HafBezObav.cz
19. Září 2019, 21:47:11 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: 1 [2] 3   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Daň za psa a kočku!  (Přečteno 11988 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
IwanaR
Total Ultra Super pes

Pohlaví: Ženské

Aengus *07.04.2007

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #15 kdy: 15. červen 2012, 09:18:44 »

Super, takže zavedou 10 tis. daň za jednoho psa a já je dám oba pryč jako jo? Protože 20 tis. najednou prostě nemám. To si dost dobře nedovedu představit.
Něco jiného je pokud s tím budu počítat v době když si psa budu pořizovat, prostě to bude další položka se kterou budu muset počítat, stejně jako pořizovací cena psa, výlohy za veterinu a žrádlo, apod...  a podle toho si ho pořídím nebo ne. Ale když už ty psy mám a někdo na mě vybalí naval 20 tis...... tak to fakt nevím kdo by na to měl.
Když zakázali tvz. bojová plemena v některých zemích, také je nemuseli všechny utratit, dostali nějaká omezení ne teda příznivá, ale rozhodně lepší než smrt. V současné době si je nemohou jen pořídit, ty co dožívají tak s košem a vodítkem (což bych i některý pejskařům v ČR povinně nakázala, viz bába od Petrb) . Pravděpodobně by nechtěli po někom když má několik psů hned 10.tis za každého ale spíše u toho, kdo tu volnu má. Spíše si myslím, že by dostal sazbu nižší, i když tady je všechno možné.
Zaznamenáno

Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Rusty (04-17) Franco (5.10.07) Tony (23.9.17)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #16 kdy: 15. červen 2012, 09:24:50 »

Tohle jsou jen kdyby a u našich zákonodárců člověk musí počítat s tou nejhorší variantou, jelikož ta je nejvíce pravděpodobná, bohužel Sad
Zaznamenáno

IwanaR
Total Ultra Super pes

Aengus *07.04.2007

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #17 kdy: 15. červen 2012, 09:27:09 »

Jako pri predstave, ze bych za sve psy davala cca o 3 tis. mesicne vic, je mi uzko. Uz takhle me serou poplatky za psa, ze kterych nemam VUBEC nic, ani blby kos na hovinka. Jo, pardon, mam prece par pytliku  Lips Sealed a sousedy, kteri na me psy koukaj jak na svrab a zamykaj popelnice.
A spis si myslim, ze by prave po zavedeni takove dane spousta psu putovala do utulku, pac ne kazdy si muze dovolit ji platit. A co se tyce psu bez PP. Jelikoz by vzrostly mesicni naklady za psa, lide by se snazili snizit aspon porizovaci cenu a sahli by po psech bez PP. Ale je mozne, ze by to bylo naopak, vsechno je spekulace.
Ano logické to je že by pravděpodobně mnoho psů šlo do útulku, také si nemyslím, že by útulky musely platit takovou cifru za psa, kterému se snaží pomoc (spíše by byli osvobozeni od daně). Ale do budoucna by tam pravděpodobně nějaké změny nastaly třeba u těch množitelů .  Vždy do toho spadnou i ty co jsou v pohodě a takové věci nedělají, ale jen řvát že se ti to nelíbí je k ničemu pokud se neudělá něco radikálního nic se nezmění bohužel následky by nesly všichni. Tím nechci říct že bych ráda dávala za psa 10 tisíc/ rok, ale jak jsem psala výše mít z toho nějaké ++  a jistotu do budoucna pro řádné pejskaře a psiska všeobecně nevadilo by mi to.
Zaznamenáno

Marek p.
Host
« Odpověď #18 kdy: 15. červen 2012, 09:27:32 »

Když podle mě je systém v ČR blbě nastavenej... viz. poplatky ze psů. Já je platím poctivě od první návštěvy veterináře se štěnětem, kdy jsem ho nechala očipovat atd. Z poctivýho člověka (resp. debila Roll Eyes) ty prachy dostaneš, ale z těch problémovejch případů, který štvou nás všechny, prostě ne... vezmi si nějaký starý lidi na vesnici, co maj záploťáka, se kterým jdou občas na provaze ven, kdo ty by kontroloval? Na veterinu nechoděj, neočkujou...? Kdo to dostane z fetek, sociálních případů atd.? Z rusáků, který u nás teď mají nejvíc psů (a zároveň nejlepší kombinace typu RR + bull...)?
Zaznamenáno
IwanaR
Total Ultra Super pes

Aengus *07.04.2007

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #19 kdy: 15. červen 2012, 09:29:19 »

Tohle jsou jen kdyby a u našich zákonodárců člověk musí počítat s tou nejhorší variantou, jelikož ta je nejvíce pravděpodobná, bohužel Sad
Celý článěk je jen co kdyby.. vyjádřila jsem názor a v případě fungujícího postupu jsem pro a je mi jedno že na to někdo nebude mít.  
Zaznamenáno

IwanaR
Total Ultra Super pes

Aengus *07.04.2007

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #20 kdy: 15. červen 2012, 09:31:41 »

Když podle mě je systém v ČR blbě nastavenej... viz. poplatky ze psů. Já je platím poctivě od první návštěvy veterináře se štěnětem, kdy jsem ho nechala očipovat atd. Z poctivýho člověka (resp. debila Roll Eyes) ty prachy dostaneš, ale z těch problémovejch případů, který štvou nás všechny, prostě ne... vezmi si nějaký starý lidi na vesnici, co maj záploťáka, se kterým jdou občas na provaze ven, kdo ty by kontroloval? Na veterinu nechoděj, neočkujou...? Kdo to dostane z fetek, sociálních případů atd.? Z rusáků, který u nás teď mají nejvíc psů (a zároveň nejlepší kombinace typu RR + bull...)?
Naprosto souhlasím Smiley
Zaznamenáno

minik
Host
« Odpověď #21 kdy: 15. červen 2012, 09:39:38 »

