HafBezObav.cz
07. Duben 2020, 23:38:59 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1] 2 3   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Nefungující ocásek  (Přečteno 10384 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Cessy a Koule
Total Ultra Super pes

Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
« kdy: 10. Duben 2008, 19:28:41 »

Už se to holkám asi dvakrát stalo, ale mě je jich vždycky tak líto. Koule si zase něco udělala s ocáskem a ta si ho může normálně uvrtět, teď vypadá tak smutně. Ale s tím jí asi nijak nepomůžu co. Chce to počkat a za pár dní bude asi v pohodě co  Undecided
Zaznamenáno

pro  SZ : cessyakoule
iwule
Dogus Suprus
*

Kytka a Kolouch

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #1 kdy: 10. Duben 2008, 21:00:09 »

a co si s nim udělala? jako že s nim nemůže hejbat? a bolí ji to?
Zaznamenáno

Bígl není hůř ovladatelný, jen páníček se při jeho výcviku hůře ovládá
katmai
Vítěz výstavy (BIS)

Jazee

Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 10. Duben 2008, 22:08:07 »

Tak tohle je věc, která se labradorům občas stává - říká se tomu "dead tail" - mrtvý ocas. Údajně na to mají vliv změny teploty. Takže třeba když jste venku, kde pes sedí a ocas má v relativním chladu položený na zemi a pak přejdete do tepla, "ochrne". Mě se to u labíka poprvé stalo, když mi jsem ho vykoupala a pak fénovala kvůli výstavě. Bylo to v době, kdy u nás bylo LR jako máku a nikdo mi nedokázal poradit, naštěstí se našel chovatel ze zahraničí. Já byla tehdy v šoku, že mi pes ochrne a přijdu o něj. Ono to za nějakou dobu přejde samo od sebe. Někteří psi jsou k tomu náchylnější. Nám se to pak stalo ještě několikrát, i když jsem to v rámci možností hlídala. Pes se dožil ve zdraví 16 let. Smiley 
Zaznamenáno
Ircza
CACIB
**

Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 11. Duben 2008, 09:17:02 »

Tak tohle je věc, která se labradorům občas stává - říká se tomu "dead tail" - mrtvý ocas. Údajně na to mají vliv změny teploty. Takže třeba když jste venku, kde pes sedí a ocas má v relativním chladu položený na zemi a pak přejdete do tepla, "ochrne". Mě se to u labíka poprvé stalo, když mi jsem ho vykoupala a pak fénovala kvůli výstavě. Bylo to v době, kdy u nás bylo LR jako máku a nikdo mi nedokázal poradit, naštěstí se našel chovatel ze zahraničí. Já byla tehdy v šoku, že mi pes ochrne a přijdu o něj. Ono to za nějakou dobu přejde samo od sebe. Někteří psi jsou k tomu náchylnější. Nám se to pak stalo ještě několikrát, i když jsem to v rámci možností hlídala. Pes se dožil ve zdraví 16 let. Smiley 

Netrpí na to jenom labradoř, ale všichni psi. Je to něco jako nastydnutí a nejčastěji se jim to stává právě z vody....Ocásek jenom visí dolů a oni s ním nemůžou hýbat, je to trochu bolestivé, ale nic strašného to není Wink
Zaznamenáno

Čím více poznávám lidi kolem sebe, tím více si vážím svého psa.
katmai
Vítěz výstavy (BIS)

Jazee

Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 11. Duben 2008, 11:01:11 »

Netrpí na to jenom labradoř, ale všichni psi. Je to něco jako nastydnutí a nejčastěji se jim to stává právě z vody....Ocásek jenom visí dolů a oni s ním nemůžou hýbat, je to trochu bolestivé, ale nic strašného to není Wink

Aha. Tak mně se to stalo jen u labíka, u jiného plemene nikdy. A to jsme bydleli ve mlýně a psi byli pořád v náhonu.
ale fakt je, že všichni mí ostatní psi měli ten ocásek chlupatý. možná to bude tím. Grin
Zaznamenáno
Ircza
CACIB
**

Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 11. Duben 2008, 11:11:48 »

Aha. Tak mně se to stalo jen u labíka, u jiného plemene nikdy. A to jsme bydleli ve mlýně a psi byli pořád v náhonu.
ale fakt je, že všichni mí ostatní psi měli ten ocásek chlupatý. možná to bude tím. Grin

