HafBezObav.cz
17. Listopad 2019, 13:09:48 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: 1 [2] 3 4 ... 11   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Fena vs Pes  (Přečteno 23371 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
choco
Extra Super pes
**

Pohlaví: Ženské

Andrew a Adelise Ray d´Or (20.12.2006)

Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 13. únor 2011, 17:58:31 »

hele a fakt si ji venku nehlídá jo? A co hárání, jak to řešíte?  (pokud teda není vykastrovaná ) Smiley

Nene, nehlídá. Spíš bych někdy řekla, že žárlí ona, když už si náhodou Andy s někým hraje a snaží se sekundovat, on fakt neřeší,že Ellie s někým kraví, on tomu kravení moc nedá Smiley Hárala asi jen dvakrát, teď už je vykastrovaná. Ale on není žádný maniak, který by se z háravky zvencul. Pokud bychom doma ale háravku měli a pes by z toho byl pryč, tak není problém je od sebe oddělovat a brávat si jednoho nebo druhého do práce, aby si třeba pes dáchnul. S tím je asi potřeba počítat.
Zaznamenáno
Airen
Super pes
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #16 kdy: 13. únor 2011, 19:07:48 »

Ja zas znam jen psy co si fenu hlidaj....ikdyz s ni jen vencej.....dela to i cass
Zaznamenáno
petrb
Dogus Maximus
*

Víc než kámoš...

Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 13. únor 2011, 21:14:35 »

Moje zkušenosti říkají toto:

Výhoda fenky je na všech stranách, bává přítulnější, lépe cvičitelná, drobnější, necourá za frajerama, když je nezbytně nutno, vyčůrá se během chvilky. Nevýhodu spatřuju v době hárání, kdy má ona i páníček určitá omezení a hlavně v tom, že stále až neuvěřitelně častěji se objevuje u fen faleška a z ní vyplývající pozdější fatální následky a v případě kastrace inkontinence.

Výhodou psa je jeho vzhled, mohutnější postava a logicky - žádné hárání. Nevýhodu spatřuju v dominantnějším chování vůči ostatním samcům, častější vyvolávání konfliktů, nutnost velmi dlouhého venčení kvůli plnému vyprázdnění moč. měchýře z důvodu značkování, únavné hlídání psa během celého roku z důvodu hárajících fen v okolí, častější možnost nákazy kvůli neustálému olizování moči fen a rovněž větší nezávislost ve výcviku.

Celkově můj osobní názor je, že byť u psa je to samý mínus, radši si to lajznu,  než fenku se samými plus, ale s nebezpečím toho, co jsem napsala.
Pro mě to je velmi směrodatný.
Neznamená to, že by to tak ale bylo vždy či to, co se projevuje u psů se nemusí vyskytnout u fen a opačně.
Takže je jedno, jestli holka nebo kluk, hlavně, že má prima pána, co se mu či jí věnuje a je pln a plná zdraví.

Co se týče chovu více psů dohromady, s čímž mám letité zkušenosti, nejlépe šla dohromady trojka - kastrovaná fena, kastrovaný pes a nekastrovaný pes, příp. více fenek pohromadě. Ale může to být různé, někdy i smečka několika nekastrovaných psů je zcela bezproblémová.
Osobně nejsem pro chov psa a feny nekastrátů, protože své psy mám jako domácí mazlíčky a vidím tím pádem problém v rozdělení během hárání fenky.
Zaznamenáno
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 13. únor 2011, 21:17:35 »

To je docela rozumnej příspěvek.
Zaznamenáno

Iva_p
Dogus Suprus
*

Ellie, Cassie a Melounek

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #19 kdy: 13. únor 2011, 21:27:54 »

Výhoda fenky je na všech stranách, bává přítulnější, lépe cvičitelná, drobnější, necourá za frajerama, když je nezbytně nutno, vyčůrá se během chvilky. Nevýhodu spatřuju v době hárání, kdy má ona i páníček určitá omezení a hlavně v tom, že stále až neuvěřitelně častěji se objevuje u fen faleška a z ní vyplývající pozdější fatální následky a v případě kastrace inkontinence.

