HafBezObav.cz
07. Duben 2020, 23:35:24 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: 1 [2] 3   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Nefungující ocásek  (Přečteno 10383 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
katmai
Vítěz výstavy (BIS)

Pohlaví: Ženské

Jazee

Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 14. Duben 2008, 12:56:14 »

Jo jo, to už jsem psala. Mně se to stalo v době, když se stály mnohahodinové fronty na veterině ve Vršovicích
a fakt nebylo človíčka, který by mě uklidnil a poradil mi. Psa jsem měla od myslivce, tomu nesměl pes do baráku strčit nos, takže by nevěděl ani jestli mu do rána nenarostly zlaté parohy, natož jestli vrtí/nevrtí ocasem.
Vůbec mám z těchto dob těžko dostupné veterinární péče takové historky, že člověk dodnes neví, jestli se má hystericky smát nebo brečet. Roll Eyes
.
Zaznamenáno
Petra Kolaříková
CACIB
**

Don Pedro De La Kšanda

Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 14. Duben 2008, 13:17:54 »

Jo jo, to už jsem psala. Mně se to stalo v době, když se stály mnohahodinové fronty na veterině ve Vršovicích
a fakt nebylo človíčka, který by mě uklidnil a poradil mi. Psa jsem měla od myslivce, tomu nesměl pes do baráku strčit nos, takže by nevěděl ani jestli mu do rána nenarostly zlaté parohy, natož jestli vrtí/nevrtí ocasem.
Vůbec mám z těchto dob těžko dostupné veterinární péče takové historky, že člověk dodnes neví, jestli se má hystericky smát nebo brečet. Roll Eyes
.

to mi ani nepřipomínej, mýho prvního pesana léčili drahně 6 let (ne tedy na mrtvý ocásek  Smiley) než jsme se dostali k MUDr. Herčíkovi a ten dal Murphyho dohromady. Byl první za celou tu dobu!! kdo řekl, že dokud se neudělá rozbor z kůže, tak nemůže léčit, páč nebude vědět na co, že jo. No zcela logický, když na to koukám dneska s včerejší zkušeností  Grin jenže tehdy jsem byla pupík bez jakýchkoliv informací. Dneska je to o něčem jiným. Když se zmrtvil Ešusovi ocásek, už jsem dídky netu věděla, že se něco takového stává, takže jsem si "zahrála" na paní dochtorku, doma jsem hodila důležitej ksicht, stanovila diagnózičku a k veterináři jela pro potvrzení svého "umění" Grin Grin. Tak samozřejmě, že to nemuselo být ono, ale tím, že jsem věděla, že něco takového je, tak jsem tolik nevyšilovala (jak je u mě jinak běžný Grin)
O pesanech u "myslivců" mi ani radši nemluv. Vím, že ne pochopitelně všichni, ale bohužel takový jsou. Spíš si vyčistí lauf, než aby se postarali o čokla  Angry Angry Angry, páč toho si přece můžou koupit hnedle novýho Angry Angry Angry. No ale to by bylo  na jiný téma a navíc téma nekonečný, takže už držím kušnu Lips Sealed
Zaznamenáno
Cessy a Koule
Total Ultra Super pes

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #17 kdy: 14. Duben 2008, 18:55:37 »

když už pak člověk ví vo čem to je (páč naše hysterické zrzadlo to fakt prožívalo tak, že jsem myslela bůhvíco!  Grin), tak pak je nejhorší vidět jak pes, který se může co vteřinu uvrtět, chodí po bytě jak bílá paní a tváří se, že v dohledné době scípne  Grin Grin a nezavrtí a  nezavrtí.
No to je právě ono, Koule se může normálně uvrtět a najednou vůbec nic  Sad
Zaznamenáno

pro  SZ : cessyakoule
Petra Kolaříková
CACIB
**

Don Pedro De La Kšanda

Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 14. Duben 2008, 20:54:10 »

No to je právě ono, Koule se může normálně uvrtět a najednou vůbec nic  Sad

kliiiid, jen se párkrát vyspíte a zas bude mydlit tím svým fáborem zleva doprava jak o život.
Zaznamenáno
Cessy a Koule
Total Ultra Super pes

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #19 kdy: 15. Duben 2008, 19:01:52 »

kliiiid, jen se párkrát vyspíte a zas bude mydlit tím svým fáborem zleva doprava jak o život.
už mydlíme  Grin Cheesy
Zaznamenáno

Petra Kolaříková
CACIB
**

Don Pedro De La Kšanda

Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 15. Duben 2008, 19:18:39 »

už mydlíme  Grin Cheesy

no však! Jsem to psala, párkrát se vyspíte a do svatby se to zahojí Cheesy Cheesy. Je to úplně jinej pes, což?? Wink
Zaznamenáno
Barka
Třída vítězů

