen 2011, 14:11:21 »

Já osobně bych do chemoterapie se svym psem asi nešla. Sad
Zaznamenáno
Barush
Total Ultra Super pes

Berry 20.2.2008

Zobrazit profil
« Odpověď #5510 kdy: 16. Srpen 2011, 14:14:02 »

Ja taky ne....bylo nam to nabidnuto, ale ty vedlejsi ucinky, ktery to muze a nemusi mit...radsi ne, proste jsem psa nechala odejit dokud jeste bolesti sly tlumit jakz takz praskama  Cry
Zaznamenáno

www.berrycz.webnode.cz

pro SZ barapalkoskova
petrb
Dogus Maximus
*

Víc než kámoš...

Zobrazit profil
« Odpověď #5511 kdy: 17. Srpen 2011, 22:08:25 »

Já osobně bych do chemoterapie se svym psem asi nešla. Sad
nápodobně
Zaznamenáno
dzejn23
Třída mladých
**

Zobrazit profil
« Odpověď #5512 kdy: 19. Srpen 2011, 09:44:20 »

A ty vedlejší účinky jsou asi stejné jako u lidí že? Já zase nevím no je to 4 letej mladej pejsek... asi bych zkoušela bojovat do poslední chvíle, veterinář říkal že to pejskovi může život prodloužit třeba i o dva roky, samozřejmě taky ne, ale pořád tam přece je nějaká šance....  Cry
Zaznamenáno
Barush
Total Ultra Super pes

Berry 20.2.2008

Zobrazit profil
« Odpověď #5513 kdy: 19. Srpen 2011, 09:49:03 »

A ty vedlejší účinky jsou asi stejné jako u lidí že? Já zase nevím no je to 4 letej mladej pejsek... asi bych zkoušela bojovat do poslední chvíle, veterinář říkal že to pejskovi může život prodloužit třeba i o dva roky, samozřejmě taky ne, ale pořád tam přece je nějaká šance....  Cry

zalezi v jaky je to fazi...pokud ma metastazi....nam veterinar rek, ze nektery pejskove to zvladaj bez problemu, ale nektery zase ne....ale u nas to bylo komplikovany (chemosce by musela predejit amputace cely nohy...) a pravdepodobne tam uz byly metastaze do plic.....
Zaznamenáno

www.berrycz.webnode.cz

pro SZ barapalkoskova
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #5514 kdy: 19. Srpen 2011, 09:59:27 »

Jj, záleží na okolnostech, jsou pacoši, u kterejch to má smysl, snášej to dobře a (více méně plnohodnotnej) život jim to fakt prodlouží. Problém jsou samozřejmě i ty prachy no. U mladýho psa, pokud se to chytne včas, bych o tom uvažovala, pokud na to maj.
Zaznamenáno

Ahsia
Ultra Extra Super pes

Zobrazit profil
« Odpověď #5515 kdy: 19. Srpen 2011, 10:23:34 »

Hlavně to chce veterináře, který opravdu posoudí stav daného psa a upřímně poradí. Bohužel je stále dost takových, kteří budou léčit za každou cenu, jen aby co nejvíc vyrejžovali.... Upřímně pokud by mi veterinář řekl, že MOŽNÁ prodlouží život o dva roky, tak do toho nejdu. Znala jsem psa po chemoškách, kterého majitelka za Boha nechtěla nechat jít a brečela bych při každém pohledu na něj. A znám i lidi, kteří si tím prošli a názor "ještě štěstí, že člověk neví do čeho jde" měli všichni....
Zaznamenáno
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #5516 kdy: 19. Srpen 2011, 14:53:38 »

No tak jak říkám, já znám těch pacientů několik a rozhodně si nemyslím, že by se dalo paušálně říct, že je to k ničemu a psi se zbytečně trápěj. Chce to soudnost na obou stranách.
Zaznamenáno

petrb
Dogus Maximus
*

Víc než kámoš...

Zobrazit profil
« Odpověď #5517 kdy: 29. Srpen 2011, 22:25:29 »

Tak jsem si vyrazila na tejden na dovolenou a po návratu mě čekal hafan v autě na letišti, smrad jak z tchoře a doma jsem zjistila, že má pořádnej hotspot na krku. Páníček ho chodil koupat několikrát denně, páč i tady bylo teplíčko.... A to už přes třicet let důsledně dodržuju všecko jen proto, aby to nikdy mí psi neměli, páč co jsem měla možnost zažít bylo pěkně hnusný peklo. Tak patlám Prurivetem, betadinou a hypermošem a vyčkávám krček na postroji...  Confused
Zaznamenáno
greenangel
Host
« Odpověď #5518 kdy: 29. Srpen 2011, 22:36:25 »

Tak jsem si vyrazila na tejden na dovolenou a po návratu mě čekal hafan v autě na letišti, smrad jak z tchoře a doma jsem zjistila, že má pořádnej hotspot na krku. Páníček ho chodil koupat několikrát denně, páč i tady bylo teplíčko.... A to už přes třicet let důsledně dodržuju všecko jen proto, aby to nikdy mí psi neměli, páč co jsem měla možnost zažít bylo pěkně hnusný peklo. Tak patlám Prurivetem, betadinou a hypermošem a vyčkávám krček na postroji...  Confused
chudák Sad Sad Sad
Zaznamenáno
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #5519 kdy: 30. Srpen 2011, 07:35:07 »

Hlavně vyholit! A dávala bych zpočátku jen prurivet.
Zaznamenáno

Stran: 1 ... 366 367 [368] 369 370 ... 639   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!