HafBezObav.cz
17. Listopad 2019, 11:12:13 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: 1 ... 9 10 [11]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Agresivita - Díl první  (Přečteno 37889 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Leňule :-)
Dogus Maximus
*

Pohlaví: Ženské

Kessy *28.11.2008

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #150 kdy: 01. Srpen 2012, 09:49:46 »

Ted si to zrejme vystihla, resp. zminila, ten hlavni kontrast. "negativni trest" ale povazuji za vec, co je v PM zakazana nebo nepodporovana (aby to nevyznelo jinak), nebo ne? Vcetne zakazovych povelu.

Samozrejme ty humusy a zver byly jen dva priklady z nekonecneho poctu jinech, to pochopitelne.

A za dalsi v realnem zivote (cileny trenink je jina vec) se potkame z tunou dalsich veci, a NIKDY se nemohu jim vyhnout
Dalsi ale zcela jinou kapitolou je jak motivovat psa, ktery nema o nic zajem, ale to jsme zase nekde jinde, o tom mluvit nechci.

právě že ne, právě že negativní trest v omezené míře v rámci PM použít můžu, pozitivní trest je tabu a negativní odměna je tabu ... na všechny tyhle vaše otázky existuje v rámci PM odpověď, ale fakt to chce se do toho studování informací ponořit ...
Zaznamenáno

"Psi jsou ve tvarování lidí mnohem úspěšnější, než lidé ve tvarování psů." (SG)

Chery z Mokropeské zahrady *18.4.1996 +29.12.2008
Kessy *28.11.2008
MJ Final Countdown *30.9.2011
Dotty Dream Harisson *11.5.2014
Aiwo Easy Euforia *19.4.2017

pro SZ lenkarambo
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #151 kdy: 01. Srpen 2012, 10:05:26 »

Ted si to zrejme vystihla, resp. zminila, ten hlavni kontrast. "negativni trest" ale povazuji za vec, co je v PM zakazana nebo nepodporovana (aby to nevyznelo jinak), nebo ne? Vcetne zakazovych povelu.

Samozrejme ty humusy a zver byly jen dva priklady z nekonecneho poctu jinech, to pochopitelne.

A za dalsi v realnem zivote (cileny trenink je jina vec) se potkame z tunou dalsich veci, a NIKDY se nemohu jim vyhnout
Dalsi ale zcela jinou kapitolou je jak motivovat psa, ktery nema o nic zajem, ale to jsme zase nekde jinde, o tom mluvit nechci.

Pozitivní motivace staví na pozitivních odměnách, pozitivním upevňování. V určité míře pracujeme (v určitých situacích a u psů určité pokročilosti) i s negativním trestem, time-outem. Negativní odměnu a pozitivní trest nepoužíváme vůbec.

Zákazové povely nemají s negativním trestem nic společného.

Čili primárně podporujeme požadované chování (to je pro psa informace, že takto ano) a ignorujeme špatné pokusy (které ale nesmí být zároveň samy o sobě odměnou) - neodměna za špatný pokus je pro psa informací, že takto ne. Nastavíme podmínky tak, aby pes s největší pravděpodobností udělal dobré rozhodnutí. Už tady je mnohdy problém, ovšem v člověku, který má nereálné požadavky, kterým pes nemůže vyhovět, dojde k chybě a člověk si pak láme hlavu, jak psa potrestat. Postup by měl být takový, že se pokusíme vymyslet, jaké kritérium napříště zvolit, aby pes měl šanci uspět a nechybovat.

Pokud jde o negativní trest, ten, jak sem už psala, používáme jen v situaci, kdy pes už ví, jak se má chovat. Nikoli ve fázi učení, přicházení na něco. Tam chybám předcházíme. Jak už bylo řečeno, vysvětlování této problematiky zabere v klidu víkend, takže pokud máte zájem, doporučuji opravdu nějaký seminář nebo intenzivku, kde je dost prostoru pro vyjasnění všech dotazů.
Zaznamenáno

radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #152 kdy: 01. Srpen 2012, 10:54:59 »

Reakce žádná, alw doufám, že jsem to aspoň trochu objasnila.
Zaznamenáno

michna
Třída vítězů

Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
« Odpověď #153 kdy: 01. Srpen 2012, 17:47:21 »

Reakce žádná, alw doufám, že jsem to aspoň trochu objasnila.

Rekace zadna neni, protoze se mi to trochu vyjasnilo :-)
Zaznamenáno

Michal
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #154 kdy: 01. Srpen 2012, 20:52:02 »

Rekace zadna neni, protoze se mi to trochu vyjasnilo :-)

Tak to je lepší než žádná Smiley
Zaznamenáno

Paayaa
Vítěz výstavy (BIS)

Nelly *10.1.2007, Shayenne *9.3.2012

Zobrazit profil
« Odpověď #155 kdy: 06. Srpen 2012, 08:21:14 »

Není to zakázaný, klidně sem odkazy dávejte. Ale buďte připraven na to, že ne každý bude s tam propagovaným souhlasit.

Pro mě bylo zajímavé zjistit, co píše pan Dostál o klikru a pozitivních metodách. Vy v tom článku na blogu píšete, že máme být na pesky hodní a učit je po dobrém (to mě zaujalo), ale zároveň souhlasíte s panem Dostálem, kterému vadí na "klikru" absence korekce. Jsem z toho jelen, jak tomu mám rozumět?

Můžeš ho po tom psu mrsknout, ne?  Grin  Grin  Grin

Se omlouvám za reakce na příspěvek x stránek zpětně, ale je toho tu tolik ZAJÍMAVÉHO, že jsem ještě nedočetla  Grin
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 9 10 [11]   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!