HafBezObav.cz
19. Září 2019, 21:58:39 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: 1 [2] 3 4   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: jak s pejskem do zahraničí  (Přečteno 32592 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Jimmyho mamka
Host
« Odpověď #15 kdy: 07. Květen 2008, 13:38:03 »

Me kamaradi taky navrtaly do tater, ale ja mam docela strach o airu aby mi ji tam nekde nesezral medved...  Undecided

EE nestraš, medvědi tam nejsou:-) jsou jenom někde, ale jsou jen výjimečné případy, kdy se přiblíží, neboj
Zaznamenáno
Iva Fingerová
Třída mladých
**

Pohlaví: Ženské

Výmaří revolucionáři všech zemí, spojte se!!!!!

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #16 kdy: 19. Květen 2008, 10:53:00 »

Me kamaradi taky navrtali do tater, ale ja mam docela strach o airu aby mi ji tam nekde nesezral medved...  Undecided

Nevím, učili mě, že jsou medvědi značně plachá zvířata....potravy tam mají dost a dost, tak proč by žrali MOKa??? Grin Za druhé, nedoporučuji pouštět psinu na VOLNO!!!! Pokud tě nachytá nějaký strážce NP, tak to nebude veselé!!! Cool To jsem právě řešila, japa to je, když se takhle jede do Tater...a mít psa navolno je ZAKÁZANÉ - stejně jako v Krkonoších, a podobně....a oni tam tu rezervaci berou mnohem vážněji, nežli tady u nás Wink
Zaznamenáno
Blaňule, Beďule a Kadlik
CAC
*

Beďulka a Kadlik

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #17 kdy: 19. Květen 2008, 11:17:15 »

EE nestraš, medvědi tam nejsou:-) jsou jenom někde, ale jsou jen výjimečné případy, kdy se přiblíží, neboj
Noooooo.... dovolím si sdělit vlastní zážitek, kdy jsme byly v Tatrách, ještě bez psa...(3 rok z5) Medvědici s medvídětem, což je nejnebezpečnějsí, jsme potkali cca 10 minut od hotelu, na lesní cestě, jak si krátili cestu přes potok po lávce na turistické trase. Les byl celkem plný - houbaři, blízkost hotelu apod (konkrétně v Podbánském) Vylezli jsme do kopečku a cca 2 -3 metry před námi malá, no malá... medvědí prdýlka... Takže nohy na ramena a běh na hotel. To vše za pravého poledne... Osobně, nevím jestli má cenu jezdit jezdit se psem do Tater, pes skoro nikde nesmí a co jsem slyšela, jsou za porušení zákazu dost vyskoé pokuty. Osobně bych si vybrala třeba Malou Fatru... nebo Nízký Tatry - pro pejskaře přijatelnější :-)
Zaznamenáno

"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. Jsi zodpovědný za svou růži."
Antoine de Saint-Exupéry - Malý princ
Axell
Super pes
*

Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #18 kdy: 19. Květen 2008, 11:31:21 »

No počkat, výjimečné případy, v BB jich sousedi viděli několik za zimu a já sám jsem dokonce viděl 2 - aniž bych přestím požil borovičky !  Wink Cheesy
Zaznamenáno
Goofy
Dogus Suprus Maximus
*

Silínek a Goofinka

Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 19. Květen 2008, 14:45:47 »

Tak už je to pro nás taky aktuální, pojedeme o prázdninách do Nízkých Tater. Tam teda pséci můžou nebo ne?
Zaznamenáno

Vít Gregor
Třída vítězů

Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 19. Květen 2008, 20:10:00 »

Byli jsme se psy na Slovensku v Male i Velke Fatre, Nizkych Tatrach, Slovenskem Raji a na Hronu. Nesetkali jsme se s zadnou negativni odezvou, ale v narodnich parcich kde se motalo vic lidi jsme meli psy na snure (kde bylo pusto jsme riskovali pokuty). Zajimavy duvod proc tam psiky nemusi vitat s otevrenou naruci je "paradoxne" ze jsou ockovani a tudiz narozdil od divokych zvirat imuni vyci chorobam, ktere muzou roznaset kdyz se napr. po kopcich venci. Nakonec nas nechali se psem prespat i na vsech horskych chatach i kdyz se nejdriv tvarili ze pes ma zustat uvazany venku.

