HafBezObav.cz
13. Prosinec 2019, 12:30:34 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1] 2   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Pitbull and sports- tug of war, hight jump, wall climbing, . . .  (Přečteno 6083 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
dzejn23
Třída mladých
**

Zobrazit profil
« kdy: 22. Srpen 2011, 13:57:43 »

Ahojky, věnujete se někdo těmto sportům?  Smiley
Zaznamenáno
Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Pohlaví: Ženské

Rusty (04-17) Franco (5.10.07) Tony (23.9.17)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #1 kdy: 22. Srpen 2011, 14:19:59 »

Chtěla jsem to jednou s Fráňou zkusit, ale už nám na to nezbývá čas. Jediné do čeho bych asi nešla je tug of war. Přijde mi to takový divný jak je tam ten pes proti psovi a páníčci je hecujou. Toho bych se bála. Sice je pravda, že tam k sobě nemůžou, ale myslím, že to toho psa ovlivní, co se týče jejich pohledu na jiný psiska. Ale zkušenost nemám, jen je to můj vnitřní pocit. Bulové jsou majetnický a kořistnický už sami o sobě, ještě je tímhle způsobem hecovat.
Zaznamenáno

dzejn23
Třída mladých
**

Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 22. Srpen 2011, 14:43:08 »

Tak my sme to s čubinou párkrát zkoušeli a že by jí to nějak ovlivňovalo mi rozhodně nepřijde... nepere se mi vychází jak s psama tak s fenkama... žádný problém sní nemám... Právě scháním někoho, kdo by měl čas a zajel na tréning tug of war ... Smiley  kotviště už mám skoro hotové... dneska potřebuju pokoupit ještě jednu vývrtku a můžeme jít na věc tak kdo by to snámi zkusil ??
Zaznamenáno
elina
Total Ultra Super pes

Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 22. Srpen 2011, 14:51:05 »

Jediné do čeho bych asi nešla je tug of war. Přijde mi to takový divný jak je tam ten pes proti psovi a páníčci je hecujou.

Počkej chceš tím říct, že někdo dobrovolně poštvává psa proti druhému psovi, ač nedojde kontaktu  Shocked
Zaznamenáno
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 22. Srpen 2011, 14:54:19 »

Počkej chceš tím říct, že někdo dobrovolně poštvává psa proti druhému psovi, ač nedojde kontaktu  Shocked

Taky se divim. O tomhle sportu jsem teda ještě neslyšela.
Zaznamenáno

Alča, Abby a Easy
Strážný Pes
Dogus Suprus
*

Abby *20.12.2005 Easy *18.6.2008 Noisy *18.11.2012

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #5 kdy: 22. Srpen 2011, 15:10:42 »

ne, psi se přetahují o nějakou kůži a pod. http://www.youtube.com/watch?v=72-nevS2qZE
Zaznamenáno

Kristýna
Třída otevřená

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #6 kdy: 22. Srpen 2011, 15:16:04 »

My jsme s mou fenkou v  Tug Of War a Wight Pull Sprint pravidelně soutěžily na Staff Bull Show v Rychetech. Z osobní zkušenosti mohu říct, že se při správném tréninku nepoštvává pes proti psovi. Jde vlastně o přetahování. Samozřejmě při špatném tréninku se pes přetočí a projeví se to pak i v běžném životě. Myslím, že samotné přetahování PES-PES by se nemělo trénovat příliš často, jelikož pes pak opravdu může zmagořit. Lepší je systematická příprava - výdrž, přetahování s majitelem, které je spojeno i s poslušností. Na to bohužel dost lidí zapomíná a pak jsou jejich pitové, stafové apod. neovladatelní "bezmozci". Tyto hry jsou hodně adrenalinové, proto je potřeba psíka zaměstnávat i jinak (pachové práce, poslušnost a další hry. Moje stafbulka přetahování pes-pes absolvovala vždy pouze na soutěži, stejně tak tahání pneu. V rámci tréninku jsem s ní dělala obrany, v zimě tahala sáňky a bohatě to stačilo a nezanechalo to na ní vůbec žádné následky.
Zaznamenáno
Kristýna
Třída otevřená

