HafBezObav.cz
15. Listopad 2019, 09:23:21 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:

Časopis Výcvik   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1] 2 3 ... 20   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Nazrál čas na nového pejska - poraďte mi:-)  (Přečteno 28042 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Sašulka Bernská
Vítěz dne (BOD)

Pohlaví: Ženské

Max a Gordík a Ounnie

Zobrazit profil WWW
« kdy: 20. říjen 2010, 13:29:40 »

Je to měsíc a kousek, co mi odešel Dustin. Moc nám tady chybí a je nás jen půlka - Max chodí jak tělo bez duše Undecided

Už od září študuju rodokmeny a chovné stanice, zjišťuju genetické vady a kochám se malinkatýma tříbarevňákama atd. Už v září jsem si našla štěndo v CHS Tango Amore u Ostravy, ale bylo ještě brzo a navíc jsem si nebyla ouplně jistá, jestli je možný takhle rychle Drasťáčka nahradit. Pejsek, kterého jsem chtěla ale nakonec odešel do rodiny místo svého brášky, který dostal zánět močáku a já pak jiného už nechtěla. Ale zaujal mě tady hlavně táta - El Cid z Ochoze, ohromnej, krásnej a strašně milej pes, kterej je navíc pracovně vedenej. Z jeho stránek jsem zjistila, že je jím nakrytá fena v CHS Queen Elsa ve Slaném.

Dneska jsem se tam jela podívat na maminku Chelsea, která je v očekávání a každý den s paničkami čekají na štěňata. Já teda taky. Jsem skoro rozhodnutá, že chci pejska - kluka z této stanice, ale ráda bych se poradila s expertkami na PPpsy, páč my doteď měli samé bezpapíráky a hodně z Vás ví, jak to nakonec dopadlo s Dustíkem a co to vše provázelo. Vím, že nic není na 100%, ale už nechci dělat chyby, kterým se dá předejít..

Chelsea je moc sympatická, výstavně relativně úspěšná a zdravá fena s předpokladem dlouhověkosti, která u BSP zrovna není pravidlem (bohužel!!!!!!) Moc se mi u nich líbí, že většina štěňat je vyhodnocená na DKK a mají dost dobré výsledky. Paní se psům opravdu věnuje, sama provozuje cvičák a štěněcí školku.

Chtěla jsem se zeptat na co se zaměřit, na co se ptát a tak. Prozkoumala jsem rodokmeny předků, paní Sojková má na stránkách i statistiku chovu...

Barush radila obrátit se na poradkyni chovu, což určitě udělám...

Napadne Vás ještě něco?
Zaznamenáno

SZ: Dustin
elina
Total Ultra Super pes

Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 20. říjen 2010, 13:33:17 »

mě teda vůbec nic nenapadne, páč jsem na tohle laik, ale přesto že se neznáme, tak moc držím palce  Wink
Zaznamenáno
Alča, Abby a Easy
Strážný Pes
Dogus Suprus
*

Abby *20.12.2005 Easy *18.6.2008 Noisy *18.11.2012

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #2 kdy: 20. říjen 2010, 13:35:01 »

Je to měsíc a kousek, co mi odešel Dustin. Moc nám tady chybí a je nás jen půlka - Max chodí jak tělo bez duše Undecided

Už od září študuju rodokmeny a chovné stanice, zjišťuju genetické vady a kochám se malinkatýma tříbarevňákama atd. Už v září jsem si našla štěndo v CHS Tango Amore u Ostravy, ale bylo ještě brzo a navíc jsem si nebyla ouplně jistá, jestli je možný takhle rychle Drasťáčka nahradit. Pejsek, kterého jsem chtěla ale nakonec odešel do rodiny místo svého brášky, který dostal zánět močáku a já pak jiného už nechtěla. Ale zaujal mě tady hlavně táta - El Cid z Ochoze, ohromnej, krásnej a strašně milej pes, kterej je navíc pracovně vedenej. Z jeho stránek jsem zjistila, že je jím nakrytá fena v CHS Queen Elsa ve Slaném.

Dneska jsem se tam jela podívat na maminku Chelsea, která je v očekávání a každý den s paničkami čekají na štěňata. Já teda taky. Jsem skoro rozhodnutá, že chci pejska - kluka z této stanice, ale ráda bych se poradila s expertkami na PPpsy, páč my doteď měli samé bezpapíráky a hodně z Vás ví, jak to nakonec dopadlo s Dustíkem a co to vše provázelo. Vím, že nic není na 100%, ale už nechci dělat chyby, kterým se dá předejít..

Chelsea je moc sympatická, výstavně relativně úspěšná a zdravá fena s předpokladem dlouhověkosti, která u BSP zrovna není pravidlem (bohužel!!!!!!) Moc se mi u nich líbí, že většina štěňat je vyhodnocená na DKK a mají dost dobré výsledky. Paní se psům opravdu věnuje, sama provozuje cvičák a štěněcí školku.

Chtěla jsem se zeptat na co se zaměřit, na co se ptát a tak. Prozkoumala jsem rodokmeny předků, paní Sojková má na stránkách i statistiku chovu...

Barush radila obrátit se na poradkyni chovu, což určitě udělám...