S medvedy jsme se nastesti nikdy tvari v tvar nevideli, ale jednou jsme diky divnym zvukum radsi nocovali na zamcene chate za kominem a s jidlem zahozenym co nejdal na louce od chaty, jedinej kdo se vyspal byl pes, uzival si na verance volneho spacaku Smiley Normalni medvedi jsou podle mistnich plasi a kdyz cloveka vcas objevi tim spis zjisti-li psa klidi se z cesty, jenze na druhou stranu historky v novinach jsou o tech min normalnich medvedech co strach z lidi ztratili, takze bych to nepodcenoval.
Zaznamenáno
Goofy
Dogus Suprus Maximus
*

Silínek a Goofinka

Zobrazit profil
« Odpověď #21 kdy: 22. Květen 2008, 20:51:15 »

Tak jsem si zjišťovala to Slovensko a zákazy pro psy...
Takže Vysoké Tatry - absolutní zákaz vodění psů do Tatranského národního parku (Vysoké Tatry, Západní Tatry, Roháče)
Nízké Tatry - v národním parku musí být pes na vodítku a s náhubkem
Velká Fatra - v národním parku musí být pes na vodítku.

Ještě jsem našla něco, jako že pes se může volně pohybovat do takové nadmořské výšky, kde je ještě území stále obydleno. To jsem pochopila tak, že volně může být dokud jsou okolo vesnice, pak už dle pravidel parku. Taky že strážci parku můžou být kdekoli a napařit hned pokutu. Tak nevím jestli to Slovensko prubnem i se psem. Máme zamluvenou chatu mezi Velkou Fatrou, Nízkýma Tatrama a Západníma Tatrama. Do těch Západních bychom se vydali jen třeba na dva dny z celkem 14 dní, kdy by psisko mohlo zůstat přes den v chatě. Jinak bychom procházeli tu Fatru a Nízký. Co si o tom myslíte? Stejně bych pejsu musela mít většinu času na šňůře, aby se mi k smrti neuběhal, takže vést ho na vodítku se mi nezdá až takové omezení...
Zaznamenáno

radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #22 kdy: 22. Květen 2008, 21:31:20 »

...Co si o tom myslíte? Stejně bych pejsu musela mít většinu času na šňůře, aby se mi k smrti neuběhal, takže vést ho na vodítku se mi nezdá až takové omezení...

Já si o tom myslím, že to velký omezení je, ale spíš pro tebe Grin...
Zaznamenáno

Goofy
Dogus Suprus Maximus
*

Silínek a Goofinka

Zobrazit profil
« Odpověď #23 kdy: 22. Květen 2008, 21:48:28 »

Já si o tom myslím, že to velký omezení je, ale spíš pro tebe Grin...
No jasný, já bych ho neměla na vodítku, ale na nějaký tý dogtrekový šňůře, kterou si tak jako tak chci pořídit, takže pro mě to bude výhoda a všichni mi ho budou závidět  Grin
Zaznamenáno

radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #24 kdy: 22. Květen 2008, 21:50:02 »

No jasný, já bych ho neměla na vodítku, ale na nějaký tý dogtrekový šňůře, kterou si tak jako tak chci pořídit, takže pro mě to bude výhoda a všichni mi ho budou závidět  Grin

Jo taghle! Jak udělat z nevýhody tu nejúžasnější výhodu na světě Grin...
Zaznamenáno

Goofy
Dogus Suprus Maximus
*

Silínek a Goofinka

Zobrazit profil
« Odpověď #25 kdy: 22. Květen 2008, 21:57:19 »