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #7 kdy: 22. Srpen 2011, 15:18:45 »

přetahují se o peška, který je spojený řetězem, psi jsou uvázáni u kolíků, aby k sobě nemohli, vyhraje ten, který peška dřív pustí
http://lbt.rajce.idnes.cz/Staffbullshow_2010_-_II.%20/#DSC_0410.JPG
Zaznamenáno
IwanaR
Total Ultra Super pes

Aengus *07.04.2007

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #8 kdy: 22. Srpen 2011, 15:21:33 »

přetahují se o peška, který je spojený řetězem, psi jsou uvázáni u kolíků, aby k sobě nemohli, vyhraje ten, který peška dřív pustí
http://lbt.rajce.idnes.cz/Staffbullshow_2010_-_II.%20/#DSC_0410.JPG
který ho dříve pustí?
Zaznamenáno

Kristýna
Třída otevřená

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #9 kdy: 22. Srpen 2011, 15:25:58 »

který ho dříve pustí?

přesně tak, někteří psi jenom klidně drží, jiní tahají, trhají peškem.... je potřeba, aby pes peška pevně držel a nepřekusoval.... jedno přetahování může také trvat přes hodinu, tihle psi mají ohromnou sílu v čelistech
Zaznamenáno
elina
Total Ultra Super pes

Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 22. Srpen 2011, 15:26:49 »

ne, psi se přetahují o nějakou kůži a pod. http://www.youtube.com/watch?v=72-nevS2qZE

Ježíš ty lidi ale držej vodítka v ruce  Undecided Hm moc se mi to stejně nelíbí.
Zaznamenáno
Kristýna
Třída otevřená

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #11 kdy: 22. Srpen 2011, 15:33:44 »

Ježíš ty lidi ale držej vodítka v ruce  Undecided Hm moc se mi to stejně nelíbí.

To je asi nácvikové video, vodítka v ruce nedrží, psi jsou přivázaní ke kolíku

tady je to lépe vidět
http://lbt.rajce.idnes.cz/Staffbullshow_2009_-_II.%20/#DSC_0647.JPG
Zaznamenáno
IwanaR
Total Ultra Super pes

Aengus *07.04.2007

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #12 kdy: 22. Srpen 2011, 17:08:54 »

přesně tak, někteří psi jenom klidně drží, jiní tahají, trhají peškem.... je potřeba, aby pes peška pevně držel a nepřekusoval.... jedno přetahování může také trvat přes hodinu, tihle psi mají ohromnou sílu v čelistech
Oni se tahají o peška a ten kdo ho z nich první pustí vyhrál? Nevim ale asi tomu sportu nerozumím, čekala bych spíše že vyhraje ten komu zůstane (jakože ho získal tím přetahováním).
Zaznamenáno

Alča, Abby a Easy
Strážný Pes
Dogus Suprus
*

Abby *20.12.2005 Easy *18.6.2008 Noisy *18.11.2012

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #13 kdy: 22. Srpen 2011, 17:47:37 »

Oni se tahají o peška a ten kdo ho z nich první pustí vyhrál? Nevim ale asi tomu sportu nerozumím, čekala bych spíše že vyhraje ten komu zůstane (jakože ho získal tím přetahováním).
vyhraje samo ten, co vydrží, Kristýna asi špatně pochopila tvůj dotaz Smiley
Zaznamenáno

klara.b
Třída otevřená

Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 22. Srpen 2011, 18:27:16 »

My se chodíme jenom koukat, nezúčastňujeme se. Mně osobně se moc nelíbí weight pulling, přijde mi ujetý aby pes tahal váhu od 300 kg. Ale ty skákací disciplíny mi přijdou dobrý Smiley
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!