HafBezObav.cz
09. Duben 2020, 09:18:10 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: 1 [2] 3   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Chov drůbeže :)  (Přečteno 5138 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Katkak
Ultra Extra Super pes

Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 29. Listopad 2012, 18:17:01 »

kdyz spocitam "vybeh" i s kurníkem, tak babi mohla mít na ploše dejme tomu 5x5 metrů cca 15 slepic, občas je pustila na dvůr proběhnout. V prostoru, kde budou slepice se rozluč s trávníkem, jak tu někdo psal, bude tam bahno a humáč. Na noc byly zavřené v kurníku, aby k nim nemohly šelmy, v zimě při mrazech i větší část dne. Co se počtu týče tak nevím, jak říkám, babi jich měla vždycky aspoň deset, takže si myslim že tak 6 7 bych brala jako minimum.
Žere to plus mínus všechno, dělaj se i spešl krmné směsy, ale nejradši měly směsku mleté kopřivy, strouhanka, máčené pečivo, pšenice, drcené skořápky. Slunečnice a bramborové šlupky jsou taky fajn, ostatně většina zeleniny a ovoce. Občas dostaly přidané nějaké minerály.
V kurníku měly dvě boudičky se slámou a podkladkem, aby nesnášely, kde se jim zachce, ale na jedno místo.
Občas maj tendenci se šikanovat, takže většinou tam běhala jedna slepice s holou půlkou těla
Zaznamenáno

Licinnda
Vítěz dne (BOD)

Pohlaví: Ženské

ve dvou se to lépe táhne

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #16 kdy: 29. Listopad 2012, 18:50:37 »

My máme slepic 10, je to nejblbější a nejmíň náročné zvíře, které znám, výhodu mají nejen domácí "eko" vajíčka, ale i to, že slepice spasou téměř veškeré zbytky z kuchyně.....Máme je v ohraničeném prostoru cca 5x8 metrů, kde je marast, pokud prší teda, ale žádný smrad, to určitě ne. Na noc je zavíráme jakmile se holky zapakujou do kurniku, ráno vypouštíme do výběhu, teď na podzim je máme i na zahradě, neb bahno je tak jako tak všude. Co se týče žrádla - zbytky z kuchyně, usušené skořápky, samozřejmě zrní a přidáváme jim plastin, musí mít celý den přístup k čerstvé vodě, v sezoně jim sekáme trávu a nejraději mají takový ten "žabinec" ze záhonků, plevel. Jo a co se týče toho kurniku, měl by být zateplený (podobně jako bouda pro psy), ale ten bych stavěla podle nějakého spešl návodu, my měli půjčenou takovou milion let starou knihu, podle které které jsme to budovali.
Zaznamenáno
Krisis
Dogus Suprus
*

Monty 24.12.2007

Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 29. Listopad 2012, 19:29:44 »

Baru, jak psaly holky, ten chov není nijak moc náročný. Zavírání na noc do kurníku je nutné především kvůli jejich ochraně před predátory. Takže kurník potřebuješ. Měly by tam mít kde hřadovat a pak taky nějaká místa ke snášení vajec. Maji rádi takové jakoby budky z jedné strany otevřené, klidně i výš než na zemi, ale snesou ti to i třeba do obyč dřevěné bedýnky od banánů Smiley  Ideálně vystlat senem/slámou. K jídlu tak nějak cokoliv, občas si daj rády zrní, skořápky z vajíček taky slupnou s chutí. Prostor je relativní. Když jim bude něco chybět, většinou se začnou škubat, klovat, takže to poznáš.

Edit. ježiš, tak jsem si špatně přečetla příspěvek od Licinndy a koukám, že už Ti o zrní a skořápkách psala, tak se omlouvám, že to opakuju.
Zaznamenáno
BarunkaT
Ultra Extra Super pes

Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 29. Listopad 2012, 20:23:40 »

Super, díky moc všem za přínosné odpověďi! To jsou přesně věci, které jsem potřebovala slyšet!
Když jsem vznesla dotaz na FB, tak mi začlo psát děsně lidí, až mě to překvapilo co jsme za slepičinec Grin Tak jsem se rozhodla pár kurníků objet a podívat se jak to vypadá naživo. Smiley
Zaznamenáno
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 29. Listopad 2012, 21:06:35 »

To je hustý! Baru já ti to závidím! Cheesy
Zaznamenáno

BarunkaT
Ultra Extra Super pes

Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 29. Listopad 2012, 21:07:11 »

To je hustý! Baru já ti to závidím! Cheesy
Zatím není co.
Zaznamenáno
Licinnda
Vítěz dne (BOD)

ve dvou se to lépe táhne

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #21 kdy: 29. Listopad 2012, 21:09:33 »

Jo a nenechat si namluvit, že když mají kohouta, tak lépe snáší, vyzkoušeno - je to kec Cheesy Z kohouta je téměř vždy akorát vzteklej agresivní hajzlík
Zaznamenáno
Krisis
Dogus Suprus
*

Monty 24.12.2007

Zobrazit profil
« Odpověď #22 kdy: 29. Listopad 2012, 21:14:57 »

