HafBezObav.cz
19. Září 2019, 21:51:44 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1] 2   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Letadlo  (Přečteno 13019 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Kaťa B.
CAC
*

Pohlaví: Ženské

22.5.2006 3.7.2007

Zobrazit profil WWW
« kdy: 04. červen 2008, 21:50:28 »

Máte někdo zkušenosti s letadlem? Budu posílat svoje první štěńátko do ciziny - Finska, a jaký přepravní box je potřena, jestli nějaký certifikovaný, nebo nějaký "normální"? díky
Zaznamenáno
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 04. červen 2008, 22:02:39 »

Pokud by jelo na palubě, musí se přepravka vejít do ňákého max. rozměru. Jak je to v zavazadlovém prostoru nevím, ale na některých přepravkách jsem viděla označení "vhodné pro leteckou přepravu" nebo tak něco.
Zaznamenáno

greenangel
Host
« Odpověď #2 kdy: 04. červen 2008, 22:20:30 »

Co vim ja, tak na palubu muze pes do 5kg.
Zaznamenáno
katmai
Vítěz výstavy (BIS)

Jazee

Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 05. červen 2008, 06:14:28 »

Na přepravu potřebuješ leteckou přepravku, která musí odpovídat velikosti a váze psa. Bude cestovat v zavazadlovém prostoru, s tím počítej. Na palubu ti psa bez doprovodu nikdo nevezme a navíc mě se do parametrů povinné přepravky, která se musí vejít pod sedadlo, sotva vešel 4 měs. kavalír - je to ta na kočky, ale ani ta se nevejde u všech letadel. Doporučuj ti obrátit se na konkrétní aerolinky, kterými štěně posíláš,
oni ti řeknou přesně, jaké mají požadavky. Já jsem si bednu vždycky půjčovala na letišti, ale přivezla jsem si psy z Anglie a ze Švédska k nám, takže nevím, jestli to jde i obráceně. Hlavně ať máte v pořádku všechny
veterinární náležitosti. U nás se třeba hlásí předem u letištního veterináře, že přiletí pes, protože by měl být u odbavení - nemusí být k dispozici ihned a pak může čekat psa dlouhé a nepříjemné čekání po náročné a stresující cestě. Na letišti buď s dostatečným předstihem, vyřiď si formality a pak můžeš psa odevzdat na poslední chvíli, aby zase dlouho nečekal. Pokud není příjemce štěněte někdo, kdo s tím má zkušenosti, upozorni ho, ať počítá s tím, že štěně většinou dorazí v dost zuboženém stavu - pozvracené, počůrané i pokaděné. Ať si určitě vezme něco, čím ho může očistit. Vím, že to zní docela děsivě, ale štěňata se z toho poměrně rychle vzpamatují. Žádný z mých "letců" neměl a nemá problémy, ani třeba s jízdou v autě. Co rozhodně nedoporučuju, jsou nějaké ukliňující prostředky, pes bude několik hodin bez dozoru a nikdy nemůžeš vědět, jak na to bude reagovat. To s ním raději trénuj - zavírat do přepravky, pouštět nahlas rádio (ten hluk v letadle je opravdu velký). Přeju pejskovi hodně štěstí, čuvač se bude mít ve Finsku naprosto suprově.   
Zaznamenáno
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 05. červen 2008, 08:24:57 »

To zní fakt děsivě...
Zaznamenáno

katmai
Vítěz výstavy (BIS)

Jazee

Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 05. červen 2008, 10:39:46 »

Ona to prto ty psy opravdu legrace není...  Undecided
Zaznamenáno
yndiC
Dogus Suprus Maximus
*

Kerrinka *7.5.2007

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #6 kdy: 06. červen 2008, 10:24:59 »

Jejda..tak to zní opravdu šíleně Sad ...ten hluk musí být pro toho psa šílený a kor v přepravce a k tomu ještě třeba pozvracený..
Zaznamenáno

Kaťa B.
CAC
*

22.5.2006 3.7.2007

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #7 kdy: 06. červen 2008, 17:55:30 »

