HafBezObav.cz
20. červen 2019, 04:16:10 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: 1 2 3 [4]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: jak s pejskem do zahraničí  (Přečteno 32062 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Kristýnka
Dogus Maximus
*

Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #45 kdy: 28. Listopad 2011, 20:15:03 »

Myslím, že Kristýnka se na podobnou věc ptala...
23.11. se konal IV. Sněm ČMKJ, na pořadu bylo shrnutí činnosti za uplynulé období, ale co se především týká nás všech, jako chovatelů a majitelů psů pro následující rok a další období:
Od 1.1.2012 je zrušena povinnost tytru protilátek na vzteklinu u zemí E U (Švédsko, Irsko, …. podrobný seznam na stránkách SVS ČR)

tý jo, to je dobrá zpráva a dík za info! :-)
Zaznamenáno

SZ Kristyna Havova
CuLa
CAC
*

Chelsea - Cirkulárka v kožichu:)

Zobrazit profil
« Odpověď #46 kdy: 04. Září 2013, 10:32:27 »

Můžete mi někdo poradit, jak přesvědčit tátu, aby nechal psa očipovat do Chorvatska? Jedou teď v pátek a on se rozhodl, že prostě s pejsou na veterinu aplikovat čip injekcí nepůjde. Byl tam s ní teď na čištění zubního kamene a prej jí museli držet čtyři, aby ji mohli přispat. Nohu holili přední a nakonec i zadní, protože do přední nebyli schopní jí to píchnout, jak vyváděla.

Vím, že čipy jsou už povinné, a že tetování nestačí. Ale on je schopnej jet, a když ho nepustí, tak se zas vrátit. Dovolenou maj zaplacenou  Roll Eyes Já se obávám, že je kontrolovat budou. My sice v červenci už díky Chorvatsku v EU projeli prakticky bez kontroly, ale na hranicích stále jsou a náhodně si vybíraj. Se psem na kšírách v autě si myslim jen tak neprojedou.

Nevim, co s nim, je to paličák  Angry
Zaznamenáno
elina
Total Ultra Super pes

Zobrazit profil
« Odpověď #47 kdy: 04. Září 2013, 11:43:02 »

Můžete mi někdo poradit, jak přesvědčit tátu, aby nechal psa očipovat do Chorvatska? Jedou teď v pátek a on se rozhodl, že prostě s pejsou na veterinu aplikovat čip injekcí nepůjde. Byl tam s ní teď na čištění zubního kamene a prej jí museli držet čtyři, aby ji mohli přispat. Nohu holili přední a nakonec i zadní, protože do přední nebyli schopní jí to píchnout, jak vyváděla.

Vím, že čipy jsou už povinné, a že tetování nestačí. Ale on je schopnej jet, a když ho nepustí, tak se zas vrátit. Dovolenou maj zaplacenou  Roll Eyes Já se obávám, že je kontrolovat budou. My sice v červenci už díky Chorvatsku v EU projeli prakticky bez kontroly, ale na hranicích stále jsou a náhodně si vybíraj. Se psem na kšírách v autě si myslim jen tak neprojedou.

Nejlépe ho přesvědčíš tak, že ho necháš odjet, a když ho čapnou, tak bude mít asi pěknou komplikaci  Wink
Zaznamenáno
Iva_p
Dogus Suprus
*

Ellie, Cassie a Melounek

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #48 kdy: 04. Září 2013, 11:52:44 »

Jak přesvědčit tátu ti tady asi nikdo neporadí  Undecided Každopádně je hustej, že chce tohle riskovat jen kvůli tomu, aby se psovi nepíchla injekce. Jak řeší očkování?
Zaznamenáno

CuLa
CAC
*

Chelsea - Cirkulárka v kožichu:)

Zobrazit profil
« Odpověď #49 kdy: 04. Září 2013, 12:57:24 »

Jak přesvědčit tátu ti tady asi nikdo neporadí  Undecided Každopádně je hustej, že chce tohle riskovat jen kvůli tomu, aby se psovi nepíchla injekce. Jak řeší očkování?

Já to chápu, myslela jsem spíš, že třeba poskytnete nějaké informace nebo zkušenosti, které bych mu mohla předložit. Ty by mohly zabrat. Koukala jsem se na státní veterinární správu, ale nic konkrétního kromě "čip je povinný" jsem se tam nedozvěděla. Spíš by mě asi zajímalo, co by se mohlo stát apod.

Veterinář k nim chodí domu, ale i tak je to prý boj.

Zaznamenáno
elina
Total Ultra Super pes

Zobrazit profil
« Odpověď #50 kdy: 04. Září 2013, 13:14:56 »

Tak mu zkus pohrozit, že psa můžou zabavit do karantény ;-)
Zaznamenáno
Naďa K.
Ultra Extra Super pes

Aimee 28.7. 2009 Beri 1.1. 2010

Zobrazit profil
« Odpověď #51 kdy: 04. Září 2013, 15:34:46 »

Mne by teda jako vystraha stacilo to, ze me vrati  Undecided ale dost mozna mu to projde, my jeli mimo sezonu, takze celnici se nudili, ale stejne se na holky ani nepodivali!
Zaznamenáno

pro SZ "nak"
BarunkaT
Ultra Extra Super pes

Zobrazit profil
« Odpověď #52 kdy: 04. Září 2013, 19:16:30 »

Já si myslim, že ho kontrolovat nebudou, ale náhoda je blbec...
Zaznamenáno
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #53 kdy: 10. Září 2013, 10:46:06 »

No, my jezdíme aspoň 2x ročně (hory a móře), teď jsem byla v tom maďarsku a ani prd, nikdy nic. Ale všecko s sebou vozim. Náhoda je blbec. Karanténou mu pohrozit můžeš, je to takový... jak s malym harantem LOL
Zaznamenáno

bodlinka
Ultra Super pes

Zobrazit profil
« Odpověď #54 kdy: 10. Září 2013, 13:08:00 »

kamarádka jela na konci srpna s dítětem do chorvatska a kontrolovali je všechny na všech hranicích (tzn. rakousky, slovinsky, chorvatsky).
zvirata teda nemeli, ale brali to dukladne.
Zaznamenáno
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #55 kdy: 10. Září 2013, 13:37:39 »

kamarádka jela na konci srpna s dítětem do chorvatska a kontrolovali je všechny na všech hranicích (tzn. rakousky, slovinsky, chorvatsky).
zvirata teda nemeli, ale brali to dukladne.

Hustý... asi zrovna někoho hledali...
Zaznamenáno

petrb
Dogus Maximus
*

Víc než kámoš...

Zobrazit profil
« Odpověď #56 kdy: 10. Září 2013, 19:41:58 »

co takhle čapnout psa a nechat ho očipovat sama.... nebo mu řekni, jak je to potřebný kvůli případný veterině tam (kterých je tam tedy pomálu), kdyby se psovi něco stalo, že to vyžadujou ....  jinak ale taťku chápu, obdobnej model, co se čipování týče, mám doma - a to ňuňu drží a ani se nehne - prostě žádnou další "umělotinu" do těla....  Wink
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4]   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!