HafBezObav.cz
07. Prosinec 2019, 14:34:51 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: 1 [2] 3 4 ... 20   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Nazrál čas na nového pejska - poraďte mi:-)  (Přečteno 28878 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Pohlaví: Ženské

Rusty (04-17) Franco (5.10.07) Tony (23.9.17)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #15 kdy: 20. říjen 2010, 14:11:47 »

Je to měsíc a kousek, co mi odešel Dustin. Moc nám tady chybí a je nás jen půlka - Max chodí jak tělo bez duše Undecided

Už od září študuju rodokmeny a chovné stanice, zjišťuju genetické vady a kochám se malinkatýma tříbarevňákama atd. Už v září jsem si našla štěndo v CHS Tango Amore u Ostravy, ale bylo ještě brzo a navíc jsem si nebyla ouplně jistá, jestli je možný takhle rychle Drasťáčka nahradit. Pejsek, kterého jsem chtěla ale nakonec odešel do rodiny místo svého brášky, který dostal zánět močáku a já pak jiného už nechtěla. Ale zaujal mě tady hlavně táta - El Cid z Ochoze, ohromnej, krásnej a strašně milej pes, kterej je navíc pracovně vedenej. Z jeho stránek jsem zjistila, že je jím nakrytá fena v CHS Queen Elsa ve Slaném.

Dneska jsem se tam jela podívat na maminku Chelsea, která je v očekávání a každý den s paničkami čekají na štěňata. Já teda taky. Jsem skoro rozhodnutá, že chci pejska - kluka z této stanice, ale ráda bych se poradila s expertkami na PPpsy, páč my doteď měli samé bezpapíráky a hodně z Vás ví, jak to nakonec dopadlo s Dustíkem a co to vše provázelo. Vím, že nic není na 100%, ale už nechci dělat chyby, kterým se dá předejít..

Chelsea je moc sympatická, výstavně relativně úspěšná a zdravá fena s předpokladem dlouhověkosti, která u BSP zrovna není pravidlem (bohužel!!!!!!) Moc se mi u nich líbí, že většina štěňat je vyhodnocená na DKK a mají dost dobré výsledky. Paní se psům opravdu věnuje, sama provozuje cvičák a štěněcí školku.

Chtěla jsem se zeptat na co se zaměřit, na co se ptát a tak. Prozkoumala jsem rodokmeny předků, paní Sojková má na stránkách i statistiku chovu...

Barush radila obrátit se na poradkyni chovu, což určitě udělám...

Napadne Vás ještě něco?

Tuhle CHS znám osobně, byli jsme s nimi s kamarádkou před lety na dvou psích táborech - takže samý berňák a hovík a jeden RR a VOK Wink Jsou to fajn lidi a zabývají se i výcvikem psů a hodně dbají a povahy.

Jen u té poradkyně chovu taky bycha, on je to v tom chovu dovela konkurenční boj. Takže pokud bude jen chválit tak bacha a pokud bude jen kritizovat tak taky bacha - nejlepší je střední cesta Wink
« Poslední změna: 20. říjen 2010, 14:14:57 od Pavla+RaF » Zaznamenáno

Bígl Max
Vítěz dne (BOD)

Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 20. říjen 2010, 14:12:50 »

Zájem chovatele je základ a taky doporučuji vidět oba rodiče. U nás na Moravě znám 2 BSP za plotem  Sad jeden by nás nejraději sežral a ten druhý se zatím moc netvářil nadšeně, je to u nich běžné. Vypadají jako medvídci, tak bych to do nich neřekla.
Zaznamenáno

LOVU ZDAR  :-))
Sašulka Bernská
Vítěz dne (BOD)

Max a Gordík a Ounnie

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #17 kdy: 20. říjen 2010, 14:15:12 »

Já bych bejt tebou do berňáka už nešla...
Je mi to jasný... Jenže já jsem nepoučitelná, jsme berňácká rodina...
Zaznamenáno

SZ: Dustin
iwule
Dogus Suprus
*

Kytka a Kolouch

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #18 kdy: 20. říjen 2010, 14:20:54 »

já teda co sem koukala na ty stránky tak tam maj dost úmrtí pejsků na nefunkčnost ledvin a selhání imunity. teda dost, co je to dost? jinde sem takovouhle statistiku neviděla ale zas z každýho vrhu je nákej pejsek po smrti tak nevím  Undecided
Zaznamenáno

Bígl není hůř ovladatelný, jen páníček se při jeho výcviku hůře ovládá
radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 20. říjen 2010, 14:21:13 »

Je mi to jasný... Jenže já jsem nepoučitelná, jsme berňácká rodina...