Napadne Vás ještě něco?
má někde kontakty na majitele štěňat z předchozích vrhů? pokud ano, kontktovala bych je a prověřila chování chovatelky po předání psa - udržuje kontakt? zajímá se? jak se postaví k problému pokud nějaký nastane? z vlastní zkušenosti vím, že tohle je hooodně důležitá věc Wink jiank prostudovat ty PP, to je jasný, poradkyni chovu taky doporučuju, samozřejmostí by měla být smlouva, kterou by jsi si měla mít možnost prostudovat dopředu
Zaznamenáno

choco
Extra Super pes
**

Andrew a Adelise Ray d´Or (20.12.2006)

Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 20. říjen 2010, 13:35:20 »

Mohla bych ti sehnat kontakt na holčinu,která má myslím z této stanice hafa - taky si pořizovala po velkým výběru - berňák,co měla před tím, jí odešel na špatné lokty v roce věku...
Ani jsem nevěděla,že to s vámi nakonec nedopadlo dobře, to je mi moc líto...
Zaznamenáno
greenangel
Host
« Odpověď #4 kdy: 20. říjen 2010, 13:42:06 »

Chtěla bych vidět na živo fenu i psa. Ideálně ve společnosti lidí, jiných psů... nápad spojit se s majiteli jejich odchovů je super. Hlavně proštudovat to zdravíčko...
Zaznamenáno
Alča, Abby a Easy
Strážný Pes
Dogus Suprus
*

Abby *20.12.2005 Easy *18.6.2008 Noisy *18.11.2012

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #5 kdy: 20. říjen 2010, 13:45:04 »

Chtěla bych vidět na živo fenu i psa. Ideálně ve společnosti lidí, jiných psů... nápad spojit se s majiteli jejich odchovů je super. Hlavně proštudovat to zdravíčko...

souhlas, pokud to jde, vidět mamču i tátu (táta bývá problém /krytí v cizině a pod., ale pokud je z čr, tu cestu za ním bych absolvovala).
Zaznamenáno

Sašulka Bernská
Vítěz dne (BOD)

Max a Gordík a Ounnie

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #6 kdy: 20. říjen 2010, 13:50:04 »

Mamku jsem si byla prohlídnout dneska, je to šíleně vygebenej pes, pořád se řehní, fakt sympaťanda. Tátu znám z výstav - panička s nim fakt maká, on je naprosto nažhavenej na práci a živej, silnej pes.

Chovatelka má na stránkách strašně moc informací o odchovech, svý psy sleduje a chce být v kontaktu, už jen kvůli vyhodnocení DKK, říkala, že je spíš smutná, když si někdo vezme štěně a ona o něm už nic neví.

http://www.sojkovy-queenelsa.cz/statistika_vrhy.html
Zaznamenáno

choco
Extra Super pes
**

Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 20. říjen 2010, 13:51:59 »

Myslím, že hodně by ses mohla dozvědět i na nějakém foru o berňácích, co se týče třeba zdraví a na co si dát pozor.
Vidět psa jde kolikrát těžko, když jedou krýt většinou jinam ne-li do zahraničí, ale i o psovi se toho dá hodně vyzjistit.
Zaznamenáno
greenangel
Host
« Odpověď #8 kdy: 20. říjen 2010, 13:53:03 »

Co jsem tak letmo koukla, vypada to hezky. (Dokonce tam ma jeden ZMku Shocked )
Ještě dát bacha na příbuzenskou plemenitbu!
Zaznamenáno
choco
Extra Super pes
**

Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 20. říjen 2010, 13:54:12 »

http://www.santy-bern.wz.cz/

tak tady kontakt na holčinu...ta ti řekne víc...
Zaznamenáno
choco
Extra Super pes
**

Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 20. říjen 2010, 13:54:58 »

do SZ Ti písnu nějaké menší info....
Zaznamenáno
Sašulka Bernská
Vítěz dne (BOD)

Max a Gordík a Ounnie

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #11 kdy: 20. říjen 2010, 14:01:26 »

super, děuji, holky Smiley

Jéé, na Legolase jsem se koukala zrovna včera večer:-)
« Poslední změna: 20. říjen 2010, 14:05:51 od Sašulka » Zaznamenáno

Barushka
Dogus Suprus
*

Ferďásek vocásek

Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 20. říjen 2010, 14:02:09 »

Saší já už chápu proč se toho plemene nechceš vzát! Jsou to fakt božani Grin Grin Grin
http://santybern.rajce.idnes.cz/2_mesice/
Zaznamenáno

"Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je."
J.Werich
Sašulka Bernská
Vítěz dne (BOD)

Max a Gordík a Ounnie

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #13 kdy: 20. říjen 2010, 14:06:51 »

A to jsi neviděla ty kuldy prťavý dneska, hned bych si je všechny odnesla!
Zaznamenáno

radecha
Strážný Pes
Dogus Suprus Maximus
*

Bačice, Kožka a Mordera

Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 20. říjen 2010, 14:11:00 »

Já bych bejt tebou do berňáka už nešla...
Zaznamenáno

Stran: [1] 2 3 ... 20   Nahoru
  Tisk  

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validní XHTML 1.0! Validní CSS!