Jo a nenechat si namluvit, že když mají kohouta, tak lépe snáší, vyzkoušeno - je to kec Cheesy Z kohouta je téměř vždy akorát vzteklej agresivní hajzlík

týjo, s tím bych asi úplně nesouhlasila Wink  Já jich znala dost hodnejch. Jeden byl teda hajzl, toho měli sousedi. Jednou přišla stará teta domu, bezeslov vzala ten největší hrnec a dala vařit vodu. Pak řekla "asi jsem ho zabila" a odešla. Ptali jsme se co se stalo a ona že na ní ten hajzl skočil, tak vzala klacek a flákla ho a on že padnul. No a když voda vařila a šla pro něj, že ho bude pařit, tak si kohout vesele běhal po hnoji  Grin  Byl jen omráčenej z tý rány a pak se vzpamatoval...
Zaznamenáno
Leňule :-)
Dogus Maximus
*

Kessy *28.11.2008

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #23 kdy: 29. Listopad 2012, 21:17:58 »

známá měla dva ... oba nakonec zabili, protože jim napadli děti a psa ...
Zaznamenáno

"Psi jsou ve tvarování lidí mnohem úspěšnější, než lidé ve tvarování psů." (SG)

Chery z Mokropeské zahrady *18.4.1996 +29.12.2008
Kessy *28.11.2008
MJ Final Countdown *30.9.2011
Dotty Dream Harisson *11.5.2014
Aiwo Easy Euforia *19.4.2017

pro SZ lenkarambo
petrb
Dogus Maximus
*

Víc než kámoš...

Zobrazit profil
« Odpověď #24 kdy: 29. Listopad 2012, 21:25:47 »

nemáte tu někdo doma slepice?

Grin  http://papousci.chovzvirat.com/img/forum/obyvak-2205.jpg
Zaznamenáno
Licinnda
Vítěz dne (BOD)

ve dvou se to lépe táhne

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #25 kdy: 29. Listopad 2012, 22:07:55 »

týjo, s tím bych asi úplně nesouhlasila Wink  Já jich znala dost hodnejch. Jeden byl teda hajzl, toho měli sousedi. Jednou přišla stará teta domu, bezeslov vzala ten největší hrnec a dala vařit vodu. Pak řekla "asi jsem ho zabila" a odešla. Ptali jsme se co se stalo a ona že na ní ten hajzl skočil, tak vzala klacek a flákla ho a on že padnul. No a když voda vařila a šla pro něj, že ho bude pařit, tak si kohout vesele běhal po hnoji  Grin  Byl jen omráčenej z tý rány a pak se vzpamatoval...

My měli 3 kohouty, 2 byli fakt zabijáci a já se kvůli nim bála chodit pro vajíčka a dát žrádlo slepicím, ten jeden, plemene hedvábnička, ten byl takovej debílek, že se bál i slepic, sviňuchy ho pěkně šikanovaly Cheesy Ale stejně, pokud člověk nechce odchovávat kuřata, tak je kohout vážně k ničemu ;-)
Zaznamenáno
Leňule :-)
Dogus Maximus
*

Kessy *28.11.2008

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #26 kdy: 29. Listopad 2012, 22:11:24 »

My měli 3 kohouty, 2 byli fakt zabijáci a já se kvůli nim bála chodit pro vajíčka a dát žrádlo slepicím, ten jeden, plemene hedvábnička, ten byl takovej debílek, že se bál i slepic, sviňuchy ho pěkně šikanovaly Cheesy Ale stejně, pokud člověk nechce odchovávat kuřata, tak je kohout vážně k ničemu ;-)

ale zase odchovat malá kuřátka je báječný ... to právě ta zánámá, co musela utretit ty dva kohouty, si pak pučila na čas hodnýho kohouta od souseda a ty kuřátkový miminka byli fakt božííí Cheesy
Zaznamenáno

"Psi jsou ve tvarování lidí mnohem úspěšnější, než lidé ve tvarování psů." (SG)

Chery z Mokropeské zahrady *18.4.1996 +29.12.2008
Kessy *28.11.2008
MJ Final Countdown *30.9.2011
Dotty Dream Harisson *11.5.2014
Aiwo Easy Euforia *19.4.2017

pro SZ lenkarambo
Licinnda
Vítěz dne (BOD)

ve dvou se to lépe táhne

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #27 kdy: 29. Listopad 2012, 22:17:53 »

ale zase odchovat malá kuřátka je báječný ... to právě ta zánámá, co musela utretit ty dva kohouty, si pak pučila na čas hodnýho kohouta od souseda a ty kuřátkový miminka byli fakt božííí Cheesy

jj, kuřátka jsou uchvancancující, to jooo Cheesy My si odchováváme bažantí kuřátka pod klasickou slepičkou a je to krásný je pozorovat Cheesy
Zaznamenáno
Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Rusty (04-17) Franco (5.10.07) Tony (23.9.17)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #28 kdy: 29. Listopad 2012, 22:30:38 »

my měli dvě kuřata z Holešovické tržnice doma na Malé Straně v bytě Wink
Zaznamenáno

BarunkaT
Ultra Extra Super pes

Zobrazit profil
« Odpověď #29 kdy: 30. Listopad 2012, 07:35:28 »

Tak to jsem si taky myslela, že je potřeba. Právě nemám úplně hezký vzpomínky z dětství když mě jeden pokloval. Takže, to že to jde bez něj je dobrá zpráva. Smiley
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!