HafBezObav.cz
18. Duben 2019, 15:16:46 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: 1 [2] 3 4 ... 70   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Výcvikový mix - univerzální téma  (Přečteno 80408 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Pohlaví: Ženské

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 11. únor 2011, 08:40:37 »

U něj se nebojím jakéhokoliv zakazování, povelování apod., u něj se odrazení od disků fakt nebojím Smiley
U povelů je blbé to, že on si i lehne a je v klidu, nebo sedne a je v klidu - to mu problém nedělá - ale tohle pak nejde dělat při tréninku v sestavě apod.. Na place na závodech je zase pak magornej. Proto závody házíme zatím za hlavu chci na tomhle pracovat nejlépe bez povelů.
To jak píše Barushka, Radecha a Goofy tuším..... vyzkoušíme, jen nevím zda to vydržím - myslím tím teď ty seštípaný a okousaný ruce, který budou znemožňovat to chycení disku. Další věc jsou obrany - když se zastavím a nic nedělám, vyštěkává mě.
Trochu se mi to teď začalo tlouct.

U tý "mojí metody" se povely nepoužívaj kvůli odrazení, ale kvůli tomu, že chceš, aby pes pochopil tu podstatu. To použití povelu (třeba sednutí) je podle mě takový "výhybka" spíš, nekouše, protože sedí, ne proto, že ví, že nemá kousat.
K tomu provedení - zkus si připlácnout disk na prsa a ruce křízem přes něj. Klidně bych ho i (třeba částečně) zakryla bundou, pokud by to jinak nešlo, jako první stupeň. Co se týče toho štěkání, nevím, nakolik je to ve frisbee nežádoucí - pokud je, tak další kritérium po nekousání bude neštěkání - hodíš až ve chvíli, kdy zmlkne. Pokud to nevadí (že štěká u sestavy), tak bych to neřešila (pokud to neštve tebe osobně).
Zaznamenáno

Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Rusty (04-17) Franco (5.10.07) Tony (23.9.17)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #16 kdy: 11. únor 2011, 08:49:58 »

U tý "mojí metody" se povely nepoužívaj kvůli odrazení, ale kvůli tomu, že chceš, aby pes pochopil tu podstatu. To použití povelu (třeba sednutí) je podle mě takový "výhybka" spíš, nekouše, protože sedí, ne proto, že ví, že nemá kousat.
K tomu provedení - zkus si připlácnout disk na prsa a ruce křízem přes něj. Klidně bych ho i (třeba částečně) zakryla bundou, pokud by to jinak nešlo, jako první stupeň. Co se týče toho štěkání, nevím, nakolik je to ve frisbee nežádoucí - pokud je, tak další kritérium po nekousání bude neštěkání - hodíš až ve chvíli, kdy zmlkne. Pokud to nevadí (že štěká u sestavy), tak bych to neřešila (pokud to neštve tebe osobně).

Co se někdy sejít na trénink, uděláme výměnu, lekce hodů za lekni klidu Wink
Štěkání myslím u frisbee úplně zakázaný není, ale nedělá to dojem, když pes přeřvává muziku. U freestyle jde i o tu estetičnost atd...
Zaznamenáno

radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 11. únor 2011, 08:51:42 »

Co se někdy sejít na trénink, uděláme výměnu, lekce hodů za lekni klidu Wink
Štěkání myslím u frisbee úplně zakázaný není, ale nedělá to dojem, když pes přeřvává muziku. U freestyle jde i o tu estetičnost atd...

Neni problém.
Zaznamenáno

Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #18 kdy: 11. únor 2011, 14:14:58 »

Neni problém.

Ok, kdy zase dorazíte do Stromovky?
Zaznamenáno

radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 11. únor 2011, 15:43:37 »

Ok, kdy zase dorazíte do Stromovky?

Podle mužovejch plánů no. Dneska jede, ale já nemůžu, trénuju doma. Dám ti předem vědět.
Zaznamenáno

Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #20 kdy: 11. únor 2011, 19:41:35 »

Podle mužovejch plánů no. Dneska jede, ale já nemůžu, trénuju doma. Dám ti předem vědět.

