HafBezObav.cz
16. červen 2019, 12:09:16 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: štěně samo doma  (Přečteno 3433 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Annie001
Třída dorostu
*

Zobrazit profil
« kdy: 13. Srpen 2014, 11:02:12 »

Ahoj, diskuzí na tohle je hodně, ale já se chtěla zeptat  Vás zkušených chovatelů na Váš názor.
Chtěla bych jen podotknout, že už jako malá jsem "vyrůstala" doma se psy, takže nějaké ty zkušenosti tam jsou, ale nikdy jsem nezažila výchovu štěněte, protože jsme vždycky měli psy dospělé. A ted jsme si s přítelem pořídili štěnátko-fenečku (vlčák x ??) máme ji teprve 4 dny, jsou ji 2 měsíce a už byla u jinych majitelů (museli ji dát pryč, kvůli vzrůstu a měli ji u sebe týden na zahradě). Vím, že je to strašně krátká doba abych dělala nějaké závěry, ale i tak bych se chtěla poptat jak jste to třeba se štěnátkem měli vy.  Podle toho, co jsem za ty 4 dny vypozorovala je to, že je celkem rychle učenlivá..např. když přijdeme z procházky a ja ji řeknu "zůstan" ona si sedne a čeká než ji příjdu utřít tlapky atd..to jsem ale odbočila. Problém je však v tom ji nechávat samotnou doma. Vím, jsou to jen 4 dny co ji máme, ale i tak...Já jsem teď ještě doma, ale tak za tyden budu muset do práce a to bude celkem problém. Druhý den co jsme ji měli jsem ji nechala na pár minut samotnou a čekala co se bude dít...nic..ticho.. tak jsem si říkala super, máme doma šikovnou holčičku..(asi hodně blbé myšlení Cheesy)ale když jsem ji dnes (4ty den) nechala samotnou asi na 10 minut, protože jsem potřebovala do obchodu tak vyváděla asi 2 minuty..kňučela, což by nebyla zas taková hrůza, protože to není zas nějake hlasité kňučení a pak když jsem stála za dveřmi asi minutu a poslouchala, tak naříkala taky celkem dost.. (vím to, protože jsem si to nahrávala schválně na mobil abych věděla jak moc naříká, když jsme pryč). Ten stejný den jsem udělala pokus č. 2 a to tak, že jsem jen zalezla za dveře a nechala ji tam...to bylo ale hrozne, jelikož řvala jak kdyby ji někdo mlátil a to už by teda problém se sousedy určitě byl. Takže jsem za ní šla až když přestala naříkat a podle rad, které jsem četla jsem se s ní nějak nevítala, ještě podotknu, že ji necháváme jen chodbu, která je ale celkem prostorná má tam pelíšek a plno hraček i žrádlo.Nedalo mi to a když v obýváku usnula, vzala jsem ji a přemístila jsem ji do chodby aby tam spinkala na svém místě ale ted jsem ji nechala otevřenou i ložnici aby měla více prostoru, zavřela jsem se do obýváku a bylo ticho asi po půl hodině jsem se šla podívat jestli spinká a ona byla v ložnici schovana mezi nočním stolkem a stěnou..po nějake době jsem přišla znovu a ona už jen ležela akdyž mě viděla, vrtěla ocáskem a chtěla jít za mnou, ale já jsem se opět zavřela v obýváku a byl půl hodiny klid..myslíte, že to může být tím, že je v chodbě celkem tma? a nebo že se ji nelíbí, že nemůže chodit i do jine místnosti? Ještě podotknu, že s námi v té ložnici spinká ve svém pelíšku. Teď jsme byli na procházce a nechala jsem ji zavřenou opět v ložnici+ v chodbě a je taky ticho. Předtím jsem ji měla zavřenou jen na chodbě a dělala rachot a kňučela. Omlouvám se za vyčerpávající otázku, ale nevím jak bych to mohla zkrátit. Ještě by mě zajimalo, za jak dlouho by se to asi tak mohla naučit být sama..je mi jasné, že je každý pejsek jiný, ale pomohlo by mi, kdybyste napsali, jak dlouho to trvalo tomu vašemu. Moc děkuji Smiley
Zaznamenáno
Leňule :-)
Dogus Maximus
*

Pohlaví: Ženské

Kessy *28.11.2008

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #1 kdy: 13. Srpen 2014, 12:38:59 »

já jsem v tom asi nenašla tu otázku Grin
Zaznamenáno

"Psi jsou ve tvarování lidí mnohem úspěšnější, než lidé ve tvarování psů." (SG)

Chery z Mokropeské zahrady *18.4.1996 +29.12.2008
Kessy *28.11.2008
MJ Final Countdown *30.9.2011
Dotty Dream Harisson *11.5.2014
Aiwo Easy Euforia *19.4.2017

pro SZ lenkarambo
Leňule :-)
Dogus Maximus
*

Kessy *28.11.2008

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #2 kdy: 13. Srpen 2014, 12:40:46 »

já mám teď tříměsíční štěně a když nejsem doma, nebo nemám čas na ní dávat pozor, tak je v ohrádce ... má v ní hračky, dostává v ní jídlo a dávám jí do ní přes den spát, je to vpodstatě její místo ... zezačátku vyváděla, když jsem odešla z dohledu (do jiné místnosti apod.), ignorovala jsem to, klidně jsem se do místnosti vrátila, ale na řvoucí štěně jsem se ani nepodívala a pokračovala jsem v činnosti, ven jsem jí pouštěla vždycky až když byla hodná ... asi za týden pochopila, že jí vřeštění k ničemu není a teď je hodná když odcházím ... zato první (už dospělá) fena, neměla jako štěně takhle svůj vymezený prostor, měla k dispozici chodbu a obývák a tam to učení zůstávat sama trvalo o dost dýl ... jako určitě je to hodně individuální, záleží na typu štěněte, a možnostech majitele být se štěnětem, ale podle mého názoru je pro štěně jednodušší pochopit, že tohle je jeho prostor, kde se odpočívá a čeká se na páníčka, který se vždycky vrací

takže jestli se ptáte na to, jestli to může být tmou - ano může
nebo na to jestli má možnost chodit do jiné místnosti - ano, pokud má v té místnosti svoje místo, kde spí
Zaznamenáno

