HafBezObav.cz
15. říjen 2019, 00:28:32 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Prodávání štěňat a psů přes aukro  (Přečteno 5537 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Wolfice
Třída mladých
**

Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
« kdy: 20. říjen 2010, 13:58:42 »

Chci se zeptat, co si vy jako zkušenější pejskaři myslíte o této možnosti prodeje? Pokud jsem to dobře pochopila, přes aukro.cz se draží nebo prodávají věci, jakmile někdo aukci vyhraje, musí si tu věc ať chce či nechce vzít a prodávající ji zase prodat.

Vidívám tam i dražení štěňat s PP, třeba od 10 000Kč, takže vlastně vyhraje ten, co za toho pejska utratí nejvíce, v těch lepších případech je stanovená určitá cena, ale i tak se mi to zdá špatný způsob, toho pejska si tím pádem může odvést kdokoliv. Teď nemyslím z hlediska týrání, ale prostě toho principu, prodat psa tomu, kdo za něj dá nejvíc a je to bůh ví kdo. Nevím, možná tenhle princip aukra nechápu, ale tak nějak sem si to přebrala.
Zaznamenáno
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 20. říjen 2010, 14:12:04 »

Už se to tu někde řešilo...
Zaznamenáno

iwule
Dogus Suprus
*

Kytka a Kolouch

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #2 kdy: 20. říjen 2010, 14:15:55 »

já osobně beru aukro jako běžný inzertní server. pokud je inzerát postaven rozumně tedy zaručuje prodej pouze po osobním setkání atp. tak nevidím důvod proč by to tak nemohlo být. nejčastěji jsou tam ale "čistokrevní" psy bez PP za přemrštěné ceny, s nedostatečným popisem atp. Myslím že je na každém z nás jestli takového člověka chceme nebo nechceme podporovat. nepřijde mi ale že by aukro bylo nějakým způsobem jiné než běžná inzerce. a s tou povinností štěně prodat/koupit bych to taky neviděla tak černě, ono to tak uplně nefunguje.
Zaznamenáno

Bígl není hůř ovladatelný, jen páníček se při jeho výcviku hůře ovládá
Wolfice
Třída mladých
**

Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 20. říjen 2010, 16:10:17 »

Už se to tu někde řešilo...

Pardon, ale koukala jsem po tom a neviděla to tu nikde, hold je tu toho moc Smiley
Zaznamenáno
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 20. říjen 2010, 22:53:02 »

Pardon, ale koukala jsem po tom a neviděla to tu nikde, hold je tu toho moc Smiley

Šak já už taky nevim, kde to bylo, ale vim, že někde jo Wink...
Zaznamenáno

Goofy
Dogus Suprus Maximus
*

Silínek a Goofinka

Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 20. říjen 2010, 23:52:27 »

já osobně beru aukro jako běžný inzertní server. pokud je inzerát postaven rozumně tedy zaručuje prodej pouze po osobním setkání atp. tak nevidím důvod proč by to tak nemohlo být. nejčastěji jsou tam ale "čistokrevní" psy bez PP za přemrštěné ceny, s nedostatečným popisem atp. Myslím že je na každém z nás jestli takového člověka chceme nebo nechceme podporovat. nepřijde mi ale že by aukro bylo nějakým způsobem jiné než běžná inzerce. a s tou povinností štěně prodat/koupit bych to taky neviděla tak černě, ono to tak uplně nefunguje.
Já jsem myslela, že je to jedna z podmínek užívání aukra - povinnost prodat a povinnost koupit.. Neni to tak?
Zaznamenáno

iwule
Dogus Suprus
*

Kytka a Kolouch

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #6 kdy: 21. říjen 2010, 06:42:22 »

Já jsem myslela, že je to jedna z podmínek užívání aukra - povinnost prodat a povinnost koupit.. Neni to tak?

no určitě je ale myslela sem to tak, že to je o tom jak ten inzerát zní. pokud tam napíšeš vyhrazuji si právo... tak si s tím předem kupující obeznámila a tím pádem je to na tobě a v podstatě si můžeš dělat co chceš, když to tak řeknu.
Zaznamenáno

Goofy
Dogus Suprus Maximus
*

Silínek a Goofinka

Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 21. říjen 2010, 08:11:02 »

no určitě je ale myslela sem to tak, že to je o tom jak ten inzerát zní. pokud tam napíšeš vyhrazuji si právo... tak si s tím předem kupující obeznámila a tím pádem je to na tobě a v podstatě si můžeš dělat co chceš, když to tak řeknu.
To si nemyslim. Myslim, že opravdu podmínkou užívání aukra je povinnost prodat a koupit a ať si tam napíšeš co chceš tak pokud neprodáš nebo nekoupíš, tak tim porušuješ smluvní podmínky (který jsou daný tím, že se jedná o prodej typu aukce a podmínkama aukce).
Zaznamenáno

iwule
Dogus Suprus
*

Kytka a Kolouch

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #8 kdy: 21. říjen 2010, 08:21:26 »