Jo taghle! Jak udělat z nevýhody tu nejúžasnější výhodu na světě Grin...
Si myslíš, že se tam budu drápat do kopce jen vlastní silou, ne?! Na co myslíš, že sem si pořídila psa...!  Grin
Zaznamenáno

radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #26 kdy: 22. Květen 2008, 22:03:04 »

Si myslíš, že se tam budu drápat do kopce jen vlastní silou, ne?! Na co myslíš, že sem si pořídila psa...!  Grin

To sem právě furt nechápala Huh?...mimochodem, už sem dlouho neviděla manžílka Grin...žije eště? Jo a co zkouška včera?
Zaznamenáno

Goofy
Dogus Suprus Maximus
*

Silínek a Goofinka

Zobrazit profil
« Odpověď #27 kdy: 23. Květen 2008, 08:15:09 »

To sem právě furt nechápala Huh?...mimochodem, už sem dlouho neviděla manžílka Grin...žije eště? Jo a co zkouška včera?
Manžel žije, jen mu do procházek vždycky něco vleze Undecided  Zkoušky zatim snad dobrý, ještě mi chybí výsledky na dvě a jednu píšu v pondělí a pokud to všechno udělám, tak tradáááá  Grin
Zaznamenáno

ajulik
Extra Super pes
**

Sally *29.4.2007, Geppetto *24.7.2010

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #28 kdy: 24. Květen 2008, 17:57:21 »

Tak jsem si zjišťovala to Slovensko a zákazy pro psy...
Takže Vysoké Tatry - absolutní zákaz vodění psů do Tatranského národního parku (Vysoké Tatry, Západní Tatry, Roháče)
Nízké Tatry - v národním parku musí být pes na vodítku a s náhubkem
Velká Fatra - v národním parku musí být pes na vodítku.

Ještě jsem našla něco, jako že pes se může volně pohybovat do takové nadmořské výšky, kde je ještě území stále obydleno. To jsem pochopila tak, že volně může být dokud jsou okolo vesnice, pak už dle pravidel parku. Taky že strážci parku můžou být kdekoli a napařit hned pokutu. Tak nevím jestli to Slovensko prubnem i se psem. Máme zamluvenou chatu mezi Velkou Fatrou, Nízkýma Tatrama a Západníma Tatrama. Do těch Západních bychom se vydali jen třeba na dva dny z celkem 14 dní, kdy by psisko mohlo zůstat přes den v chatě. Jinak bychom procházeli tu Fatru a Nízký. Co si o tom myslíte? Stejně bych pejsu musela mít většinu času na šňůře, aby se mi k smrti neuběhal, takže vést ho na vodítku se mi nezdá až takové omezení...

My tam v červenci jedeme a stejně by mě nikdy nenapadlo pouštět tam psa navolno. I když jsme dělali výšlap na Praděd, tak byla na vodítku, už jde taky i přeci jenom o bezpečnost psa, že?
Takže hurá do toho, Marti, nenechejte nás v tom samotné Smiley
Zaznamenáno

"Chceš-li ovládat svého psa, musíš se nejprve naučit ovládat sám sebe."
Goofy
Dogus Suprus Maximus
*

Silínek a Goofinka

Zobrazit profil
« Odpověď #29 kdy: 24. Květen 2008, 17:59:29 »

My tam v červenci jedeme a stejně by mě nikdy nenapadlo pouštět tam psa navolno. I když jsme dělali výšlap na Praděd, tak byla na vodítku, už jde taky i přeci jenom o bezpečnost psa, že?
Takže hurá do toho, Marti, nenechejte nás v tom samotné Smiley
Jasný, že by nebyl navolno, ale když do TANAPu nesmí vůbec (ani kapesní pes v tašce). Kam jedete vy?
Zaznamenáno

Stran: 1 [2] 3 4   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!