Tom *08.05. 2008

Zobrazit profil
« Odpověď #21 kdy: 09. únor 2010, 16:46:24 »

Dneska na prochajdě pesani jako vždy lítali a lítali a najednou koukám , že ten muj prd nevrtí ocáskem a hlavně ho nemá (jako správnej bígl) nahoru  Shocked Huh? Cestou domu mu plandal jako by k němu ani nepatřil, ale když jsme potkali někoho známýho náznaky vrtění tam byly. Nevim jesi taky počkat pár dní s možností "mrtvého ocasu" nebo radši zajet k vetovi. Stalo se to na procházce, kdy byl celý dopoledne doma v teple a pak jsem ho vypustila venku, kde se váleli v závějích. PRosím o vaše názory  Undecided
Zaznamenáno

"Není na světě lepšího psychiatra, než je štěně olizující vám obličej."
http://beagle-tomy.rajce.idnes.cz/
Goofy
Dogus Suprus Maximus
*

Silínek a Goofinka

Zobrazit profil
« Odpověď #22 kdy: 09. únor 2010, 17:35:41 »

Dneska na prochajdě pesani jako vždy lítali a lítali a najednou koukám , že ten muj prd nevrtí ocáskem a hlavně ho nemá (jako správnej bígl) nahoru  Shocked Huh? Cestou domu mu plandal jako by k němu ani nepatřil, ale když jsme potkali někoho známýho náznaky vrtění tam byly. Nevim jesi taky počkat pár dní s možností "mrtvého ocasu" nebo radši zajet k vetovi. Stalo se to na procházce, kdy byl celý dopoledne doma v teple a pak jsem ho vypustila venku, kde se váleli v závějích. PRosím o vaše názory  Undecided
I kdyby to byl ten "mrtvý ocas" (jestli tím obě rozumíme ischias) tak bych jela k vetovi. Třeba mu dá aspoň něco proti bolesti... JInak Goofy zlomený ocas měl (zlomený obratel) a normálně s ním vrtěl, takže těžko povědět Undecided
Zaznamenáno

bodlinka
Ultra Super pes

Zobrazit profil
« Odpověď #23 kdy: 09. únor 2010, 18:15:50 »

asi bych bezela hned k vetovi..buh vi co to je Sad zdravime Tomika Kiss
Zaznamenáno
jave
Vítěz výstavy (BIS)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #24 kdy: 09. únor 2010, 19:41:14 »

Tak tohle je věc, která se labradorům občas stává - říká se tomu "dead tail" - mrtvý ocas. Údajně na to mají vliv změny teploty. Takže třeba když jste venku, kde pes sedí a ocas má v relativním chladu položený na zemi a pak přejdete do tepla, "ochrne". Mě se to u labíka poprvé stalo, když mi jsem ho vykoupala a pak fénovala kvůli výstavě. Bylo to v době, kdy u nás bylo LR jako máku a nikdo mi nedokázal poradit, naštěstí se našel chovatel ze zahraničí. Já byla tehdy v šoku, že mi pes ochrne a přijdu o něj. Ono to za nějakou dobu přejde samo od sebe. Někteří psi jsou k tomu náchylnější. Nám se to pak stalo ještě několikrát, i když jsem to v rámci možností hlídala. Pes se dožil ve zdraví 16 let. Smiley 

my to měli před čtrnácti dny taky, na veterině jsme byli a jediný co pomohlo byl klid a teplo
Zaznamenáno

petrb
Dogus Maximus
*

Víc než kámoš...

Zobrazit profil
« Odpověď #25 kdy: 09. únor 2010, 20:10:53 »

Shocked Shocked
tak mrtvej ocásek sme eště neměli...
Zaznamenáno
Cessy a Koule
Total Ultra Super pes

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #26 kdy: 09. únor 2010, 20:11:31 »

Shocked Shocked
¨
vy a něco jste neměli??  Shocked To Kulík i Cessynka už jo  Tongue
Zaznamenáno

petrb
Dogus Maximus
*

Víc než kámoš...

Zobrazit profil
« Odpověď #27 kdy: 09. únor 2010, 20:12:13 »

¨
vy a něco jste neměli??  Shocked To Kulík i Cessynka už jo  Tongue

tichá závist!!
Zaznamenáno
greenangel
Host
« Odpověď #28 kdy: 09. únor 2010, 20:12:47 »

Shocked Shocked
Asi je Ňuňu málo šťastnej a nevrtí... Roll Eyes Grin
Zaznamenáno
Cessy a Koule
Total Ultra Super pes

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #29 kdy: 09. únor 2010, 20:13:26 »

tichá závist!!
Vy nemáte co závidět Grin Je to divnej pohled, když najednou nevrtí ocáskem Tongue To Kulík vrtí pořád, takže i u toho brečela, ale za pár dní se to naštěstí spravilo Smiley
Zaznamenáno

Stran: 1 [2] 3   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!