HafBezObav.cz
15. říjen 2019, 16:07:09 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: 1 ... 8 9 [10] 11   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Fena vs Pes  (Přečteno 23198 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
choco
Extra Super pes
**

Pohlaví: Ženské

Andrew a Adelise Ray d´Or (20.12.2006)

Zobrazit profil
« Odpověď #135 kdy: 28. únor 2011, 09:14:43 »

My jsme teď byli na procházce s háravkou a jak si to hafan užil a ani se o nic nepokoušel, jen se z neoblíbené členky party stala najednou ta nejoblíbenější Smiley Bych mu nejradši pokaždé nějakou ovoněla,aby měl takhle fajn náladu Smiley)
Zaznamenáno
Iva_p
Dogus Suprus
*

Ellie, Cassie a Melounek

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #136 kdy: 28. únor 2011, 10:27:19 »

Melouňáček taky žádný bláznivý období nemívá  Kiss Já daruji fenu - značka: čím dřív, tím líp  Grin
Zaznamenáno

petrb
Dogus Maximus
*

Víc než kámoš...

Zobrazit profil
« Odpověď #137 kdy: 28. únor 2011, 10:44:05 »

Mate vy ale starosti  Wink Ferda ma ted doma dve feny s koncicim haranim a jednu "v nejlepsim" a da se s nim docela vydrzet.
Grin Grin Grin
To víš, někomu to stačí svátečně a jinej je ďas.
Zaznamenáno
Kristýnka
Dogus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #138 kdy: 05. Březen 2011, 21:25:25 »

Narazila jsem na docela pěkně napsaný článek: http://www.dajavera.com/pes_vs_fena.htm
týká se to spíše ale border..Smiley
Zaznamenáno

SZ Kristyna Havova
Goofy
Dogus Suprus Maximus
*

Silínek a Goofinka

Zobrazit profil
« Odpověď #139 kdy: 25. červen 2011, 17:01:18 »

Jak často (intenzivně) si myslíte, že spolu musí být dva psi (Goofík a miništěně), aby s ním G. kamarádil i v dospívání?

Blízkej kamarád si pořizuje štěně NO, snažila jsem se mu vnutit fenu, ale chce za každou cenu psa Roll Eyes Lips Sealed Grin Bydlí asi 10 metrů od nás a chci s nima venčit..
Zaznamenáno

iwule
Dogus Suprus
*

Kytka a Kolouch

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #140 kdy: 25. červen 2011, 17:07:44 »

Jak často (intenzivně) si myslíte, že spolu musí být dva psi (Goofík a miništěně), aby s ním G. kamarádil i v dospívání?

Blízkej kamarád si pořizuje štěně NO, snažila jsem se mu vnutit fenu, ale chce za každou cenu psa Roll Eyes Lips Sealed Grin Bydlí asi 10 metrů od nás a chci s nima venčit..
já si osobně myslim že je to celkem jedno. i kdyby spolu byli denně tak v pubertě, nebo dospělosti ten konflikt může nastat. teda chci tim říct to že i když budou pořád spolu, neznamená to že se budou na věky milovat. Pokud ale bydlíte takhle kousek tak bych se snažila třeba aspoň obden s nima venčit.
Zaznamenáno

Bígl není hůř ovladatelný, jen páníček se při jeho výcviku hůře ovládá
Goofy
Dogus Suprus Maximus
*

Silínek a Goofinka

Zobrazit profil
« Odpověď #141 kdy: 25. červen 2011, 17:11:01 »

já si osobně myslim že je to celkem jedno. i kdyby spolu byli denně tak v pubertě, nebo dospělosti ten konflikt může nastat. teda chci tim říct to že i když budou pořád spolu, neznamená to že se budou na věky milovat. Pokud ale bydlíte takhle kousek tak bych se snažila třeba aspoň obden s nima venčit.
Já si třeba myslim, že mezi dvouma psama co spolu přímo žijou (a jsou to "normální" psi a člověk je taky "nomrální") od štěněcího věku jednoho z nich by konflikt vůbec nikdy vzniknout neměl...Myslíš že to tak neni? Chtěla bych jakoby vytvořit pro ty psy iluzi, že je to ve smečce no...