Výhodou psa je jeho vzhled, mohutnější postava a logicky - žádné hárání. Nevýhodu spatřuju v dominantnějším chování vůči ostatním samcům, častější vyvolávání konfliktů, nutnost velmi dlouhého venčení kvůli plnému vyprázdnění moč. měchýře z důvodu značkování, únavné hlídání psa během celého roku z důvodu hárajících fen v okolí, častější možnost nákazy kvůli neustálému olizování moči fen a rovněž větší nezávislost ve výcviku.

Celkově můj osobní názor je, že byť u psa je to samý mínus, radši si to lajznu,  než fenku se samými plus, ale s nebezpečím toho, co jsem napsala.
Neznamená to, že by to tak ale bylo vždy či to, co se projevuje u psů se nemusí vyskytnout u fen a opačně.
Takže je jedno, jestli holka nebo kluk, hlavně, že má prima pána, co se mu či jí věnuje a je pln a plná zdraví.

Co se týče chovu více psů dohromady, s čímž mám letité zkušenosti, nejlépe šla dohromady trojka - kastrovaná fena, kastrovaný pes a nekastrovaný pes, příp. více fenek pohromadě. Ale může to být různé, někdy i smečka několika nekastrovaných psů je zcela bezproblémová.
Osobně nejsem pro chov psa a feny nekastrátů, protože své psy mám jako domácí mazlíčky a vidím tím pádem problém v rozdělení během hárání fenky.

Tak u nás je to přesně obráceně  Grin Fena je nepřítulná (když to občas nevydržím a chci jí trošku poňuchňat, tak se pak oklepe a dožaduje se za tu potupu odměny), hůře cvičitelná (o tom bych taky pomalu mohla psát diplomku), drobná teda je, ale ten náš pes je taky drobnej Grin Mohutnější vzhled u psa moc za výhodu nepovažuju - mám raději drobnější jemnější fenečky  Cheesy , ale to je o individuálním vkusu Wink  Melda není vůbec dominantní a konfliktům se vyhybá jak čert kříži  Grin

U nás to taky bude pravděpodobně vždycky dvoupohlavní smečka - máme to obráceně než Hanča s Martinem - já jsem na fenky a páníček na psy Smiley. Žádný hlídání jeden druhýho taky u nás neprobíhá a vzhledem k tomu, že fenka je vykastrovaná, tak s háráním problém není.

Dvoupohlavní smečku klidně doporučím  Wink
Zaznamenáno

radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 13. únor 2011, 21:35:46 »

Tak u nás je to přesně obráceně  Grin Fena je nepřítulná (když to občas nevydržím a chci jí trošku poňuchňat, tak se pak oklepe a dožaduje se za tu potupu odměny), hůře cvičitelná (o tom bych taky pomalu mohla psát diplomku), drobná teda je, ale ten náš pes je taky drobnej Grin Mohutnější vzhled u psa moc za výhodu nepovažuju - mám raději drobnější jemnější fenečky  Cheesy , ale to je o individuálním vkusu Wink  Melda není vůbec dominantní a konfliktům se vyhybá jak čert kříži  Grin

U nás to taky bude pravděpodobně vždycky dvoupohlavní smečka - máme to obráceně než Hanča s Martinem - já jsem na fenky a páníček na psy Smiley. Žádný hlídání jeden druhýho taky u nás neprobíhá a vzhledem k tomu, že fenka je vykastrovaná, tak s háráním problém není.