Ok, díky.
Zaznamenáno

iwule
Dogus Suprus
*

Kytka a Kolouch

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #21 kdy: 14. únor 2011, 18:37:19 »

nevim kam to hodit tak třeba sem. mam trošku problém s dízanem při cvičení doma. je tak šíleně motivovanej, krásně se soustředí, občas teda na mě ještě vyskočí ale už je to paráda oproti tomu co to bejvalo. strašně se snaží zavděčit a je to radost s nim pracovat ale...on jak je takhle šíleně napumpovanej tak když mu pak dam volno a vyměnim ho za nýnu (cvičim s nim na chotbě takže druhej je vždycky v obýváku s jardou) tak se počůrá. resp. učůrne si  Roll Eyes jako nepřijde mi že by pro něj bylo cvičení nákej stres ale nejspíš jo jelikož je fakt hyper a tak hrozně se snaží že to napětí musí pak nák uvolnit, nebo aspoň tak si to vysvětluju. když ho vemu hned ven tak venku nic neudělá protože má dojem že cvičení pokračuje. nevim jak to odbourat. teda furt si řikam že to zmizne samo, stejně jako vítací počůrávaní ale snažim se tomu přijít na kloub jestli si to odůvodňuju správně nebo ho nějak nadmíru stresuju třeba. stávalo se to nákýmu z vašich psů?
Zaznamenáno

Bígl není hůř ovladatelný, jen páníček se při jeho výcviku hůře ovládá
Barushka
Dogus Suprus
*

Ferďásek vocásek

Zobrazit profil
« Odpověď #22 kdy: 14. únor 2011, 19:43:39 »

Neni pro něj spíš než cvičení stres to, že ty cvičíš pak "bez něj"? Možná by pomohlo, kdyby s nim pak nějak v klidu docvičoval Jarda během tvýho cvičení s Nýnou.. Něco jako se musej vychodit koně.. Už ne tolik, jen v klidu, sem tam něco, odměnu.. A tohle postupně odbourávat až třeba do stavu, kdy ty budeš cvičit s Niky a on bude pěkně ležet na místečku.. Smiley
Zaznamenáno

"Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je."
J.Werich
iwule
Dogus Suprus
*

Kytka a Kolouch

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #23 kdy: 14. únor 2011, 19:47:31 »

Neni pro něj spíš než cvičení stres to, že ty cvičíš pak "bez něj"? Možná by pomohlo, kdyby s nim pak nějak v klidu docvičoval Jarda během tvýho cvičení s Nýnou.. Něco jako se musej vychodit koně.. Už ne tolik, jen v klidu, sem tam něco, odměnu.. A tohle postupně odbourávat až třeba do stavu, kdy ty budeš cvičit s Niky a on bude pěkně ležet na místečku.. Smiley

no ono je to v podstatě hned co otevřu dveře do obejváku tak vystřelí celej nadšenej a de sdělit pánečkovi co jako všechno dělal a dneska jardu pochcal  Tongue takže nevim. je to možný že to má tim že jdu cvičit s niki ale on je prej pak už v klidu. já doma přestala i klikat protože to teda ani jeden nerozdejchával že tomu druhýmu klikam. resp. ten klik je slyšet takže nám to dělalo problémy. vychodit sem ho zkoušela ale když to dělam já tak má pocit že se cvičí (přesto že máme povel na ukončení cvičení) a když jarda tak se počůrá. i sem zkoušela nejít s nikinou cvičit hned aby se to nestalo pravidlem (někdy ji i beru první) ale bez úspěchu. nevim no.
Zaznamenáno

Barushka
Dogus Suprus
*

Ferďásek vocásek

Zobrazit profil
« Odpověď #24 kdy: 14. únor 2011, 19:51:45 »

A když Niki cvičí první tak se taky po?
Zaznamenáno

"Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je."
J.Werich
iwule
Dogus Suprus
*

Kytka a Kolouch

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #25 kdy: 14. únor 2011, 19:53:25 »

eště sem se chtěla zeptat jestli ste někdo neučil přiřazování k noze tim starym způsobem (ne obcházení). teda resp. mi jde o otočky a čelem vzad. čelem vzad jsme ještě nedělali a po pravdě nevim vůbec jak začít. moc se mi nelíbí abych ho tam rovnala rukama. sem si řikala že ho naučim nejdřív couvání aby trošku používal ty zadní nohy ale nevim jestli je to k něčemu. na pamlsek to on moc nechápe. nebo možná spíš já. nemáte někdo nákej tip?
Zaznamenáno

iwule
Dogus Suprus
*

Kytka a Kolouch

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #26 kdy: 14. únor 2011, 19:54:23 »