(a jako konflikt neberu jakýkoli zavrčení)
Zaznamenáno

iwule
Dogus Suprus
*

Kytka a Kolouch

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #142 kdy: 25. červen 2011, 17:16:34 »

Já si třeba myslim, že mezi dvouma psama co spolu přímo žijou (a jsou to "normální" psi a člověk je taky "nomrální") od štěněcího věku jednoho z nich by konflikt vůbec nikdy vzniknout neměl...Myslíš že to tak neni? Chtěla bych jakoby vytvořit pro ty psy iluzi, že je to ve smečce no...

(a jako konflikt neberu jakýkoli zavrčení)

já nevim. myslim si že to tak právě bejt nemusí. přece i ve smečce se vyjasňujou pozice. vem si že Goofy bude teď jakoby "nad" štěnětem, je to dospělej pes. Jaký bude štěně v dospělosti povahově, nevíš, takže buď by to na Goofíka mohl zkoušet a nebo taky ne. jako nevim, myslim si ale že zase jestli to štěně bude socializovaný a nebude to nákej pokakánek co si v pubertě na Goofym bude honit triko tak nic nastat nemusí. Nevim ale jestli vytváření iluze že jsou smečka je uplně dobře. to ti neporadim. Každopádně tim že spolu budete chodit často ven nic nezkazíš. Přesnej počet kolikrát ale odhadnout neumim a nevim jestli to vůbec jde. Už má to štěně doma, viděla si ho? Myslim jako jak se jeví jestli to bude nebojsa co nic neřeší, nebo naopak ustrašenej troubelín. i když ono to taky nemusí nic vypovídat. to ti asi fakt neporadim

jinak často maj mezi sebou přeci konflikt i psy co žijou spolu v jedný domácnosti, takže t že spolu třeba vyrůstaj nebo tak podle mě nemusí nic znamenat. je to na povaze těch psů.
Zaznamenáno

Marek p.
Host
« Odpověď #143 kdy: 25. červen 2011, 17:18:20 »

Martí, nemám moc zkušeností, ale určitě bych je seznámila venku, chodila dle možností často venčit a občas bych si psíka půjčovala dom, občas bych chodila na návštěvu. Mě přijde, že ten vztah nejvíc vznikne právě tím, že jsou spolu dýl... navíc, soused to ocení, když bude časem potřebovat třeba vyvenčit a nebo pohlídat...
Zaznamenáno
Šimona
Dogus Suprus
*

Zobrazit profil
« Odpověď #144 kdy: 25. červen 2011, 17:20:13 »

Nemám zkušenosti u psů, ale u fen vídání se třeba cca 4x v týdnu stačilo k přátelství na celý život, i když pak později třeba nastala i nějaká pauza
Zaznamenáno

Šimona
Goofy
Dogus Suprus Maximus
*

Silínek a Goofinka

Zobrazit profil
« Odpověď #145 kdy: 25. červen 2011, 17:28:41 »

já nevim. myslim si že to tak právě bejt nemusí. přece i ve smečce se vyjasňujou pozice. vem si že Goofy bude teď jakoby "nad" štěnětem, je to dospělej pes. Jaký bude štěně v dospělosti povahově, nevíš, takže buď by to na Goofíka mohl zkoušet a nebo taky ne. jako nevim, myslim si ale že zase jestli to štěně bude socializovaný a nebude to nákej pokakánek co si v pubertě na Goofym bude honit triko tak nic nastat nemusí. Nevim ale jestli vytváření iluze že jsou smečka je uplně dobře. to ti neporadim. Každopádně tim že spolu budete chodit často ven nic nezkazíš. Přesnej počet kolikrát ale odhadnout neumim a nevim jestli to vůbec jde. Už má to štěně doma, viděla si ho? Myslim jako jak se jeví jestli to bude nebojsa co nic neřeší, nebo naopak ustrašenej troubelín. i když ono to taky nemusí nic vypovídat. to ti asi fakt neporadim
Podle mě takovej ten přechod ze štěněte do vůdcovství právě probíhá úplně v tichosti normální komukací a náznakama...ne nějakejma rvačkama a vyjížděním.

