HafBezObav.cz
18. Duben 2019, 15:39:06 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1] 2   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Výchova štěněte  (Přečteno 5718 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Ntally
Třída dorostu
*

Zobrazit profil
« kdy: 02. Březen 2015, 09:15:13 »

Ahoj  Smiley mame doma 3 mesíční štěne labrador x retrívr. Máme ho v byte s kocourem,který spává na stole a několikrát jsem už psa přistihla jak sám na stůl vylezl...Když jsem doma a dám mu povel,tak sleze,horší je to však když někam odjedu....Někdy vyvádí někdy je to v klidu,ale na ten stůl si prostě vyleze. Tak se chci zeptat co dělat,popřípadě jestli existují nějaké třeba spreje,které psa odpudí ?? Nechávala bych ho zavřeného v předsíni,ale to vážně hodně vyvádí a navíc má pelech i se svým místem v obýváku. Díky za rady.  Thumb Up
Zaznamenáno
ZdenaS
Třída dorostu
*

Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 24. Březen 2015, 19:09:06 »

Zdravím.Koukám,że vám nikdo neporadil, tak to zkusím: jediný způsob, jak zajistit u malého štěněte správné chování o samotě je, że musíte psa naučit, co to to správně chování je. Určitě bych nikdy nenechala tak malé stěně o samotě v prostoru, kde si může ublížit.Obývák takovým prostorem určitě není.Pokud má zůstat sám, tak v prostoru, kde nebude nic, o co si může ublížit a nic, co může zničit.Ta předsíň vybavená pelíškem, vodou a případně místem k venčení by šla použít, ale musíte psa naučit postupným prodlužováním doby odchodu, że se nic neděje a że se vrátíte.Pokud vám pes doteď nic nezničil a nebo si neublížil, tak je to trochu zázrak.Pokud/až se to stane, nebude to jeho vina.Je to miminko.
Zaznamenáno
yndiC
Dogus Suprus Maximus
*

Pohlaví: Ženské

Kerrinka *7.5.2007

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #2 kdy: 26. Březen 2015, 13:59:23 »

No, moc nesouhlasím s tím, že by nemělo být štěně někde v obýváku a že je zázrak, že si pes do teď neublížil. Mám tedy zkušenost zatím s dvěma psi (od štěněte) a nikdy se mi nestalo, že by si pes v bytě/domě ublížil a to měl vždy přístup všude.
Já bych v tomto případě postupovala asi tak, že jak bych načapala štěndo na stole či jen s pokusem na něj vylézt, tak bych ho nějakým způsobem potrestala, prostě aby pochopil, že tam nesmí. Tak jako ho učíte třeba že nesmí na postel (pokud na ní nesmí  Smiley ) Prostě psa pokárat takovým způsobem na jaký jste zvyklá a i pes. Zase nebudu radit zda dát psovi jednu přes zadek či jen slovně.. to už je na vás. Pokud už chápe povel "nesmíš" či na jaký ho učíte neměl by to být takový problém.  Smiley Jinak co se týče sprejů, tak existují seženete ho myslím si snad v každém obchodě s chovatelskými potřebami. Existují jak proti ničení nábytku, tak i odpuzovací... ale ve vašem případě si nejsem jistá zda by to neodpudilo i kočku..  každopádně by to také mohla být varianta. Každopádně pokud budete důsledná myslím, že by to mohlo jít i bez spreje.  Wink

Také je varianta ohrádky či klece po dobu vaší nepřítomnosti, ale této výchovy nejsem zastáncem, to už by tu museli napsat jiní. Páč já si myslím, že pes do klece či ohrátky prostě nepatří ať je v jakém koliv věku-co se týče výchovi.
« Poslední změna: 26. Březen 2015, 14:04:26 od yndiC » Zaznamenáno

BarunkaT
Ultra Extra Super pes

Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 26. Březen 2015, 14:22:21 »

