HafBezObav.cz
13. Prosinec 2019, 11:20:52 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Štěně a voda  (Přečteno 3491 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Tereza Drdová
Třída šampionů

Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
« kdy: 15. červen 2011, 09:35:54 »

Mám dotaz, může se štěně utopit? Twixie (2 měsíce) totiž miluje vodu, jakoukoliv. Jenže když se přiblížíme k rybníku, jde si zaplavat. A plave od břehu. Může přecenit svoje síly? Včera jsem pro ní musela skočit v kraťasech do rybníka když se vydala směrem dál od břehu  Roll Eyes
Zaznamenáno
Lucietka
Vítěz dne (BOD)

Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 15. červen 2011, 09:41:13 »

Mám dotaz, může se štěně utopit? Twixie (2 měsíce) totiž miluje vodu, jakoukoliv. Jenže když se přiblížíme k rybníku, jde si zaplavat. A plave od břehu. Může přecenit svoje síly? Včera jsem pro ní musela skočit v kraťasech do rybníka když se vydala směrem dál od břehu  Roll Eyes

asi může, ale myslím že má nějaký pud sebezáchovy, ale asi jak kdo..určitě radši hlídat. Nedávno jsme byli u rybníku a byli tam i dva Mastifové, jeden páníček říkal že ten jeho už se málem utopil, že je moc těžkej, tak jde ke dnu, že ho museli tahat ven a druhej povídal, to se nebojte to mají nějaký pud sebezáchovy..a házel tomu druhýmu klacek..no na potřetí šel taky ke dnu. Ale to je asi extra případ těhle těžkejch plemen. Každopádně mít oči na šťopkách, nebo popřípadě plavat se psem, když si chce jít zaplavat někam dál  Grin
Zaznamenáno
Barushka
Dogus Suprus
*

Ferďásek vocásek

Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 15. červen 2011, 10:07:12 »

By mě zajímalo, jakej pud by zafungoval v případě, že by pes (ať už štěně nebo dospělej) dostal křeč.. Smiley

Spíš jestli v těch dvou měsících neni na koupání v rybnících brzo?
Zaznamenáno

"Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je."
J.Werich
Tereza Drdová
Třída šampionů

Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 15. červen 2011, 10:23:20 »

asi může, ale myslím že má nějaký pud sebezáchovy, ale asi jak kdo..určitě radši hlídat. Nedávno jsme byli u rybníku a byli tam i dva Mastifové, jeden páníček říkal že ten jeho už se málem utopil, že je moc těžkej, tak jde ke dnu, že ho museli tahat ven a druhej povídal, to se nebojte to mají nějaký pud sebezáchovy..a házel tomu druhýmu klacek..no na potřetí šel taky ke dnu. Ale to je asi extra případ těhle těžkejch plemen. Každopádně mít oči na šťopkách, nebo popřípadě plavat se psem, když si chce jít zaplavat někam dál  Grin

No já bych ráda plavala, ale v rybníku v Praze mě to moc neláká :-) Ale asi s ní vyjedu někam ven, ať můžu plavat s ní a mít jistotu, že na mě bude i ve vodě reagovat a kdyby něco ať jí můžu pomoct.
Zaznamenáno
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 15. červen 2011, 10:25:53 »

Kdo zná Bačičáka, ví, že naprosto miluje vodu a aportování z ní, od malička se může přetrhnout... ale jednou se mi normálně na férovku začla topit, nevim proč (jestli křeč nebo co), ale musela sem jí vytáhnout. Takže obezřetnost je určitě na místě. Od tý doby teda zase naprosto v pohodě, ale hlídám je teda obě bedlivě.
Zaznamenáno

Lucietka
Vítěz dne (BOD)

Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 15. červen 2011, 10:34:06 »

No já bych ráda plavala, ale v rybníku v Praze mě to moc neláká :-) Ale asi s ní vyjedu někam ven, ať můžu plavat s ní a mít jistotu, že na mě bude i ve vodě reagovat a kdyby něco ať jí můžu pomoct.

já se v pražskejch rybnících bojím střepů..radši jezdím někam za Prahu. Ale bohužel ne vždy to jde..
Zaznamenáno
Lucietka
Vítěz dne (BOD)

Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 15. červen 2011, 10:36:12 »

Kdo zná Bačičáka, ví, že naprosto miluje vodu a aportování z ní, od malička se může přetrhnout... ale jednou se mi normálně na férovku začla topit, nevim proč (jestli křeč nebo co), ale musela sem jí vytáhnout. Takže obezřetnost je určitě na místě. Od tý doby teda zase naprosto v pohodě, ale hlídám je teda obě bedlivě.

Sára to samí, i míčky jí nerada házím daleko, bojím se, že bych pro ní nestihla doplavat, ten Mastif byl pod vodou do vteřiny a že by nějak bojoval, to se říct nedalo, asi jak kterej pes má na to síly
Zaznamenáno
Czertice+R
BOB, BIG

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #7 kdy: 28. červen 2011, 03:09:11 »

My jsme vztah Raksa/voda/plavani zjistili neplanovane kdyz ji byly tak tri mesice. Na hladine rybnicku byla vrstva podzimniho listi, a ona se po nem sla projit. No, byla prekvapena, ale plavala okamzite;]
Zaznamenáno

Krisis
Dogus Suprus
*

Monty 24.12.2007

Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 28. červen 2011, 17:47:43 »

Monty vodu taky miluje od mala, ale ze začátku moc nechtěl plavat. Až když jsme byli doma a jeli jsme se s partou koupat na přehradu a já jsem si šla zaplavat-bál se, aby mu panička někam nezdrhla, tak plaval za mnou Smiley
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!