Dvoupohlavní smečku klidně doporučím  Wink

Grin Grin Grin LOL Grin Grin Grin
Zaznamenáno

Iva_p
Dogus Suprus
*

Ellie, Cassie a Melounek

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #21 kdy: 13. únor 2011, 21:39:19 »

Grin Grin Grin LOL Grin Grin Grin

Roll Eyes Grin  Grin Grin Tím jsem jenom chtěla říct, že z mých pramalých zkušeností vyplývá přesný opak co se tý cvičitelnosti týče  Cool , ale možná mám jen divný psy, teda divnýho psa (možná) a divnou fenu (to je tutovka)
Zaznamenáno

radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #22 kdy: 13. únor 2011, 21:43:47 »

Roll Eyes Grin  Grin Grin Tím jsem jenom chtěla říct, že z mých pramalých zkušeností vyplývá přesný opak co se tý cvičitelnosti týče  Cool , ale možná mám jen divný psy, teda divnýho psa (možná) a divnou fenu (to je tutovka)

Napsalas to ukrutně vtipně!!! Grin
Zaznamenáno

Šimona
Dogus Suprus
*

Zobrazit profil
« Odpověď #23 kdy: 13. únor 2011, 21:45:58 »

mám fenu a psa a navzájem se hlídaj, ale dá se to zvládnout. Já nemám vyhraněnu sympatii k jednomu pohlaví a myslím že vše má své pro a proti. Ale dvoupohlavní smečka mi přijde ok hlavně pro pohodu doma. Dvě dospělé feny jsem neměla, Sára umřela když byla Rika v podstatě štěně. Ale myslím že by se měli rádi i v dospělosti. Bejvalýho RR mi málem zabil Beaerneyho, to bylo celkem psycho mít doma dva psy co se nemaj rádi Puke
Zaznamenáno

Šimona
greenangel
Host
« Odpověď #24 kdy: 13. únor 2011, 21:55:20 »

mám fenu a psa a navzájem se hlídaj, ale dá se to zvládnout. Já nemám vyhraněnu sympatii k jednomu pohlaví a myslím že vše má své pro a proti. Ale dvoupohlavní smečka mi přijde ok hlavně pro pohodu doma. Dvě dospělé feny jsem neměla, Sára umřela když byla Rika v podstatě štěně. Ale myslím že by se měli rádi i v dospělosti. Bejvalýho RR mi málem zabil Beaerneyho, to bylo celkem psycho mít doma dva psy co se nemaj rádi Puke
Já (naštěstí) nikdy mezi 3 fenama žádnej konflikt nezažila (a jakej jsem měla strach když jsme si brali Polly - nesocializovanou čubu, která ještě když nebyla u nás pokousala Sushinku), tak si to ani neumim představit mít doma psy co maj se sebou problém. Help
Zaznamenáno
Kristýnka
Dogus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #25 kdy: 13. únor 2011, 22:06:47 »

takhle nějak jsem si představovala popis Smiley díky
Zaznamenáno

SZ Kristyna Havova
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #26 kdy: 13. únor 2011, 22:11:18 »

takhle nějak jsem si představovala popis Smiley díky

A proč ty to vlastně řešíš, ty si chceš nechat štěně?
Zaznamenáno

Kristýnka
Dogus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #27 kdy: 13. únor 2011, 22:12:21 »

hele a je pravda, že psi línají celoročně ?  Color Jsem dneska z Jackie vyčesala takových chlupů, že jsem si říkala, že jestli pes chlupatí pořád takhle, tak by mě asi jeblo... LOL
Zaznamenáno

SZ Kristyna Havova
Kristýnka
Dogus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #28 kdy: 13. únor 2011, 22:13:19 »

A proč ty to vlastně řešíš, ty si chceš nechat štěně?
Mě tohle zajímá už dlouhodobě a ted jsem si na to tak nějak vzpomněla, tak mě to napadlo sem hodit Smiley
Zaznamenáno

SZ Kristyna Havova
greenangel
Host
« Odpověď #29 kdy: 13. únor 2011, 22:16:18 »

hele a je pravda, že psi línají celoročně ?  Color Jsem dneska z Jackie vyčesala takových chlupů, že jsem si říkala, že jestli pes chlupatí pořád takhle, tak by mě asi jeblo... LOL
Kristýnko, občas mě fakt bavíš. Grin
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 ... 11   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!