No, moc nesouhlasím s tím, že by nemělo být štěně někde v obýváku a že je zázrak, že si pes do teď neublížil. Mám tedy zkušenost zatím s dvěma psi (od štěněte) a nikdy se mi nestalo, že by si pes v bytě/domě ublížil a to měl vždy přístup všude.
Já bych v tomto případě postupovala asi tak, že jak bych načapala štěndo na stole či jen s pokusem na něj vylézt, tak bych ho nějakým způsobem potrestala, prostě aby pochopil, že tam nesmí. Tak jako ho učíte třeba že nesmí na postel (pokud na ní nesmí  Smiley ) Prostě psa pokárat takovým způsobem na jaký jste zvyklá a i pes. Zase nebudu radit zda dát psovi jednu přes zadek či jen slovně.. to už je na vás. Pokud už chápe povel "nesmíš" či na jaký ho učíte neměl by to být takový problém.  Smiley Jinak co se týče sprejů, tak existují seženete ho myslím si snad v každém obchodě s chovatelskými potřebami. Existují jak proti ničení nábytku, tak i odpuzovací... ale ve vašem případě si nejsem jistá zda by to neodpudilo i kočku..  každopádně by to také mohla být varianta. Každopádně pokud budete důsledná myslím, že by to mohlo jít i bez spreje.  Wink

Také je varianta ohrádky či klece po dobu vaší nepřítomnosti, ale této výchovy nejsem zastáncem, to už by tu museli napsat jiní. Páč já si myslím, že pes do klece či ohrátky prostě nepatří ať je v jakém koliv věku-co se týče výchovi.

Ach jo Undecided
Zaznamenáno
yndiC
Dogus Suprus Maximus
*

Kerrinka *7.5.2007

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #4 kdy: 26. Březen 2015, 16:04:03 »

Ach jo Undecided

Ach jo co?
Zaznamenáno

Leňule :-)
Dogus Maximus
*

Kessy *28.11.2008

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #5 kdy: 26. Březen 2015, 18:07:47 »

Já si teda myslim, že si štěně doma ublížit může, když je bez dozoru ... to je jeden z důvodů, proč je Dottka zavřená, když je doma sama ... teď už ani ne, ale když byla mladší, stačilo, aby blbě seskočila z gauče nebo sešla ze schodů a byla schopná se přizabít ...

Barunky "ach jo" jsem pochopila, ale asi nemám sílu ho vysvětlovat ... jen řeknu, jak jsem učila Dottku, že se neokusuje vybavení domácnosti, protože ona je fakt likvidátor - pokaždý, když jsem viděla, že se pouští do čehokoliv, do čeho by neměla, převedla jsem pozornost na její hračky, do kterých se pustit může ... a světe div se, za chvíli neměla vůbec tendenci se pouštět do ničeho jiného než do svých hraček, i když nebyla pod dozrem ...
Zaznamenáno

"Psi jsou ve tvarování lidí mnohem úspěšnější, než lidé ve tvarování psů." (SG)

Chery z Mokropeské zahrady *18.4.1996 +29.12.2008
Kessy *28.11.2008
MJ Final Countdown *30.9.2011
Dotty Dream Harisson *11.5.2014
Aiwo Easy Euforia *19.4.2017

pro SZ lenkarambo
yndiC
Dogus Suprus Maximus
*

Kerrinka *7.5.2007

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #6 kdy: 26. Březen 2015, 20:48:29 »

Barunky "ahc jo" mohlo být na cokoliv z toho co jsem psala či na vše.. těžko říci každopádně napsala jsem co si myslím a jak jsem psala nikdy se žádnýmu psovi nic nestalo když byl osamotě doma, tak jsem to tak i napsala. A nejsem jediný člověk co např tu klec prostě nepoužívá či nezavíra psa jen do předcíně.. takže určitě nejsem vyjímka.. takže asi tak.
Zaznamenáno

Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Rusty (04-17) Franco (5.10.07) Tony (23.9.17)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #7 kdy: 26. Březen 2015, 21:13:45 »

já si myslím, že může ublížit i jiným nejen sobě = my málem díky psovi vyhořeli.... kdybych tenkrát přišla třeba o hodinu či dvě později.....
Zaznamenáno

yndiC
Dogus Suprus Maximus
*

Kerrinka *7.5.2007

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #8 kdy: 27. Březen 2015, 16:24:03 »

já si myslím, že může ublížit i jiným nejen sobě = my málem díky psovi vyhořeli.... kdybych tenkrát přišla třeba o hodinu či dvě později.....

