HafBezObav.cz
14. Prosinec 2019, 04:06:42 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Osteotomie  (Přečteno 4317 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
dzejn23
Třída mladých
**

Zobrazit profil
« kdy: 19. Listopad 2013, 13:43:08 »

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli tu někdo máte zkušenosti s PAUL osteotomií lokte? Mám sedmi letou fenku pitbula co má od malinka diagnostikovanou displazii a artrózu. Letos v létě začala kulhat na přední nožku, dle rtg se zjistili úlomky v lokti, které byli artroskopií odstraněny a následně nám byla doporučena PAUL osteotomie ... zatím jsem to odřekla, ale je to tři měsíce po artroskopii a zase kulháme natu přední ... loket uplně vytáčí do strany ... prosím jestli někdo máte zkušenost, nebo Vám také bylo doporučeno, jaký nato máte názor ... předem moc děkuji
Zaznamenáno
dzejn23
Třída mladých
**

Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 20. Listopad 2013, 12:52:49 »

Prosím, to tu vážně nikdo nemáte zkušenosti s osteotomií?  Cry
Zaznamenáno
elina
Total Ultra Super pes

Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 20. Listopad 2013, 13:00:04 »

Já tady bohužel o nikom nevím. Pokud potřebujete poradit odborně, tak doporučuju obrátit se na MVDr. Hnízda na Animal Clinic. Dle mě nebude doporučovat operaci, která by byla zbytečná.
Zaznamenáno
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Pohlaví: Ženské

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 20. Listopad 2013, 13:04:36 »

Prosím, to tu vážně nikdo nemáte zkušenosti s osteotomií?  Cry

Tady to asi neprodiskutuješ. Takto po netu... Osteotomie je pro některé psy s některými diagnózami dobré řešení, ale konkrétní doporučení musí udělat ortoped....
Zaznamenáno

dzejn23
Třída mladých
**

Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 21. Listopad 2013, 08:20:09 »

Děkuji, doporučení mám přímo od MVDr. Hnízda, ale chtěla jsem někoho kdo má pejska po této operaci a jestli mu to opravdu zabralo atd. Přesto děkuji
Zaznamenáno
elina
Total Ultra Super pes

Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 21. Listopad 2013, 08:23:21 »

Děkuji, doporučení mám přímo od MVDr. Hnízda, ale chtěla jsem někoho kdo má pejska po této operaci a jestli mu to opravdu zabralo atd. Přesto děkuji

Za mě můžu napsat jenom to, že mu po ortopedické stránce naprosto věřím  Wink
Zaznamenáno
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 21. Listopad 2013, 08:47:21 »

To ale záleží na tom, co tomu psovi konkrétně a přesně je. Pokud by tvůj pes nebyl vhodným kandidátem, tak mu to samozřejmě nepomůže, ale to ti tady nikdo neřekne.
Zaznamenáno

dzejn23
Třída mladých
**

Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 21. Listopad 2013, 08:54:06 »

vhodným kandidátem asi bude když mi to doporučil Hnízdo. Radecha děkuji, ale chtěla jsem jen někoho kdo pejska po téhle operaci má. vim že mi to nepomůže, ale chtěla jsem taky vědět jak to pejsek zvládal atd. ta operace totálně změní postavení, tak nechci bezhlavě do toho skočit, protože jak jí tu kost jednou uříznou už není cesty zpět. Navíc by to byla již druhá operace na dvě hodiny vtomto roce ...
Zaznamenáno
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 21. Listopad 2013, 08:58:33 »

Já znám zrovna psa, kterej měl po operaci potíže. Kulhala, bolelo jí to, rekonvalescence byla pitomá. Dneska je v pohodě myslím.

Ale je to fakt případ od případu, jako u každé, kor ortopedické operace, kde se na výsledku podílí x faktorů, stavba těla psa, jeho pohyb, váha atd. Takže to prostě nelze srovnávat.
Zaznamenáno

dzejn23
Třída mladých
**

Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 21. Listopad 2013, 09:17:51 »

joj ta rekonvalescence stojí za prd... vim jak sme to měly potý artroskopii, ale tohle je mnohem víc náročnej zákrok, mám ztoho strach ... ¨byla jsem rozhodnutá dotoho nejít, ale kulhání se opět objevilo a ve stejný míře jak před artroskopií ... zkusim nejdřív ještě jeden přípravek co se píchá přímo do kloubu a tohle ještě zvážim ... proberu to jestě na kotrole s hnízdem, ale známe veterináře, ikdyž hnízdo je skvělej přesně je mi jasné co bude říkat ... chtěla jsem právě človíčka a jeho pohled na věc, néé jen klasické povídačky doktorů ... Hlavně psí holčičce je sedm let, kdyby jí byli tři neřešim a jdu dotoho ...
Zaznamenáno
elina
Total Ultra Super pes

Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 21. Listopad 2013, 09:32:53 »

pak to můžeš zkonzultovat ještě s jiným ortopedem, ale nečekej, že se shodnou  Grin já konzultovala u třech a každý měl jiný názor, ve finále se ale potvrdil názor Hnízda. druhé operace za rok bych se nebála, pokud si připlatíš inhalačku, bez čehož bych dnes už do operace nešla, tak se riziko minimalizuje. rekonvalescence je strašně individuální.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!