"Psi jsou ve tvarování lidí mnohem úspěšnější, než lidé ve tvarování psů." (SG)

Chery z Mokropeské zahrady *18.4.1996 +29.12.2008
Kessy *28.11.2008
MJ Final Countdown *30.9.2011
Dotty Dream Harisson *11.5.2014
Aiwo Easy Euforia *19.4.2017

pro SZ lenkarambo
Annie001
Třída dorostu
*

Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 13. Srpen 2014, 12:50:37 »

já jsem v tom asi nenašla tu otázku Grin

myslíte, že to může být tím, že je v chodbě celkem tma? a nebo že se ji nelíbí, že nemůže chodit i do jine místnosti?
ja tu otazku vidím celkem zřetelně..
Zaznamenáno
Annie001
Třída dorostu
*

Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 13. Srpen 2014, 12:57:06 »

já mám teď tříměsíční štěně a když nejsem doma, nebo nemám čas na ní dávat pozor, tak je v ohrádce ... má v ní hračky, dostává v ní jídlo a dávám jí do ní přes den spát, je to vpodstatě její místo ... zezačátku vyváděla, když jsem odešla z dohledu (do jiné místnosti apod.), ignorovala jsem to, klidně jsem se do místnosti vrátila, ale na řvoucí štěně jsem se ani nepodívala a pokračovala jsem v činnosti, ven jsem jí pouštěla vždycky až když byla hodná ... asi za týden pochopila, že jí vřeštění k ničemu není a teď je hodná když odcházím ... zato první (už dospělá) fena, neměla jako štěně takhle svůj vymezený prostor, měla k dispozici chodbu a obývák a tam to učení zůstávat sama trvalo o dost dýl ... jako určitě je to hodně individuální, záleží na typu štěněte, a možnostech majitele být se štěnětem, ale podle mého názoru je pro štěně jednodušší pochopit, že tohle je jeho prostor, kde se odpočívá a čeká se na páníčka, který se vždycky vrací

takže jestli se ptáte na to, jestli to může být tmou - ano může
nebo na to jestli má možnost chodit do jiné místnosti - ano, pokud má v té místnosti svoje místo, kde spí

děkuji moc za Vaše zkušenosti. Smiley určitě vyzkoušíme
Zaznamenáno
AničkaV
Třída dorostu
*

Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 29. Srpen 2014, 12:48:55 »

My jsme naše štěně také nejdřív nechávali jen v chodbě a řešili, aby tam neměla tmu - do dveří do obýváku jsme nainstalovali dětskou ohrádku, takže tam nemůže, ale světlo tam je Smiley Teď už má k dispozici i ložnici a je moc šikovná a do postele nám za 3 měsíce vlezla jen dvakrát (vždycky pečlivě steleme, abychom to poznali:))
Zaznamenáno
Evina
Vítěz dne (BOD)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #6 kdy: 04. Září 2014, 12:29:53 »

Když mi rodiče v mých 9 letech pořídili psa, vzpomínám si, že učit ho zůstávat doma samotného bylo docela v klidu. Náš Ferda byl totiž hrdá a dominantní kníračí osobnost a když jsme ho nechali doma, neprotestoval....nejspíš si myslel "nechcete mě s sebou, tak jděte k čertu" A taky nám to dal pak po návratu pěkně sežrat  Byl na jednu stranu rád, že jsme doma, vrtěl ocáskem, ale přitom na nás vrčel....Jakmile jsme vylezli ven v teplákách, hned nás oskákal, olízal a všechno zapomenuto LOL Dělat ale scény při odchodu smečky do školy či do práce, to prostě bylo pod jeho úroveň, a to už od malého štěnda. LOL
Akouše - svého současného hafa (naopak vůči lidem velmi submisivní choďák) jsem učila zůstávat samotného postupně podobně, jak to tu bylo popisováno....po chvilkách, přičemž jsem se ho snažila na tu dobu, co nejsem doma, zabavit...dát mu třeba oblíbenou hračku, žužlací kostičku apod. To dost pomáhalo, protože to je žrout. Po příchodu jsem dávala taky pamlsek...Aki to ale měl trochu jednodušší v tom, že když se to učil, byl ještě živ knír Ferda. Takže Akouš mi taky žádné scény nedělal a dodnes nedělá. Akorát teda čím je starší (teď je mu deset a půl), tím je šťastnější, když má kolem sebe někoho pokud možno co nejvíce....Když ráno odcházím, kolikrát ani nevyleze z boudy, hodí na mě smutný pohled "no tak jdi, no, ale hlavně se vrať"....a to uvítání, když přijdu domů....líbací zlatíčko, žádné nadávky, jako to bylo s Ferdou LOL
Zaznamenáno

Evík
Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!