Ale zas třeba se nám několikrát stalo, že si G. hrozně hrál s jednim, třeba půlročním, odrostkem a zničehonic po něm uprostřed hry vyjel (jakoby ten pes překročil nějakou mez a on mu vynadal), pak šli ale normálně zase k sobě a hráli si dál. (naštěstí z toho majitelé neměli žádnou paniku a G. si s nim takhle hrával i třeba jako s ročním...pak ten jejich začal vyjíždět na psy - klasická puberta - ale Goofyho nějakou dobu pořád respektoval...pak jsme se ale dlouho neviděli a teď se nesnášej) Takže vlastně nevim jak to celý je  Roll Eyes

Neviděla jsem ho, teď je mu asi 5 týdnů a je to černej vlčák s PP, to je všechno co vim  Grin
A vim, že jako mimino ho bude G. totál milovat...a pak už nevim  Grin
Zaznamenáno

Goofy
Dogus Suprus Maximus
*

Silínek a Goofinka

Zobrazit profil
« Odpověď #146 kdy: 25. červen 2011, 17:29:10 »

Nemám zkušenosti u psů, ale u fen vídání se třeba cca 4x v týdnu stačilo k přátelství na celý život, i když pak později třeba nastala i nějaká pauza
Jenže u fen mi to přijde jiný...
Zaznamenáno

Goofy
Dogus Suprus Maximus
*

Silínek a Goofinka

Zobrazit profil
« Odpověď #147 kdy: 25. červen 2011, 17:31:20 »

Martí, nemám moc zkušeností, ale určitě bych je seznámila venku, chodila dle možností často venčit a občas bych si psíka půjčovala dom, občas bych chodila na návštěvu. Mě přijde, že ten vztah nejvíc vznikne právě tím, že jsou spolu dýl... navíc, soused to ocení, když bude časem potřebovat třeba vyvenčit a nebo pohlídat...
Na hlídání už jsem se jim vnutila Grin
Zaznamenáno

iwule
Dogus Suprus
*

Kytka a Kolouch

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #148 kdy: 25. červen 2011, 17:34:37 »

Podle mě takovej ten přechod ze štěněte do vůdcovství právě probíhá úplně v tichosti normální komukací a náznakama...ne nějakejma rvačkama a vyjížděním.

Ale zas třeba se nám několikrát stalo, že si G. hrozně hrál s jednim, třeba půlročním, odrostkem a zničehonic po něm uprostřed hry vyjel (jakoby ten pes překročil nějakou mez a on mu vynadal), pak šli ale normálně zase k sobě a hráli si dál. (naštěstí z toho majitelé neměli žádnou paniku a G. si s nim takhle hrával i třeba jako s ročním...pak ten jejich začal vyjíždět na psy - klasická puberta - ale Goofyho nějakou dobu pořád respektoval...pak jsme se ale dlouho neviděli a teď se nesnášej) Takže vlastně nevim jak to celý je  Roll Eyes

Neviděla jsem ho, teď je mu asi 5 týdnů a je to černej vlčák s PP, to je všechno co vim  Grin

tak určitě to neni ze dne na den, myslim si ale že to to štěně může přesně takhle začít zkoušet, nebo naopak když to bude srabík tak může bejt problém i v tomhle směru že bude vyjíždět. ale jak sem psala sama nevim. každopádně častym vídánim nic nezkazíš.
Zaznamenáno

Marek p.
Host
« Odpověď #149 kdy: 25. červen 2011, 17:35:12 »

Vlastně jednu zkušenost mám... kamarádka takhle má RR a její rodiče mají pudla. Ty se viděli v době štěněte RR každý den (kamarádka ho tam vozila na dobu, kdy byla v práci). Pudl je hroznej nervák, nesnáší psy, ale zvládli to. Pamatuju si situaci (už jsem jí tu popisovala), jak jako malýho RR ten pudl utlačoval, bral mu hračky.. jak RR rostl (a že má skvělou povahu, teda...), tak se pak stávalo, že když mu pudl vzal hračku např. do tlamy, vzal si pudla i s tou hračkou na místo a čekal, až mu jí tam nechá Grin. Časem už mu je brát přestal... teď se vídají tak max. 1x za 14 dní a vztah je tam stále super...
Tam nikdy žádnej konflikt nevznikl...
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 8 9 [10] 11   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!