A když Niki cvičí první tak se taky po?

jo právě že jo. jako ono to neni vždycky ale tak já nevim jednou za 5 cvičení si prostě ucvrkne. je to vždycky když je takhle rozpumpovanej a a má nastat klid
Zaznamenáno

Barushka
Dogus Suprus
*

Ferďásek vocásek

Zobrazit profil
« Odpověď #27 kdy: 14. únor 2011, 20:00:26 »

eště sem se chtěla zeptat jestli ste někdo neučil přiřazování k noze tim starym způsobem (ne obcházení). teda resp. mi jde o otočky a čelem vzad. čelem vzad jsme ještě nedělali a po pravdě nevim vůbec jak začít. moc se mi nelíbí abych ho tam rovnala rukama. sem si řikala že ho naučim nejdřív couvání aby trošku používal ty zadní nohy ale nevim jestli je to k něčemu. na pamlsek to on moc nechápe. nebo možná spíš já. nemáte někdo nákej tip?

Já jsem to učila přes target na přední.. Teď bych ale nejdřív naučila právě vnímat zadní (naučila bych je podávat - to mi příjde na uvědomění si jich nej) a pak bych teprva buď dělala ten pivot přes target (to mi příjde taky dost srozumitelný) nebo přes udržování pozice u nohy..

jo právě že jo. jako ono to neni vždycky ale tak já nevim jednou za 5 cvičení si prostě ucvrkne. je to vždycky když je takhle rozpumpovanej a a má nastat klid

No a když ty bys vzala první Nýnu a Jarda by zatim Dízana třeba jen bez povelů rozcvičoval naváděnim pamlskem třeba do otoček aby se prostě nemusel skoro soustředit a jen následoval tu dobrotu a nemyslel na to, že se někde něco děje bez něj..?
Zaznamenáno

J.Werich
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #28 kdy: 14. únor 2011, 20:08:16 »

Já to dělám postaru. Jako udržení pozice, prostě pořád je u nohy. Přijde mně to i jednodušší.
Zaznamenáno

iwule
Dogus Suprus
*

Kytka a Kolouch

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #29 kdy: 14. únor 2011, 20:13:13 »

Já jsem to učila přes target na přední.. Teď bych ale nejdřív naučila právě vnímat zadní (naučila bych je podávat - to mi příjde na uvědomění si jich nej) a pak bych teprva buď dělala ten pivot přes target (to mi příjde taky dost srozumitelný) nebo přes udržování pozice u nohy..

No a když ty bys vzala první Nýnu a Jarda by zatim Dízana třeba jen bez povelů rozcvičoval naváděnim pamlskem třeba do otoček aby se prostě nemusel skoro soustředit a jen následoval tu dobrotu a nemyslel na to, že se někde něco děje bez něj..?
když mě nepomůže že dízana "předcvičí" to neni problém, to si ho předcvičim klidně sama ty trable sou po tom co cvičení zkončíme. jako řikam neni to vždy, snažim se i cvičení dělat v klidu, on je jinak jak urvanej ze řetězu takže to ani jinak nejde.

Já to dělám postaru. Jako udržení pozice, prostě pořád je u nohy. Přijde mně to i jednodušší.

to bych řekla že relativně chápe (teda momentálně to upevňujem). on ví že má bejt u nohy ale nezasune se mi k ní zadníma, ale udělá jakoby otočku a přiřadí se k ní. jako řikam eště to s nim necvičim, protože si potřebuju nejdřív ujasnit jak to budu dělat. nevim jestli by mi pomohlo ho mít na vodítku hodně nakrátko, aby tam tu otočku nemohl udělat (ale to by asi stejně udělal), nebo nějak nejdřív procvičit zadní, třeba jak psala barushka. na klikr s nim nemam nervy
Zaznamenáno

Stran: 1 [2] 3 4 ... 70   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!