Ona s tím ta chovatlka naštěstí nějaké zkušenosti má. On se dá box půjčit, to jsem právě nevěděla? Na ČSA Cargo mi ochotně řekli, co chtějí po mě, dokonce jim stačí 3 dny staré razítko, ale raděj půjdu večer před odletem, ať je to čerstvé. Naštěstí Vilík, jak mu zadím říkáme, letí do Helsinek a odlétá ve tři a v šest je tam tak ty tři hodinky vydrží, doufám a než se probudí, bude tam. Dík alespoń vím s čím mám počítat. on vilík bude mít přes 9. kilo, bue už ho kus, je to čuvač, tak by ho do kabiny stejně nevzali....
Zaznamenáno
katmai
Vítěz výstavy (BIS)

Jazee

Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 06. červen 2008, 20:06:06 »

Zvládne. A pak už ho budou čekat jen samé příjemné věci  Cheesy Pojedeš se za ním někdy podívat?  Wink
Zaznamenáno
Kaťa B.
CAC
*

22.5.2006 3.7.2007

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #9 kdy: 07. červen 2008, 12:44:06 »

možná jo, nebo by mohl přijet s paničkou a dvěma fenkami, co tam na něj čekaj, bude mít harémek, Appolo náš jeden malý
Zaznamenáno
katmai
Vítěz výstavy (BIS)

Jazee

Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 07. červen 2008, 12:52:54 »

Wink
Zaznamenáno
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 04. Srpen 2011, 08:16:16 »

vyhejbá se jim. Dny kdy pršelo a měla jsem ty raubíře celé dny doma tak dělal že tam není....Teď je velešťastnej, protože jsme spolu odletěli na pár dní do Finska, daleko od štěňat a paničku má snad prvně v životě jen a jen pro sebe  Wink 

Hele a jak letěl? Na palubě nebo kde?
Zaznamenáno

lenprov
Total Ultra Super pes

.

Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 04. Srpen 2011, 09:43:18 »

Hele a jak letěl? Na palubě nebo kde?
uvidis, co ti napise simona, ale kdyz jsem to zkoumala ja¨(leteckej prepravni rad) tak na palubu muzou psi do 8 kg v celouzaviratelny schrane..   Undecided
prave jsem si rikala - paneboze, jeste ze mame tezsiho 7,5  Grin
Zaznamenáno

Šimona
Dogus Suprus
*

Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 04. Srpen 2011, 09:50:26 »

uvidis, co ti napise simona, ale kdyz jsem to zkoumala ja¨(leteckej prepravni rad) tak na palubu muzou psi do 8 kg v celouzaviratelny schrane..   Undecided
prave jsem si rikala - paneboze, jeste ze mame tezsiho 7,5  Grin

letěl v podpalubí i s přepravkou měl 30 Kg. pro zajímavost má letenka byla za 5000 Kč on letěl za 7500 Kč  Undecided
Ale vše bylo fajn na Ruzyni byli moc milí, při nástupu mě ještě čeští pracovníci letiště ubezpečili že pes je naložen. v letadle jsem svou mizernou angličtinou letušce řekla, že mám v podpalubí psa, zda je ok. V průběhu letu mi pak  sama přišla říct že vše je ok. A v Helsinkách jsem jen u zavazadel ukázala papír a dovedli mě do prostor kde byl. Je to pohodář a vůbec nevypadal, že by to pro něj byl nějakej stres. Ale s tím jsem počítala, jeho jen tak něco nerozhodí. když mu řeknu ať vleze do přepravky ochotně tam vleze a plně mi věří v tom co bude dál, a že si ho zas přijdu vyzvednout.
Zaznamenáno

Šimona
lenprov
Total Ultra Super pes

.

Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 04. Srpen 2011, 09:51:52 »

letěl v podpalubí i s přepravkou měl 30 Kg. pro zajímavost má letenka byla za 5000 Kč on letěl za 7500 Kč  Undecided
Ale vše bylo fajn na Ruzyni byli moc milí, při nástupu mě ještě čeští pracovníci letiště ubezpečili že pes je naložen. v letadle jsem svou mizernou angličtinou letušce řekla, že mám v podpalubí psa, zda je ok. V průběhu letu mi pak  sama přišla říct že vše je ok. A v Helsinkách jsem jen u zavazadel ukázala papír a dovedli mě do prostor kde byl. Je to pohodář a vůbec nevypadal, že by to pro něj byl nějakej stres. Ale s tím jsem počítala, jeho jen tak něco nerozhodí. když mu řeknu ať vleze do přepravky ochotně tam vleze a plně mi věří v tom co bude dál, a že si ho zas přijdu vyzvednout.
a nepamatujes si, ta hranice je stale ´do 8 kg ?
Zaznamenáno

Stran: [1] 2   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!