To si nemyslim. Myslim, že opravdu podmínkou užívání aukra je povinnost prodat a koupit a ať si tam napíšeš co chceš tak pokud neprodáš nebo nekoupíš, tak tim porušuješ smluvní podmínky (který jsou daný tím, že se jedná o prodej typu aukce a podmínkama aukce).

vim že to měli v podmínkách že pokud informuješ kupující dopředu, např. na právo předčasně aukci ukončit atp. není to problém. nevím jak to mají teď to bych kecala ale vim že to tam bylo. jinak ono tohle beztak funguje "na udání" takže pokud někdo bude nespokojenej (koupí štěně za korunu a ty mu ho nedáš) tak máš možná problém. nevim ale jaký sou postihy atp.
Zaznamenáno

radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 21. říjen 2010, 08:47:50 »

Podle mě (ale fakt vo tom vim houby) to může člověk udělat spíš výjimečně z vážnýho důvodu (ale podmínky tim samozřejmě taky poruší, jde o to, jak si to ti dva mezi sebou dohodnou), než programově psát do smlouvy "ale já tu mam svoje podmínky a možná vám to neprodám, i když to vydražíte".
Zaznamenáno

iwule
Dogus Suprus
*

Kytka a Kolouch

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #10 kdy: 21. říjen 2010, 09:06:48 »

Podle mě (ale fakt vo tom vim houby) to může člověk udělat spíš výjimečně z vážnýho důvodu (ale podmínky tim samozřejmě taky poruší, jde o to, jak si to ti dva mezi sebou dohodnou), než programově psát do smlouvy "ale já tu mam svoje podmínky a možná vám to neprodám, i když to vydražíte".

no ne ale tak podle mě tam můžeš mít podmínku osobní schůzky a pokud to někdo "nesplní" a přesto přihodí na tvoje štěnda tak bych ty příhozy prostě mazala. to přeci nemůže bejt nic proti ničemu. ale tak jako nevim, vim že sem před rokem procházela jejich podmínky protože jeden náš zákazník přes aukro prodával a my s nima "museli" spolupracovat. jak je to teď jestli to maj nebo nemaj stejný nevim.
Zaznamenáno

Wolfice
Třída mladých
**

Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 21. říjen 2010, 13:10:51 »

Vím, že byl případ, kdy někdo dražil loď a přepsal se v počtu nul, takže to vlastně prodal za pakatel, chtěl to po ukončení zrušit nebo se nějak dohodnout, abych nekecala, nepamatuji si, jak to bylo, ale soudili se kvůli tomu, kdo vyhrál netuším, pochybuju, že zvířata mají nějakou samostatnou skupinu, na aukru je to podle mě věc jako například kus nábytku. Jen s tou vyjímkou, že tu nejde o cenu, ale prostě ten princip.

Já jen nakupuju, neprodávám, tak nevím, jak je to stím rušením aukcí, ale ty podmínky, co jsou tam napsané "navíc" by se měli dodržovat. Ale i tak no, nevím...
Zaznamenáno
greenangel
Host
« Odpověď #12 kdy: 21. říjen 2010, 13:13:59 »

Vím, že byl případ, kdy někdo dražil loď a přepsal se v počtu nul, takže to vlastně prodal za pakatel, chtěl to po ukončení zrušit nebo se nějak dohodnout, abych nekecala, nepamatuji si, jak to bylo, ale soudili se kvůli tomu, kdo vyhrál netuším, pochybuju, že zvířata mají nějakou samostatnou skupinu, na aukru je to podle mě věc jako například kus nábytku. Jen s tou vyjímkou, že tu nejde o cenu, ale prostě ten princip.

Já jen nakupuju, neprodávám, tak nevím, jak je to stím rušením aukcí, ale ty podmínky, co jsou tam napsané "navíc" by se měli dodržovat. Ale i tak no, nevím...
S tou lodí se tušim stalo na ebay, kde jsou pravidla hodně striktní.
Zaznamenáno
iwule
Dogus Suprus
*

Kytka a Kolouch

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #13 kdy: 21. říjen 2010, 13:23:20 »

jako řikam pokud je inzerát dobře postavený tak proč ne, ale je fakt že prodej štěňat od korunky mě docela zaráží i když na jednu stranu chápu.
Zaznamenáno

Wolfice
Třída mladých
**

Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 21. říjen 2010, 13:24:13 »

S tou lodí se tušim stalo na ebay, kde jsou pravidla hodně striktní.

Je to možný, asi sem to popletla.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!