HafBezObav.cz
10. Prosinec 2019, 07:24:10 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Pes a dítě  (Přečteno 2864 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
bodlinka
Ultra Super pes

Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
« kdy: 12. Květen 2016, 19:16:27 »

Zakládám nové téma, protože tu ještě není - aspoň doufám.

Máte někdo doma pejska, který zbožňuje svoji paničku, od ostatnich se necha klidne hodiny hladit, ale jak jde panicka pryc je ji furt za zadkem. Takovy je bentlak. Což mi nikdy nevadilo, ale on ho prostě nemá rád nebo lépe řečeno toleruje Vojťáka. Myslela jsem, že by se ledy mohly prolomit hlazením a nebo házením balonků, který je nošen ke mě. Jenže nic, dneska dal jasně najevo, že o žádný kontakt s malým nestojí.
Máte to taky tak někdo? Jak naučit takovýhle ho psa, že když tedy nestojí o kontakt, že se má uklidit na místo? Více zapojit hrátky s klecí? Bentláka mám pořád vždycky kolem sebe a Vojtíka taky.
« Poslední změna: 12. Květen 2016, 19:53:43 od bodlinka » Zaznamenáno
Leňule :-)
Dogus Maximus
*

Kessy *28.11.2008

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #1 kdy: 12. Květen 2016, 19:43:56 »

Dottka je taková ... je to mamánek, kterýho mám furt za zadkem, jsem sama zvědavá, jak bude reagovat, až bude Eliška víc kontaktní, ale pokud se to dá nějak odhadovat z jejího kontaktu se psama - když je nějaký pes, o jehož kontakt nestojí, bojí se ho, tak se klidí pryč i když je ten pes u mě a já se mu věnuju ... vyloženě žárlit nemá uplně proč, protože pořád jí zůstal čas, kdy se věnuju naplno jen jí a to bych chtěla zachovat ... uvidim, řešit a jakým způsobem to budu, až to bude aktuální a budu vidět konkrétní chování ... takhle se blbě radí, protože "nemá rád" se může projevovat různě
Zaznamenáno

"Psi jsou ve tvarování lidí mnohem úspěšnější, než lidé ve tvarování psů." (SG)

Chery z Mokropeské zahrady *18.4.1996 +29.12.2008
Kessy *28.11.2008
MJ Final Countdown *30.9.2011
Dotty Dream Harisson *11.5.2014
Aiwo Easy Euforia *19.4.2017

pro SZ lenkarambo
bodlinka
Ultra Super pes

Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 12. Květen 2016, 20:04:29 »

Dottka je taková ... je to mamánek, kterýho mám furt za zadkem, jsem sama zvědavá, jak bude reagovat, až bude Eliška víc kontaktní, ale pokud se to dá nějak odhadovat z jejího kontaktu se psama - když je nějaký pes, o jehož kontakt nestojí, bojí se ho, tak se klidí pryč i když je ten pes u mě a já se mu věnuju ... vyloženě žárlit nemá uplně proč, protože pořád jí zůstal čas, kdy se věnuju naplno jen jí a to bych chtěla zachovat ... uvidim, řešit a jakým způsobem to budu, až to bude aktuální a budu vidět konkrétní chování ... takhle se blbě radí, protože "nemá rád" se může projevovat různě

mozna nema rad bylo silne slovo. proste ho toleruje, je spis pro nej nikdo. nechce, aby si k nemu vojta priblizoval (pokud teda nema vojta jidlo  Angel). Projevuje se to vrkanim (neni to vrceni, takovej jeho spesl zvuk). nicmene byly uz okamziky, kdy se k nemu vojta priblizil a nechal se od nej i pohladit a i se mu to libilo. Ale posledni dobou je to nejake vsechno divne. muzete to byt tim, ze mavericek je po operaci, ze nejsou spolu tolik v kontaktu, ze musim vencit oddlene, mozna zarli at uz na Vojtu nebo Mavericka nevim.
Snazim se mu vysvetlit, ze kdyz mu vadi, ze se kolem mota Vojta, ze se ma uklidit. jenze to smer ode me a to on nechce. Asi se to v nem taky bije...
Zaznamenáno
BarunkaT
Ultra Extra Super pes

Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 12. Květen 2016, 20:16:39 »

Sofča. Myslim si, že Silvouše toleruje jen protože mě tááák strašně miluje. Grin
Navzájem svoji společnost nevyhledávají. Narozdíl od Sushinky (tam vidím vzájemné parťáctví jak hrom) a Pollynky.
Rozhodně ani jednu do ničeho nenutím. Silvinka ví, že když Sofča vrčí, že jí musí dát pokoj. Sofinka když se jí něco nelíbí tak kromě vrčení se jde schovat ke mně. Myslím si a doufám, že to dělám "správně" ke spokojenosti všech stran.
Zaznamenáno
BarunkaT
Ultra Extra Super pes

Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 12. Květen 2016, 20:19:06 »

Já jsem teda strááášně moc prokrmovala jejich vzájemnej kontakt. Takže teď už se "nebojim" ani když jsme společně v posteli. Myslím si, že už se na obě holky můžu spolehnout, že si nebudou dělat naschvály.
Zaznamenáno
bodlinka
Ultra Super pes

Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 12. Květen 2016, 20:50:51 »

Sofča. Myslim si, že Silvouše toleruje jen protože mě tááák strašně miluje. Grin
Navzájem svoji společnost nevyhledávají. Narozdíl od Sushinky (tam vidím vzájemné parťáctví jak hrom) a Pollynky.
Rozhodně ani jednu do ničeho nenutím. Silvinka ví, že když Sofča vrčí, že jí musí dát pokoj. Sofinka když se jí něco nelíbí tak kromě vrčení se jde schovat ke mně. Myslím si a doufám, že to dělám "správně" ke spokojenosti všech stran.
Joo, jako u nas, tos vystihla pekne. Az na to, ze vojta ms bentlaka rad a rad ho vyhledava.