Celý článěk je jen co kdyby.. vyjádřila jsem názor a v případě fungujícího postupu jsem pro a je mi jedno že na to někdo nebude mít.  
A my jsme taky vyjadrily svuj nazor. Ja si rvu, ze se mi to nelibi a ty zase, ze je ti jedno, ze na to nekdo nebude mit  Wink. Mne to jedno neni, no.
Zaznamenáno
IwanaR
Total Ultra Super pes

Aengus *07.04.2007

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #22 kdy: 15. červen 2012, 09:59:32 »

A my jsme taky vyjadrily svuj nazor. Ja si rvu, ze se mi to nelibi a ty zase, ze je ti jedno, ze na to nekdo nebude mit  Wink. Mne to jedno neni, no.
Jenže já to na rozdíl od tebe beru celkově a neřeším jen sebe, zda na to mám nebo ne Wink Taky chci barák v Praze a zahradu 2000m2 a nemám na ní tak si jí nekoupím.
Jenže řvát že nedám nic  protože ne to nemám a zároveň řvát že se mi tohle a ono chování nelíbí, protože ten pes je chudák a tenhle je debil protože má letos už 12 vrh psů bez PP je trochu ......
Jen přihlížet a řvát a ničím nepomoct je na nic.
Já na to taky nemám, ale sehnala bych na to, kdyby to mělo nějaký celkový pozitivní výsledek.
Zaznamenáno

Marek p.
Host
« Odpověď #23 kdy: 15. červen 2012, 10:01:32 »

Jenže já to na rozdíl od tebe beru celkově a neřeším jen sebe, zda na to mám nebo ne Wink Taky chci barák v Praze a zahradu 2000m2 a nemám na ní tak si jí nekoupím.
Jenže řvát že nedám nic  protože ne to nemám a zároveň řvát že se mi tohle a ono chování nelíbí, protože ten pes je chudák a tenhle je debil protože má letos už 12 vrh psů bez PP je trochu ......
Jen přihlížet a řvát a ničím nepomoct je na nic.
Já na to taky nemám, ale sehnala bych na to, kdyby to mělo nějaký celkový pozitivní výsledek.

Ale tomu já právě moc nevěřím.. jsem hrozně zvědavá, kam se uložila povodňová daň a jestli se opravdu peníze z ní vytasí, až bude nejvíc třeba. Já osobně si ale myslím, že ty peníze dávno nejsou Undecided.
Zaznamenáno
Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #24 kdy: 15. červen 2012, 10:06:39 »

Ale tomu já právě moc nevěřím.. jsem hrozně zvědavá, kam se uložila povodňová daň a jestli se opravdu peníze z ní vytasí, až bude nejvíc třeba. Já osobně si ale myslím, že ty peníze dávno nejsou Undecided.

Přesně tak.
I když pěkný by to bylo a pak bych snad i platila tu "nehoráznou" sumu.
Bohužel Praze už platíme nemalé peníze a stačí se jen podívat jak moc se využívají a na co Sad
Zaznamenáno

Alča, Abby a Easy
Strážný Pes
Dogus Suprus
*

Abby *20.12.2005 Easy *18.6.2008 Noisy *18.11.2012

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #25 kdy: 15. červen 2012, 10:14:45 »

a kvůli tomu, že z poplatku na psa v praze nic nemám mám všechny psi na mojí maminku v důchodu na zahradě Tongue Grin a myslím, že i daň pro důchodce bude jinde, holt, když mě chtěj odírat, tak se bráním Tongue Tongue Tongue Grin
Zaznamenáno

Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #26 kdy: 15. červen 2012, 10:15:17 »

a kvůli tomu, že z poplatku na psa v praze nic nemám mám všechny psi na mojí maminku v důchodu na zahradě Tongue Grin a myslím, že i daň pro důchodce bude jinde, holt, když mě chtěj odírat, tak se bráním Tongue Tongue Tongue Grin

Wink
No jo vlastně, taky platím JEN 3 tis., protože mám jednoho napsanýho na mamku a tím pádem platím za oba jako za prvního psa.
Zaznamenáno

IwanaR
Total Ultra Super pes

Aengus *07.04.2007

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #27 kdy: 15. červen 2012, 10:15:58 »

Já tomu taky nevěřím jen kdyby to prostě fungovalo tak by mělo, nebyla bych proti.  Myslím si že ta daň je někde na Seychelách a spousta dalšího s ní popřípadě v podlahách politiků Sad
Zaznamenáno

Marek p.
Host
« Odpověď #28 kdy: 15. červen 2012, 10:36:48 »

Já tomu taky nevěřím jen kdyby to prostě fungovalo tak by mělo, nebyla bych proti.  Myslím si že ta daň je někde na Seychelách a spousta dalšího s ní popřípadě v podlahách politiků Sad

Přesně.... pokud by ten systém byl fungující, potlačil by množírny, resp. by z chovů psů udělal regulérní business s pravidlama (čipování, hlášení atd.), zavedl by povinnost základního kurzu poslušnosti atd., pak bych se tomu nebránila. Nesystémový vybírání peněz by mi bylo proti srsti.

Co mě dost pobavilo, tak jedna pani ze sídliště teď bude krejt (normálně papírovej vrh), ale psa nahlášenýho nemá... to jsem taky myslela, že se nějak hlídá, ale asi ne? Huh?
Zaznamenáno
petrb
Dogus Maximus
*

Víc než kámoš...

Zobrazit profil
« Odpověď #29 kdy: 15. červen 2012, 10:48:53 »

Grin

Já bych tedy rozhodně danila každou rybu v akvárku a né paušálně!!  Wink
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!