Mě o tom právě řikala jedna kamarádka, která má maďara a pak jsem to ještě slyšela u německého ohaře....tak nevím, mě bylo řečeno, že se to může stát každému psovi... Wink
Zaznamenáno

Cessy a Koule
Total Ultra Super pes

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #6 kdy: 11. Duben 2008, 16:43:38 »

Tak díky no, tak se to samo zpraví. Ale bude to tím, že jsme předevčírem byly u rybníka a holky se samozřejmě museli koupat  Cheesy Ale včera nevrtěla vůbec a dneska už je to lepší  Smiley
Zaznamenáno

Aikeee
Třída mladých
**

Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 12. Duben 2008, 19:56:51 »

my máme křížence a stalo se nám ta 2x, a to se ani nekoupal ani nebyl venku, rano se probudil a ocasek nefungoval. takže to nebude ani rasou a myslim si za ani nejakyma zmenama teplot bo koupaním.
Zaznamenáno
Cessy a Koule
Total Ultra Super pes

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #8 kdy: 12. Duben 2008, 20:13:50 »

Je teda pravda, že Cessyně se to jednou stalo v noci a ničím takových to taky nebylo. Ale Koule už docela vrtí  Smiley
Zaznamenáno

Ircza
CACIB
**

Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 13. Duben 2008, 09:41:36 »

Je teda pravda, že Cessyně se to jednou stalo v noci a ničím takových to taky nebylo. Ale Koule už docela vrtí  Smiley

Tak hlavně že už vrtí....Smiley
Zaznamenáno

Cessy a Koule
Total Ultra Super pes

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #10 kdy: 13. Duben 2008, 09:58:23 »

Tak hlavně že už vrtí....Smiley
No už vrtí, ale nejhorší bylo, že Koule vrtí ocasem pořád a najednou nic  Sad
Zaznamenáno

Petra Kolaříková
CACIB
**

Don Pedro De La Kšanda

Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 14. Duben 2008, 08:17:42 »

nám se to stalo taky - některý pes to zvládne sám (vím o psech, kteří s tím udělali v klidu zkoušky)   některý - pokud je hysterický, jako nejmenovaný jedinec v naší domácnosti - odhučí k doktorovi, dostane pigáro a za tři dny je to fuč. Je to vlastně jako hexnšus. Ten pohled na nevrtivýho čokla je děsnej, to je fakt. Naštěstí tohle není nic životu nebezpečnýho, jen hodně nepříjemnýho. Ešus si to pořídil předloni, když lítal v řece - mělká voda, takže ani neplaval, ale pak seděl u spolujezdce a nafoukalo mu na ten ocas Angry. Poučení pro příště.
Zaznamenáno
Lilitka
Třída otevřená

Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 14. Duben 2008, 09:30:05 »

Ahojky,

nam se se to stalo taky. Manzel s ni spadnul ze schodu, uklouzl kdyz ji nesl, ale nastesti ji nepustil, jen si asi narazila ocasek, je dlouhy a precnival, jak padali po tech schodech. Mrtvy ocasek je moc smutny, ale asi za 5 dni zacala vrtet a bylo vse v poradku:-)
Zaznamenáno
katmai
Vítěz výstavy (BIS)

Jazee

Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 14. Duben 2008, 12:22:56 »

Já tedy žasnu, kolik pejsků na to trpí. A ti darebáci od labíků si to hamouní jako charakteristické pro plemeno!
(tedy alespoň v Dánsku). Ale hlavní je, že pak všichni znovu vrtí Grin Grin Grin
Zaznamenáno
Petra Kolaříková
CACIB
**

Don Pedro De La Kšanda

Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 14. Duben 2008, 12:29:47 »

Já tedy žasnu, kolik pejsků na to trpí. A ti darebáci od labíků si to hamouní jako charakteristické pro plemeno!
(tedy alespoň v Dánsku). Ale hlavní je, že pak všichni znovu vrtí Grin Grin Grin

když už pak člověk ví vo čem to je (páč naše hysterické zrzadlo to fakt prožívalo tak, že jsem myslela bůhvíco!  Grin), tak pak je nejhorší vidět jak pes, který se může co vteřinu uvrtět, chodí po bytě jak bílá paní a tváří se, že v dohledné době scípne  Grin Grin a nezavrtí a  nezavrtí.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!