Já mám opačnou zkušenost, me pes již 2x zachránil o případného požáru v bytě.
Jak jsem psala, napsala jsem tu jen co si myslím a me osobní zkušenosti.
Zaznamenáno

Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #9 kdy: 27. Březen 2015, 19:36:45 »

Já mám opačnou zkušenost, me pes již 2x zachránil o případného požáru v bytě.
Jak jsem psala, napsala jsem tu jen co si myslím a me osobní zkušenosti.

To mě jeden taky a druhej nás málem podpálil Wink taky zkušenosti Smiley

Zaznamenáno

yndiC
Dogus Suprus Maximus
*

Kerrinka *7.5.2007

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #10 kdy: 28. Březen 2015, 17:26:59 »

Když začala mít Kerri sklony proti ničení, vystrikala jsem takřka cely byt srejem proti okusování a byl klid, přestala ničit a vsimala si jen svých hraček. Tyhle fotky znám, už si je někde dávala, každopádně i presto si myslím, ze pes do klece ani ohradky nepatří  Smiley
Zaznamenáno

Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #11 kdy: 28. Březen 2015, 18:16:32 »

Já vydržela sprejovat, odstraňovat z dosahu, a přizpůsobovat byt psovi půl roku...... pak už šlo o život všem zúčastněným a žádné jiné řešení jsem nenašla. Teď lituji, že na ní nebyl naučený od štěněte.
Dnes to jako svoje místo, svou boudu kdykoliv na cestách.... má prostě to "své" pořád s sebou Smiley Až mu závidím, než já si srovnám záda na dovolené na posteli v hotelu, on je pořád na svém a v pohodě Wink
Zaznamenáno

yndiC
Dogus Suprus Maximus
*

Kerrinka *7.5.2007

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #12 kdy: 29. Březen 2015, 11:01:03 »

Tak já používala do doby než první sprej došel. Což mohlo byt tak do pul roka ani ne a pak jsem už dalsi nekupovala a už nenicila. Kerri ma svoje místo na pelechu, který také jezdí všude s ní. Prostě nejsem zastáncem toho, ze bych psa strcila do klece.  Smiley ale o tom jsme se spolu už i několikrát bavili.  Smiley
Zaznamenáno

Leňule :-)
Dogus Maximus
*

Kessy *28.11.2008

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #13 kdy: 29. Březen 2015, 18:41:12 »

ono bys mluvila třeba jinak kdyby pes i přes sprej zdevastoval kompletně zařízení bytu včetně vytrhanejch podlah a vykousanejch zdí ... ale já tvůj názor beru, nesouhlasíš s klecí ... já jsem naopak ráda, že s ní ani jeden můj pes nemá problém Wink ... s čím uplně nesouhlasím je to, že je potřeba štěně trestat, aby něco nedělalo a že si štěně ponechané samo doma, nemůže ublížit, to zas nikdo nevymluví mně Smiley
Zaznamenáno

"Psi jsou ve tvarování lidí mnohem úspěšnější, než lidé ve tvarování psů." (SG)

Chery z Mokropeské zahrady *18.4.1996 +29.12.2008
Kessy *28.11.2008
MJ Final Countdown *30.9.2011
Dotty Dream Harisson *11.5.2014
Aiwo Easy Euforia *19.4.2017

pro SZ lenkarambo
yndiC
Dogus Suprus Maximus
*

Kerrinka *7.5.2007

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #14 kdy: 30. Březen 2015, 10:22:05 »

Tak zažila jsem ničení komplet lina v chodbě, místo kterého jsme pak museli dát dlažbu. Není to tedy ničení celého bytu. Prostě je to můj pohled na tuhle celou věc a psa bych do klece nezavírala.    Smiley
Tak nevím zda je jedno plácnutí přes zadek tak strašně špatně, každopádně jsem psala, že slovní napomenutí stačí. Tak stejně si štěně může ublížit i v kleci kde mu většina jistě nechá pelech, ten může rozkousat a sežrat či nějakou hračku a může to udělat neplechu v žaludku/střevech. Je otázkou zda teda klec používáte kvůli bezpečí psa či ochraně bytu.
Každopádně je to nekonečná debata  Smiley
Zaznamenáno

Stran: [1] 2   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!