Vidis, zkusim opak. Nevyhanet a prokrmovat.Diky moc, snad si to vsechno brzy sedne.
Zaznamenáno
bodlinka
Ultra Super pes

Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 12. Květen 2016, 20:52:42 »

Jsem rada, ze nejsem jedina, kdo ma absolutne milujiciho psa. Angel   Love
Zaznamenáno
BarunkaT
Ultra Extra Super pes

Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 12. Květen 2016, 20:53:00 »

Joo, jako u nas, tos vystihla pekne. Az na to, ze vojta ms bentlaka rad a rad ho vyhledava.

Vidis, zkusim opak. Nevyhanet a prokrmovat.Diky moc, snad si to vsechno brzy sedne.
Hlavně netlačit na pilu. Wink
Zaznamenáno
Leňule :-)
Dogus Maximus
*

Kessy *28.11.2008

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #8 kdy: 12. Květen 2016, 21:12:37 »

vim, jaký mručení myslíš, to dělá Kessyna, když nestojí o kontakt, neni to typický vrčení, spíš něco ve smyslu "teď ne" ... taky bych netlačila na pilu, prokrmovala a pokusila se vysvětlit Vojtovi, že i když má Bentláka moc rád, musí mu dát prostor, který potřebuje ... a pokud ho Bentlák miluje, když má jídlo, využila bych toho ...
Zaznamenáno

"Psi jsou ve tvarování lidí mnohem úspěšnější, než lidé ve tvarování psů." (SG)

Chery z Mokropeské zahrady *18.4.1996 +29.12.2008
Kessy *28.11.2008
MJ Final Countdown *30.9.2011
Dotty Dream Harisson *11.5.2014
Aiwo Easy Euforia *19.4.2017

pro SZ lenkarambo
Katkak
Ultra Extra Super pes

Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 12. Květen 2016, 21:35:52 »

Já bych na to taky šla přes jídlo.... Mám teda trochu jiný případ, Zipák se jakýchkoliv dětí pod 10 let bojí a reaguje strachovkou, na místo si neojde, páč si furt hlídá dítě, kdyby náhodou (má tohle i s babičkou, vyletí kdykoliv se trochu víc pohne)... tak jsem si jednou na táboře půjčila malýho od Kuraiovců a na žrádlo se ukecat nechal (Zipák  Grin), i když furt byl opatrnej
Zaznamenáno

Naďa K.
Ultra Extra Super pes

Aimee 28.7. 2009 Beri 1.1. 2010

Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 13. Květen 2016, 18:44:07 »

U nás je to podobné, Aimee dlouhou dobu dělala, že malá neexistuje, ani na ni nepohlédla, teď si občas přijde čuchnout. Ale hračky, její deku apod. obchází obloukem (což je lepší, než abych se teda s ní o hračky Marušky přetahovala, to uznávám). Absolutně nereaguje na její pláč, řev, hýkání. Jsem zvědavá, jak se bude vztah vyvíjet. Maruška na ni se zájmem kouká, když přijde, ale nesáhne na ni (po všem ostatním se natahuje a ošmatlává).
Zaznamenáno

pro SZ "nak"
bodlinka
Ultra Super pes

Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 14. Květen 2016, 10:50:21 »

U nás je to podobné, Aimee dlouhou dobu dělala, že malá neexistuje, ani na ni nepohlédla, teď si občas přijde čuchnout. Ale hračky, její deku apod. obchází obloukem (což je lepší, než abych se teda s ní o hračky Marušky přetahovala, to uznávám). Absolutně nereaguje na její pláč, řev, hýkání. Jsem zvědavá, jak se bude vztah vyvíjet. Maruška na ni se zájmem kouká, když přijde, ale nesáhne na ni (po všem ostatním se natahuje a ošmatlává).
Hehe, tohle presne delal bigl, kdyz jsem si privedla Bentlaka domu Cheesy Cheesy absolutni ignorace, proste tam neni.

Bentlak vyl, kdyz maly plakal  Angel

Pro me, pro nas je ted vsechno velka zmena. Rezim, ktery fungoval pred operaci uz asi nikdy nebude. Sama hledam zpusoby, jak nam to vsem bude vyhovovat a klapat s ohledem na zdravi. Myslela jsem si a na jaggy mi rikali, ze po operaci bude Mave moci fungovat jako driv (po 6 tydnech klidoveho rezimu). Ted jsem se bavila s nasi rehabilitacni sestrou a uplne to tak pravda neni. Ono si to vsechno sedne, chce to cas.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!