Já to chápu, jenom prostě vždycky, když si někdo pořídí štěňátko BSP, tak už je mi ho dopředu líto. Snad všichni kerý znám dopadli špatně.
Zaznamenáno

Pavla+RaF
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Rusty (04-17) Franco (5.10.07) Tony (23.9.17)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #20 kdy: 20. říjen 2010, 14:22:12 »

já teda co sem koukala na ty stránky tak tam maj dost úmrtí pejsků na nefunkčnost ledvin a selhání imunity. teda dost, co je to dost? jinde sem takovouhle statistiku neviděla ale zas z každýho vrhu je nákej pejsek po smrti tak nevím  Undecided

To bude spíš problém plemene ne chovatelské stanice. Si myslím, bohužel Sad
Zaznamenáno

iwule
Dogus Suprus
*

Kytka a Kolouch

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #21 kdy: 20. říjen 2010, 14:22:41 »

To bude spíš problém plemene ne chovatelské stanice. Si myslím, bohužel Sad

aha, já právě vůbec nevim.
Zaznamenáno

Sašulka Bernská
Vítěz dne (BOD)

Max a Gordík a Ounnie

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #22 kdy: 20. říjen 2010, 14:24:16 »

jo, na ty ledviny taky furt koukám, jsou tam 4 psy s tímhle koncem..
Zaznamenáno

radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #23 kdy: 20. říjen 2010, 14:24:48 »

Tak na to fakt zapomeň!!!!!!!!!!
Zaznamenáno

iwule
Dogus Suprus
*

Kytka a Kolouch

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #24 kdy: 20. říjen 2010, 14:27:09 »

a nejsou na tom jiný salašníci líp? třeba ten velkej švýcar nebo tak? ale neznam rozdíly těch plemen (povahový, zdravotní). tak těžko radit, já bych si to teda asi taky rozmyslela i když vim že to je těžký
Zaznamenáno

Sašulka Bernská
Vítěz dne (BOD)

Max a Gordík a Ounnie

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #25 kdy: 20. říjen 2010, 14:31:00 »

Hele já nevim, neřešila jsem je, protože mi prostě nějak nejsou sympatický - exterierově se mi nelíbí. Myslím, že je to otázka náhody. Náš Max je 5,5 let starej a kromě zánětu třetích víček, který si přivodil hrabáním v záhonu, mu nikdy nic nebylo (ťuk, ťuk,ťuk)
Zaznamenáno

iwule
Dogus Suprus
*

Kytka a Kolouch

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #26 kdy: 20. říjen 2010, 14:32:30 »

Hele já nevim, neřešila jsem je, protože mi prostě nějak nejsou sympatický - exterierově se mi nelíbí. Myslím, že je to otázka náhody. Náš Max je 5,5 let starej a kromě zánětu třetích víček, který si přivodil hrabáním v záhonu, mu nikdy nic nebylo (ťuk, ťuk,ťuk)

řikam že ty plemena nezanm, měli sme akorád novofudlanďana a v ostatních těhle kolosech se prostě neorientuju. to byl jen návrh. jinak ta chovka vypadá výborně rozhodně spoustu informací atp.
Zaznamenáno

Kristýnka
Dogus Maximus
*

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #27 kdy: 20. říjen 2010, 14:32:42 »

Moc dobře si pamatuji, jak i mě se rozmlouval další ridgeback. A ted jsem ráda, že jsem nikoho z vás tehdy neposlechla. Přesně chápu Sašu, proč do toho plemene jde stejně. Ono možná, kdyby umřel stářím, tak bude o jiném plemeni přemýšlet, ale jelikož zemřel mladý a náhle, je to těžký se od toho plemene pak odpoutat...
Zaznamenáno

SZ Kristyna Havova
iwule
Dogus Suprus
*

Kytka a Kolouch

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #28 kdy: 20. říjen 2010, 14:36:43 »

Moc dobře si pamatuji, jak i mě se rozmlouval další ridgeback. A ted jsem ráda, že jsem nikoho z vás tehdy neposlechla. Přesně chápu Sašu, proč do toho plemene jde stejně. Ono možná, kdyby umřel stářím, tak bude o jiném plemeni přemýšlet, ale jelikož zemřel mladý a náhle, je to těžký se od toho plemene pak odpoutat...

no nejsem si jistá že to jde takhle uplně posoudit. já ho saše nerozmlouvam jen s ohledem na jejich zdraví bych já osobně volila plemeno (a jedince) u kterýho bych měla větší šance na spokojený a zdravý život abych např. nemusela prožívat znova podobnou tragédii. i to byl jeden z důvodů proč nemam nakonec pointra byť je to moje srdcovka, neskutečně je miluju a jednou bych ho chtěla ale až ve chvíli kdy budou v chovu zdravý jedinci. ale jestli je přesvědčená že ho chce tak myslim že jí do toho nikdo mluvit nebude a já už vůbec ne. budu hrozně držet palce aby to byl skvělej parťák a zdravej klučík.
Zaznamenáno

radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #29 kdy: 20. říjen 2010, 14:42:42 »

Myslim že to je trochu rozdíl, tobě se rozmlouval RR hlavně kvůli podobnosti a srovnávání. Berňáci sou (z mýho pohledu) hnusnejma nemocema prolezlí plemeno a šáhnout po zdravym považuju za velkou kliku a spíš výjimku. Pokud vůbec, tak bych vybírala s důrazem na zdraví dlouhověkost rodičů, naprosto prioritně. Ale jak říkám, myslim si, že BSP jsou nešťastníci a časovaná bomba, i když jsou to ňuníci a jsou většinou strašně hodní a milí.
Zaznamenáno

Stran: 1 [2] 3 4 ... 20   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!